Заняття з розвитку мовлення для дітей раннього віку на тему: " Курочка Ряба"

Про матеріал
продовжувати знайомити дітей з казкою, вчити відтворювати зміст казки за ігровою ситуацією, відповідати на запитання: Що це?, Хто це?, звуконаслідування « пі-пі-пі» , « ко-ко-ко »; розвивати виразність мовлення, спонукати дітей емоційно відгукуватись на події, які відбуваються в казці; виховувати у дітей інтерес до усної народної творчості
Перегляд файлу

Заняття з розвитку мовлення для дітей раннього віку

на тему: « Курочка Ряба »

Мета : продовжувати знайомити дітей з казкою, вчити відтворювати зміст казки за ігровою ситуацією, відповідати на запитання: Що це?, Хто це?, звуконаслідування « пі-пі-пі» , « ко-ко-ко »; розвивати виразність мовлення, спонукати дітей емоційно відгукуватись на події, які відбуваються в казці; виховувати у дітей інтерес до усної народної творчості

Обладнання :

Персонажі казки «Курочка Ряба», будиночок, корзина з яйцями, тарілочка, прищепки .

Попередня робота:

Ознайомлення з казкою «Курочка Ряба».

                                     Хід заняття

  1. Вступна частина
  1. Організація дітей.

 Вихователь. Доброго ранку, доброго дня!

     Хай плещуть долоньки!

     Хай тупають ніжки!

     Працюють голівки!

     Бажаю усім здоров’я й добра!

ІІ Основна частина

В.: - Подивіться, діти, що це?

Діти: - Будинок.

В.: - Давайте подивимось, хто в ньому живе? ( Дістає курку )

     - Хто це?

Діти : - Курочка

В.: - А як курочка розмовляє? ( Ко-ко-ко )

     -Давайте разом скажемо : « Ко-ко-ко ! » ( І індивідуально 3-4 дитини )

В.: - Діти, давайте подивимось, хто ще в будиночку живе?

     -Хто це? ( показує діда )

Діти : - Дід

В.: - А це хто?

Діти : - Бабуся

В.:  А ще з ними разом живе, хто це? ( показує )

Діти : - Мишка

В.: Мишку знають всі давно, вона їсть крихти і зерно. І вона з нами розмовляє по-своєму : « Пі-пі-пі». Давайте повторимо разом : пі-пі-пі

( Діти повторюють )

В.: А зараз послухайте і пригадайте казочку з цими героями, яка називається « Курочка Ряба», хто пригадав, буде мені трішки допомогати розповідати

( Розповідь та задіювання героїв казки )

Жили-були дід та баба,

І була в них Курочка Ряба .

Знесла курочка яєчко

Яєчко не просте –

Золоте .

Дід бив, бив –

Не розбив,

Баба била-била –

Не розбила .

Мишка бігла,

Хвостиком махнула,

Яєчко впало і розбилось.

Дід плаче, баба плаче,

А Курочка кудкудаче :

- Не плач, діду, не плач, бабо,

Я знесу вам яєчко

Не золоте, а просте.

Пальчикова вправа : «Яєчко»

В.: - Діти, покажіть, яке яєчко знесла курочка ?(діти показують двома ручками )

     - А як дід і баба били яєчко? – Били, били не розбили .

В.: - А як курочка кудаче?

Діти : Ко-ко-ко

В.: - А як плаче дід та баба?

Діти : А-а-а-а .!

В.: - А мишка як пищить?

Діти : Пі-пі-пі

В.: Щоб курочка знесла яєчка їй потрібно зробити гніздечко ( Виготовлення гніздечка з тарілочки й прищепок)

В.: Молодці ! Давайте посадимо курочку на гніздечко. Подивіться, яка вона рада і за це принесла вам яєчка, але не прості, як дідусеві і бабусі, а смачні та солодкі .

ІІІ Підсумок заняття

Вам сподобалась казка?

Хто із героїв казки вам запам’ятався?

Діти, ви сьогодні гарно попрацювали. Молодці.

 

 

doc
Додано
1 квітня 2020
Переглядів
2317
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку