Конспект заняття
з логіко-математичного розвитку
про часові уявлення
на тему: «Дивовижний світ часу»
старша група
Підготувала
Вихователь:
Бубало Вікторія Іванівна
2023 р.
Програмовий зміст:
- закріпити і поглибити уявлення у дітей про одиниці та деякі властивості часу;
- сформувати поняття про добу;
- закріпити знання про чотири частини доби: ранок, день, вечір, ніч;
- сформувати знання про тиждень як міра робочого часу
Демонстраційний матеріал: розгляд сюжетних картин; календар тижня.
Роздатковий матеріал: календарі часу: доба – це ранок, день, вечір, ніч; тиждень – понеділок, вівторок, середа, четвер, п’ятниця, субота, неділя; фішки різних кольорів, подарунки.
Хід заняття
1. Вступна частина
Вихователь пропонує дітям відгадати загадку:
* * * *
Що іде, не рухаючись з місця?
(Час)
- Ну, що здогадалися, діти?
Діти: так, це час.
Вихователь: вірно. А зараз ми підійдемо до дошки і розглянемо, що за сюжетні картинки прикріплені.
- Діти, подивіться уважно на картини і скажіть мені будь ласка, що на них зображено?
Відповіді дітей: діти снідають за столиками, малеча бігає та грає на майданчику, бабуся читає книжку онуку, дівчинка спить в ліжечку.
- Молодці! І щоб одним словом все це назвати, послухайте загадку та відгадайте:
* * * * *
День пройшов та ніч,
Що помчало геть.
(Доба)
- Яка ж відповідь? Поміркуйте.
Діти: Доба
- Молодці! Ви дуже важні.
2 Основна частина
Завдання 1
- А давайте діти ми з Вами пограємо в цікаву гру «Цікаві дні тижня»
Мета: закріпити з дітьми знання про послідовність днів тижня, про цифри; розвивати мислення, пам’ять; виховувати уважність, самостійність у виконанні завдань.
Хід гри
* * * * *
Сім братів,
літами всі рівні,
а іменами різні.
Відгадай, - хто ми?
- Хто ж це, діти?
(Відповіді дітей)
- Так, вірно!
А тепер слухайте уважно, я кожному роздам різнокольорові фішки, ваше завдання покласти на календар відповідний колір фішки, який зображений на ньому, так ми запам’ятаємо дні тижня, а сам: понеділок – зелений, вівторок – червоний, середа – жовтий, четвер – синій, п’ятниця – помаранчевий, субота – фіолетовий, а неділя – блакитний.
На рахунок 1, 2, 3- почали!
- Ой як у вас гарно вийшло, молодці! Ви дуже старалися всі!
- На що схожі наші календарики, діти? (на веселку)
Завдання 2
«Логічні вправи»
Мета: пропоную дітям поміркувати, розвиваю мислення кожної дитини.
1. Якщо сьогодні четвер, то завтра…
Відповість: Максим
Максим – завтра п’ятниця.
2. Якщо сьогодні вівторок, то завтра -…..
Відповість: Кіра
Кіра- завтра середа.
3. Якщо вже п’ятниця, наступного дня вже буде…
Відповість: Артем
Артем – наступного дня вже буде субота.
- Молодці діти! Ви добре знаєте дні тижня.
3. Заключна частина.
Завдання 3
Гра «Подорожуй»
Мета: закріпити знання про добу – ранок, день, вечір, ніч; кидати м’яч (ставити питання) і відповідати.
Хід гри
Вихователь називає ім’я дитини і кидає м’яч:
Денис – «ми прокидаємося вдома, коли….» (вранці)
Мілана – «йдемо із садочка додому в який час доби….» (ввечері)
Данило – «сняться сни, коли….» (вночі)
Аріна – «пішли гуляти на майданчик, коли….» (вдень)
- Ну, що сподобалася гра?
Ну вже час завершувати наше заняття, ми дуже добре всі пограли, час нам вже відпочивати та подарунки отримувати.