Допомагає краще вивчити батькам свою дитину, пізнати її.Мета: як створити ситуацію успіху, щоб дитина здобула стійкість у боротьбі з труднощами,а невдачі якіб зустрілися ,щоб не зупинили на шляху до успіху.
ЗАНЯТТЯ « МАМИНОЇ ШКОЛИ»
ПТАШКА ЩАСТЯ
(заняття для батьків )
Придніпрянська загальноосвітня школа I-III ступенів
Вчитель початкових класів Шишацька Тетяна Григорівна
Тема: ПТАШКА ЩАСТЯ.
Мета: викликати у дітей бажання працювати і отримувати від цього
задоволення, виховувати інтерес, любов та повагу до народних символів, рідного краю, своєї родини;
допомогти батькам навчитися правильно справлятися з трудноща-
ми, які виникають в процесі виховання дітей.
Хід заняття
І .Зустріч гостей.
Мама: Гостей дорогих ми вітаємо щиро
Стрічаємо з хлібом, любов ю і миром
Мама: Запрошуємо вас до нашої оселі на щире слово , на бесіду
мудру.
( Гості, батьки, діти займають свої місця)
Вчитель:Ми всі присутні в цьому класі одна велика родина: батьки, діти, вчителі. Стали родиною з того дня коли для наших дітей пролунав « перший дзвінок».З того часу ми дружно йдемо цікавими шкільними стежинами.
Шановні батьки! Знаю що у вас багато справ та ви залишили їх за дверима класної кімнати, бо зібрали нас нині разом невирішені звичайні істини, проблеми дітей і батьків. А вирішити ці проблеми нам допомагають заняття в «Маминій школі».
Ми разом зібрали багато цікавої інформації про державні та народні символи України. На попередньому занятті ми створили свої власні символи: «Герб моєї родини».
Ви всі добре попрацювали створюючи свої герби. Сьогодні декілька родин ознайомлять нас з результатами своєї роботи.
( Родини знайомлять з створеними гербами та описами своїх гербів)
І першою презентує свою творчу роботу сім я Усатових.(Виступ мама і сина.)
Наступною продемонструє свою роботу родина Ковтуновських.
( Виступ мами і сина.)
Зараз родина Лубневських представить герб своєї родини.
( Виступ старійшини роду бабусі та онучки.)
Вчитель: Дійсно у народі говорять, що лелека приносить щастя. І до нас він завітав.
( з являється лелека)
Вчитель: Ось лелеки вже летять,
Клекотять, віщують щастя:
«Забувайте про нещастя»
А Дениско їх стрічає
Із прильотами вітає
Хлопчик до лелеки:
Із поверненням вітаю.
А де ж твої діти,
Що сам прилетів ти?
Вже колесо тато, виносить на хату
Лети ж не барися
У нас поселися.
Вчитель: Тема нашого заняття « Пташка щастя»
Сьогодні ми створимо свою «пташку щастя».Для цього нам стануть у пригоді папір, фарби, маркери, заготовки які ми приготували на уроці трудового навчання, ваша фантазія та уміння.
Щоб продовжити роботу розділимося на групи. Діти ,ви працювати-мите в групі» творчих майстрів «, матусі- в групі « художників «, а ви шановні гості в групі» експертів по живопису ".
Завдання для І групи.
Діти , вас чекає важлива робота. Потрібно оживити пташку. Сідайте
зручненько та погляньте на пташку ,яку я для вас підготувала.
Роздивіться її гарненько. Роздивилися?
Діти:Так.
Вчитель: Тепер пензлики візьміть. Як взяли їх покажіть.
-Погляньте ,нашому пензлику не терпиться розпочати роботу .Та от
біда !Пензлик не пам ятає, що йому потрібно робити.
Д іти ,підкажіть пензлику.
Діти: Пробудити фарбу від сну.
Вчитель: А яку фарбу потрібно пробудити?
Діти: Червону фарбу,щоб намалювати пташці носика.
Вчитель:А ще яку?
Діти: Чорну фарбу,щоб намалювати крильця,хвостик і оченята.
Вчитель:Пензлик вдячний за допомогу і готовий разом із вами ство-
рювати пташку.
То ж пробуджуйте фарбу та дружненько починайте працювати.
Завдання II групи
Вчитель: Шановні батьки! Ваша група те ж створюватиме «пташку
щастя».А яка ж ваша пташка зараз дізнаємося.
Ваша група делегує двох представників, кращих художників.
Завдання для мам: Вам потрібно намалювати пташку щастя,пташку – символ. Зараз ви залишите клас на хвилинку, щоб обміркувати,
якою буде ваша пташка.
Завдання І І І групи.
Вчитель: Шановні гості,ви будите сьогодні експертами по живопису.
Ви будите оцінювати роботи наших мам. Проте у мене є до вас прохання оцінювати так:
Гірший малюнок-хвалити(охайний, гарний,цікавий,видно глибоку думку)
Кращий-критикувати(не видно задуму,так собі,немає пропорції)
1 Виконання малюнків.
2 Оцінка робіт експертами.
Вчитель: Матусі! Що ви відчували, коли відбувалося обговорення ваших шедеврів?
3 Думка художників.
Мама1 :Я думала,що намалювала дуже красиву пташку. Та коли
експерти сказали,що він має не гарні крильця,куций хвостик
то я повірила в те ,що малюнок не вдався.
Мама2:А я думала ,намалювала погано птаха. Та коли експерти
сказали ,що я гарно намалювала пташку,я вце повірила,піднявся настрій,то вона мені теж сподобалась.
Вчитель: Молодці наші матусі, справжні художники. Ви побачили і
відчули,якщо дитину не підтримувати,а говорити що ти неу-
мійко, в тебе не виходить нічого, ти неуважний, не старанний,
то у дитини втрачається віра в себе, в свої сили. А в решті дити-
на стає такою, як ви їй говорите.
Та коли дитину підтримувати, говорити їй про те,що ти зможеш,
ти молодець,я в тебе вірю, у тебе все вийде, ти досягнеш успіху то у дитини піднімається самооцінка , з являється віра в себе, в свої сили, з являється бажання бути кращим і повірити у те ,що будь які
труднощі можна здолати.
Любі матусі! Наші діти це ті ж самі маленькі пташенята. І щоб навчи-
тися літати їм потрібна надійна опора, підтримка і допомога, тоб-
то два міцних крила. А ці два крила то ви батьки і ми вчителі. І тіль-
ки разом у співпраці і взаєморозумінні зможемо допомогти нашим дітям досягнути успіху в житті.
Вчитель: Бачу, бачу,що нашим майстрам не терпиться про демон-
струвати свою роботу.
-Погляньте,які у вас красиві пташечки. Ви створили символ доброти, людяності, любові і щастя. Справжні майстри.
Діти, ви хочите щоб у нашому домі завжди було щастя?
Діти:Так.
Вчитель: Що для цього ми зробимо?
Діти:Помістимо наших пташок на дах нашої хати.
(Діти поселяють пташок у гніздо на даху української хати)
Відтепер вся наша велика шкільна родина буде щасливою.
Багата народними символами наша Україна. Які ж вони чудові!
(Перегляд презентації»Народні символи України»)
Вчитель: (демонструє і розповідає)
Мамина колискова пісня , рідна батькова хата, чарівна
дідусева казка,незрівнянна бабусина вишиванка, українські вишиті рушники-наші обереги, незамулена криниця- символ жит-
тя, палахкотять біля вікон наших осель мальви та чорнобривці, червоніє пишна калина, улюблена пташка лелека –символ добро-
ти, вірності, продовження роду, барвінок –квітка вічного життя,
пам яті, запашний, пухкий, рум яний хліб-символ достатку,най-
улюбленіше дерево верба, царівни полів волошки та ромашки, тендітний мак –квітка безмежного кохання.
Все це наші обереги, наші символи,наша родовідна пам ять, наша історія,волелюбний дух.
Лише камінь росте без кореня. А у нас є коріння – це рідна земля,мама,тато.
Любі діти! Я буду дуже щасливою, коли сьогодні у ваших сердечках
Залишиться хоча б краплинка любові до рідного краю,своєї родини.
Вам ,шановні батьки,зичу щастя,успіхів та хорошої погоди в вашому домі.
Шановні гості,всім вам, бажаю зустріти свою пташку щастя
«Кажуть, хто колись її зустріне, того щастя не покине.»
Допобачення!
(Звучить пісня «Пташка щастя»)