Конспект заняття в старшій групі
«Чарівні квіти для Білосніжки»
(Нетрадиційне малювання)
Мета: розвиток творчих здібностей дітей через нетрадиційні методи образотворчої діяльності.
Освітні завдання: вчити дітей малювати квіти нетрадиційним способом монотипії на піні, розташовувати зображення на аркуші паперу; дати інформацію про послідовність малювання на піні для гоління; закріпити поняття «монотипія» та знання дітей про казку Братів Грімм «Білосніжка і семеро гномів»; формувати вміння відповідати на запитання за змістом казки.
Розвиваючі завдання: спонукати дітей передавати в малюнку красу і яскраве різноманіття кольорів; розвивати творчий підхід до роботи, дрібну моторику пальців рук; сприяти формуванню самостійності.
Виховні завдання: продовжувати виховувати у дітей чуйність, бажання прийти на допомогу до тих, хто її потребує; виховувати емоційно-позитивне ставлення до малювання, прагнення до досягнення результату; отримувати задоволення від виконаної роботи.
Матеріали та обладнання: Сюжетний малюнок до казки «Білосніжка», квіти, запис пісеньки «Білосніжки», запис «Шум вітру», конверт з листом від Білосніжки.
Попередня робота: читання казки Братів Грімм «Білосніжка і семеро гномів», розгляд ілюстрацій до неї, перегляд мультфільму, розглядання альбому «Квіти», малювання квітів на заняттях і під час самостійної художньої діяльності, малювання в техніці монотипія «Метелики».
Хід заняття:
Вихователь показує сюжетний малюнок до казки з галявиною квітів:
- Послухайте, з поміж квітів доноситься пісня. (Включаю пісеньку, яку співає Білосніжка )
- Хто її співає? ( Білосніжка )
- Давайте з вами коротенько згадаємо цю казку.
- Хто головна героїня казки?
- Як вона потрапила до гномів?
- Скільки було гномів?
- Чи сподобалася їм Білосніжка?
- Що задумала зла мачуха?
- Хто пробудив від сну Білосніжку?
- Молодці! Добре справилися з запитаннями.
Білосніжка прислала вам лист.
"Привіт, друзі! Я хотіла зустрітися з вами, але мені довго йти до вас з краю, який знаходиться далеко-далеко звідси, за широкими морями, за високими горами. Біля нашого королівства є ліс, де живуть гноми, а в тому лісі – велика галявина. Там яскраво світить сонечко і квітнуть чудові квіти. Коли я жила там з моїми друзями гномами, то ми дуже любили гуляти серед квітів. До нас в гості прилітали пташки, строкаті метелики і бабки. Ми веселилися, а квіти дивлячись на нас, танцювали під чудову музику. (Включаю звук вітру) Але одного разу прилетів злий і жаркий вітер - Суховій. У нього ніколи не було друзів, тому він і не вмів веселитися, приносити радість іншим. Від жаркого суховію квіти засохли, помарніла галявина. Я сподівалася, що у вас настало літо, росте багато квітів, але виявилося, що до літа ще так далеко чекати. Що ж робити? Де знайти чудові квіти? ».
Вихователь:
Діти:
- Ми можемо вирізати, зліпити, намалювати, виростити квіти.
Вихователь:
Фізкультхвилинка
Щось не хочеться сидіти,
Треба трішки відпочити.
Руки вгору, руки вниз,
На сусіда подивись
І гарненько усміхнись.
Плесни раз, ще кілька раз.
Гаразд, до роботи — час.
Вихователь:
- Ви вже вмієте малювати пензлем, олівцями і фломастерами і навіть крейдою. А сьогодні я навчу вас малювати красиві квіти, використовуючи пінку для гоління, гуаш і тоненьку паличку з гострим кінцем (нагадати правила роботи з небезпечними предметами).Показую і розповідаю дітям про те, які нові матеріали лежать перед ними на столі, нагадую про правила роботи з фарбою, щоб не забруднитися. Продовжую знайомити з прийомом малювання - «монотипія»:
1. Беремо в руки пензлика. Давайте виростимо незвичайні квіти! Якого вони можуть бути кольору?
2. Беремо кольори, які найбільше подобаються і ставимо цятку гуашшю.
Дивіться, на одну квітку можна відразу взяти два або три кольори.
3. Тепер беремо пензлик і тупим кінцем закручуємо пляму у спіраль. Починати треба не від центру квітки, а від краю, захоплюючи білу піну.
4. Взяли зелену гуаш і поставили цятки під квітами. Це для стебла та листків.
5. Намалюємо стебла і листочки. Тепер закручуємо листя. Починаємо зверху. Робимо спіраль, але в формі крапки. А тепер беремо щільний папір, накладаємо на наш малюнок. Притискаємо, але не видавлюємо піну. Злегка пропрасовуємо, щоб малюнок відбився на папері.
6. Знімаємо верхній лист з піни. Ой- ой - ой! Невже нічого не вийшло. Лист весь в кольоровій піні! Вийшло, просто її треба зчистити. Беремо лінійку, акуратно притискаючи, зчищаємо піну в одному напрямку - і ось що у нас вийшло! ( Додаток 6)
(Сідаємо за столи, на яких вже накриті дощечки з пінкою, гуаш 12 кольорів, палички)
Вихователь:
- Скажіть, а що нам допомагає в малюванні? Звичайно це наші руки і пальці. І щоб наші малюнки вийшли красивими, потрібно пальчики як слід розім'яти перед роботою. Давайте пограємо з ними.
Пальчикова гімнастика «Квіти»:
Пензлик вліво — пензлик вправо,
Ось уже картинка встала.
Плечі добре я розправлю,
Пальці добре розімну.
Й намалюю всім на диво
Сонце, радість і весну!
Вихователь: Ось тепер приступайте до роботи.
(Самостійна діяльність дітей. Вихователь проводить індивідуальну роботу, допомагає в міру необхідності).
Вихователь:
- Молодці, діти, ось які у нас вийшли чудові квітучі галявини. Коли роботи підсохнуть, ми відправимо їх в теплі краї.