Заняття з етики « Подарунок до Дня народження»

Про матеріал

Заняття з етики для 2 класу на тему:« Подарунок до Дня народження»

Мета: повторити вже відомі правила гостя і господаря; навчити правильно вибирати, дарувати та отримувати подарунки;. формувати навички гостинності в гостях.

Перегляд файлу

Тема:  « Подарунок  до Дня  народження»

Мета: повторити вже відомі правила гостя і господаря; навчити правильно вибирати, дарувати та отримувати подарунки;. формувати навички гостинності в гостях.

Нові поняття: гостинність,ситуація, пантоміма, міміка.

Інформаційне забезпечення, обладнання: роздатковий матеріал (картки,малюнки), слайди(презентація),уривок з мультфільму, демонстраційний матеріал(картинки з подарунками,казковими героями,кольорові капелюшки)

План заняття:

І. Організація класу.

1.1 Декламування вірша

1.2 Вправа – енергізатор

ІІ. Мотивація навчальної діяльності.

1.1 Питання по сприйманню

     ІІІ. Актуалізація набутих знань.

     1.1 Бесіда з елементами розповіді

1.2  Діагностика

     1.3 Перевірка. Гра « Так! Ні! »

     ІV. Повідомлення теми і мети заняття.

     Робота над темою заняття.

     1.1 Гра «Подарунок, подарунок, подаруночок»

     1.2 Практична частина. Робота в групах « Подарунок для Міші »

1.3 Демонстрація ситуації « Подарунок до Дня народження»

     V. Підсумок заняття.

Хід заняття
 

  І. Організація класу

1.1 Декламування вірша. (Діти беруться за руки)

 Сьогодні на занятті

 Ми дуже раді всіх вітати!

І сподіваємось, що кожен

Для себе щось узяти зможе.

Хтось – настрій добрий запозичить,

Бо посмішка усім нам личить.

Хтось – слову доброму зрадіє,

Бо про добро усі ми мрієм.

 

1.2. Вправа - енергізатор. 
Тож усміхніться мені, усміхніться один одному,  усміхніться героям улюбленого вами мультфільму. (Уривок з мультфільму «Маша і Ведмідь»)

 

 

 

ІІ. Мотивація навчальної діяльності

  1. Питання по сприйманню 
  • Кого ви побачили на екрані? (Ведмедя )
  • Про що він хоче вам розказати? (Про День свого народження)
  • А як ви гадаєте,хто буде одним із перших гостей у нього на святі? (Маша)

 

 

 

 

 

 

Вона, гуляючи , така була задоволена цією звісткою, що розповіла про запрошення лісовим мешканцям, а кому саме гра « Пантоміма» підкаже нам.

 

 

 

 

 

 

 

( Один учень виходить на клас, вибирає із шкатулки фант із певною тваринкою  і показує її, діти відгадують.)

 

Зайчик, лисичка, вовчик, білочка, їжачок.    (КАРТИНКИ )

 

 

 

 

 

 

 

ІІІ. Актуалізація набутих знань.

1.1 Бесіда з елементами розповіді

Наші звірята теж хочуть прийти на День народження до Міші.

  • Чи це можливо? …………………………….
  • Так, але тоді,коли вони отримають запрошення.

ЗАПРОШЕННЯ МОЖУТЬ БУТИ І В УСНІЙ ФОРМІ (запросити при зустрічі чи по телефону)

І В ПИСЬМОВІЙ.(показую декілька запрошень,)

 

  • Діти, іти в гості по запрошенню, це і є одним із правил гостя.

А от Машенька і гості призабули ці правила, давайте допоможемо їм, попрацювавши на картках і відтворивши їх.

      

          1.2  Діагностика

РОБОТА ПО ВАРІАНТАХ.

1 –в. Правила гостя (обводимо червоним олівцем)

          2 – в. Правила господаря ( зеленим)

 Правила гостя

  1. Приходити не раніше зазначеного часу.
  2. Приводити друзів з дозволу господаря.
  3. Приходити в спортивному одязі.
  4. В гостях не смітити.
  5. Чужі речі чіпати не можна.
  6. Бути в гостях дуже довго.
  7. Засиджуватись довго не потрібно.
  8. Обов’язково подякувати за гостини.

 

 

Правила господаря

  1. Похожее изображениеЗавчасно подбати про запрошення.
  2. Прибрати в оселі.
  3. Замовити подарунок.
  4. Подякувати за подарунок.
  5. Господар допомагає гостям .
  6. Приділяти мало уваги гостям.
  7. Підготувати цікаві ігри.
  8. Гостей, які йдуть додому, необхідно провести .

 

1.3 Перевірка. Гра « Так! Ні! »

Слайд. Правила гостя. Я зачитую, якщо у дітей обведено,

 хлопають в долоні.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

МОЛОДЦІ!

 

ІV. Повідомлення теми і мети заняття.Робота над темою заняття

На День народження йдемо,

Подарунок …

 

1.1 Гра «Подарунок, подарунок, подаруночок»

Діти, а як вибрати подарунок, що подарувати?

Маша і звірятка просять вашої допомоги. Допоможемо?

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Завдання. Потрібно вибрати подарунок, який можна подарувати нашому імениннику.

 

Картинки по запросу букет цветов 

Похожее изображение 

 

 

Картинки по запросу Миша картинка из Маша и Медведь 

Картинки по запросу картинки для детей медКартинки по запросу картинки детям шары 

Похожее изображение 

 

 

 

 

Картинки по запросу картинки для детей пазлы 

 

 

 

 

Картинки по запросу картинки помада для губ 

Картинки по запросу картинки детям духи 

Картинки по запросу картинки детям куклаКартинки по запросу картинки детям погремушка 

 

 

  • Людині потрібно дарувати такий подарунок, який має їй сподобатись, принести радість, задоволення.
  • Він повинен відповідати уподобанням та смакам того, кому призначений.
  • Подарунок, виготовлений своїми руками завжди цінніший за придбаний.

Виготовлення подарунка треба тримати в таємниці. Він повинен бути сюрпризом.

  • Подарунок має бути простий і недорогий.
  • Вихована людина ніколи не дарує речі, які отримала сама в подарунок.
  • Завжди потрібно подякувати.
  • Якщо подарунок не сподобався, не слід говорити про це.

Діти, а який подарунок можна подарувати, не витрачаючи грошей ?.....

 

1.2 Практична частина. Робота в групах « Подарунок для Міші »

  • Давайте і ми разом з вами теж зробимо подарунок для ведмедика. (Для цього об єднайтеся в групи і на аркуші паперу домалюйте малюнок.)

 

 

 

 

 

 

 

Малюнки клею на великий ватман.

Ось такий подарунок ми приготували Міші.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Фізхвилинка

 

 

 

 

 

 

 

1.3 Демонстрація ситуації « Подарунок до Дня народження»

  • А зараз ми покажемо звірятам і Маші що трапляється, коли подарунок вибрано недоречно і як себе вести, коли це відбулося.

 

 

 

 

 

Ситуація 1

Ведучий. КАТЯ  Насті сьогодні виповнюється  8 років. До цього свята дівчинка готувалась дуже ретельно: спекла з мамою великий торт, купила морозиво, цукерки, фрукти. На свято Настя запросила однокласників. Усі прийшли вчасно. Іменинниця особисто зустрічала кожного гостя.

Настя. – Проходь Злато Я дуже рада тебе бачити. О, який гарний подарунок.

Ведучий. КАТЯ  Злата принесла в подарунок Насті книжку.

Злата. - З днем народження, це тобі

Настя. –Що це,  книжка? У мене вже є така. Гаразд, проходь, якщо вже прийшла.

Вероніка. – З днем народження тебе. Ця косметика для тебе.

Настя.  - Яка краса, Ніко Дякую Це французька?

Лєра. З днем народження, це тобі

Настя. О. лялька. Я, що, маленька?

Данік. Вітаю. Ось коробка цукерок, це тобі

Настя. Хіба ти не знаєш,що я не люблю такі цукерки? Доведеться їх на стіл поставити, для гостей.

Ведучий. КАТЯ .Після частування усі чомусь занудьгували. Трохи посидівши, гості швидко розійшлися.

 Аналіз «Чарівні кольорові капелюшки»

Білий капелюшок

  • Яке свято описували в ситуаціях?
  • Хто завітав до Насті?
  • Скільки іх було?
  • Що подарувала Злата?
  • А що Вероніка?
  • Що подарували Данік і Валерія?
  • Чим закінчилося свято?
  •  

Чорний капелюшок

  • Що не сподобалося вам?
  •  

Жовтий капелюшок

  • Що сподобалось в цій ситуаціі?

 

Червоний капелюшок (емоціі)

  • Що відчули, коли дізналися, що у Насті сьогодні День народження?
  • За кого відчули сором?
  • Кому було ніяково?

 

Зелений капелюшок

  • Уявимо, що Настя дуже вихована дівчинка,і ми зараз побачимо, як вона себе веде.

Ситуація 2

Ведучий. КАТЯ  Насті сьогодні виповнюється  8 років. До цього свята дівчинка готувалась дуже ретельно: спекла з мамою великий торт, купила морозиво, цукерки, фрукти. На свято Настя запросила однокласників. Усі прийшли вчасно. Іменинниця особисто зустрічала кожного гостя.

Настя. – Проходь Злато Я дуже рада тебе бачити. О, який гарний подарунок.

Ведучий. КАТЯ  Злата принесла в подарунок Насті книжку.

Злата. - З днем народження, це тобі

Настя. –Що це,  книжка?Дякую! Я обов′ язково прочитаю.

Вероніка. – З днем народження тебе. Ця косметика для тебе.

Настя.  - Яка краса, Ніко Дякую

Лєра. З днем народження, це тобі

Настя. О. лялька! Яка красива, я давно про таку мріяла.

Данік. Вітаю. Ось коробка цукерок, це тобі

Настя. Дякую! Це мої улюблені.

Ведучий. КАТЯ .Після частування усі  гості були дуже веселі. Грали в різні ігри та добре провели час.

 

Синій капелюшок

  • ГРА « Так чи ні»
  • Чи потрібно на День народження дарувати подарунки? ( ТАК)
  • Подарунок потрібно приймати з вдячністю? ( ТАК)
  • Якщо подарунок не подобається, його можна повернути? ( Ні)
  • Поведінку  Насті можна вважати зразковою? ( Ні)
  • Чи вдалося дівчинці гарно відсвяткувати День народження? ( Ні)

     -    Чи зрозуміла Настя свою помилку? ( ТАК)

 

V. Підсумок заняття

 

Мені приємно бачити ваші усміхнені обличчя, а тому  хочу вас попросити,  щоб зустрічаючи гостей , ви не забували про усмішку. Усміхнене обличчя, ласкаві слова, чудовий настрій роблять людей щасливими, а день – веселим.

 

Усміхнися всім навколо:

Небу, сонцю, квітам, людям.

І тоді обов’язково

День тобі-

Веселим буде!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Додаток:

 

Презентація(слайди):

 

Слайд 1     Слайд 2     Слайд 3

 

 

 

 

 

\

 

Слайд 4     Слайд 5     Слайд 6

 

 

 

 

 

 

 

Слайд 7     Слайд 8     Слайд 9

 

 

 

 

 

 

 

Слайд 10     Слайд 11     Слайд 12

 

 

 

 

 

Слайд 13 

 

 

 

(Уривок з мультфільму «Маша і Ведмідь»)

 

 

 

 

 

Картки

Правила гостя

  1. Приходити не раніше зазначеного часу.
  2. Приводити друзів з дозволу господаря.
  3. Приходити в спортивному одязі.
  4. В гостях не смітити.
  5. Чужі речі чіпати не можна.
  6. Бути в гостях дуже довго.
  7. Засиджуватись довго не потрібно.
  8. Обов’язково подякувати за гостини.

 

Правила господаря

  1. Похожее изображениеЗавчасно подбати про запрошення.
  2. Прибрати в оселі.
  3. Замовити подарунок.
  4. Подякувати за подарунок.
  5. Господар допомагає гостям .
  6. Приділяти мало уваги гостям.
  7. Підготувати цікаві ігри.
  8. Гостей, які йдуть додому, необхідно провести .

 

Гра «Подарунок, подарунок, подаруночок»

 

 

 

 

 

 

 

Робота в групах « Подарунок для Міші »

 

 

 

 

 

 

 

Ситуація 1

Ведучий. КАТЯ  Насті сьогодні виповнюється  8 років. До цього свята дівчинка готувалась дуже ретельно: спекла з мамою великий торт, купила морозиво, цукерки, фрукти. На свято Настя запросила однокласників. Усі прийшли вчасно. Іменинниця особисто зустрічала кожного гостя.

Настя. – Проходь Злато Я дуже рада тебе бачити. О, який гарний подарунок.

Ведучий. КАТЯ  Злата принесла в подарунок Насті книжку.

Злата. - З днем народження, це тобі

Настя. –Що це,  книжка? У мене вже є така. Гаразд, проходь, якщо вже прийшла.

Вероніка. – З днем народження тебе. Ця косметика для тебе.

Настя.  - Яка краса, Ніко Дякую Це французька?

Лєра. З днем народження, це тобі

Настя. О. лялька. Я, що, маленька?

Данік. Вітаю. Ось коробка цукерок, це тобі

Настя. Хіба ти не знаєш,що я не люблю такі цукерки? Доведеться їх на стіл поставити, для гостей.

Ведучий. КАТЯ .Після частування усі чомусь занудьгували. Трохи посидівши, гості швидко розійшлися.

 

 

 

Ситуація 2

Ведучий. КАТЯ  Насті сьогодні виповнюється  8 років. До цього свята дівчинка готувалась дуже ретельно: спекла з мамою великий торт, купила морозиво, цукерки, фрукти. На свято Настя запросила однокласників. Усі прийшли вчасно. Іменинниця особисто зустрічала кожного гостя.

Настя. – Проходь Злато Я дуже рада тебе бачити. О, який гарний подарунок.

Ведучий. КАТЯ  Злата принесла в подарунок Насті книжку.

Злата. - З днем народження, це тобі

Настя. –Що це,  книжка?Дякую! Я обов′ язково прочитаю.

Вероніка. – З днем народження тебе. Ця косметика для тебе.

Настя.  - Яка краса, Ніко Дякую

Лєра. З днем народження, це тобі

Настя. О. лялька! Яка красива, я давно про таку мріяла.

Данік. Вітаю. Ось коробка цукерок, це тобі

Настя. Дякую! Це мої улюблені.

Ведучий. КАТЯ .Після частування усі  гості були дуже веселі. Грали в різні ігри та добре провели час.

 

Аналіз «Чарівні кольорові капелюшки»

Білий капелюшок

  • Яке свято описували в ситуаціях?
  • Хто завітав до Насті?
  • Скільки іх було?
  • Що подарувала Злата?
  • А що Вероніка?
  • Що подарували Данік і Валерія?
  • Чим закінчилося свято?
  •  

Чорний капелюшок

  • Що не сподобалося вам?
  •  

Жовтий капелюшок

  • Що сподобалось в цій ситуаціі?

 

Червоний капелюшок (емоціі)

  • Що відчули, коли дізналися, що у Насті сьогодні День народження?(радість, буде свято)
  • За кого відчули сором?
  • Кому було ніяково?

 

Зелений капелюшок

  • Уявимо, що Настя дуже вихована дівчинка,і ми зараз побачимо, як вона себе веде.

 

Синій капелюшок

  • ГРА « Так чи ні»
  • Чи потрібно на День народження дарувати подарунки? ( ТАК)
  • Подарунок потрібно приймати з вдячністю? ( ТАК)
  • Якщо подарунок не подобається, його можна повернути? ( Ні)
  • Поведінку  Насті можна вважати зразковою? ( Ні)
  • Чи вдалося дівчинці гарно відсвяткувати День народження? ( Ні)

     -    Чи зрозуміла Настя свою помилку? ( ТАК)

 

 

 

docx
Пов’язані теми
Етика, Розробки уроків
Додано
29 вересня 2018
Переглядів
2624
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку