Заняття за інтересами в групі продовженого дня Аплікація з осіннього листя "Мишеня"

Про матеріал

Розробка заняття за інтересами в групі продовженого дня дасть можливість вихователю ГПД вчити дітей працювати з рослинним матеріалом; розвивати мислення, спостережливість, фантазію, бажання зробити аплікацію акуратною; виховувати любов до природи, сприяти пізнанню дітьми краси рідної природи.

Перегляд файлу

Тема  заняття: Аплікація з осіннього листя «Мишка». (Слайд 1)

Мета:  вчити  дітей працювати з рослинним матеріалом;  розвивати мислення, спостережливість, фантазію, бажання зробити аплікацію акуратною; виховувати любов до природи, сприяти пізнанню дітьми краси рідної природи.

Обладнання: гербарій осіннього листя різної форми та кольору, клей, ножиці, картон , зразки готових виробів, наліпки для творчості «Веселі оченята»

Дидактичний матеріал: презентація Microsoft  Pover  Point  «Мишка», картки з зображеннями звірів та загадками про них, мультфільм «Рукавичка», запис спокійної музики.

Хід заняття

І. Організаційний момент

(Слайд 2)

Щоб наше заняття минуло не марно,

Працювати треба гарно,

Друзі, гуртом посміхнемось

Й до роботи всі візьмемось.

анрен.jpegІІ. Мотивація навчальної діяльності

  • Діти, відгадайте загадку. (Слайд 3)

Прийшла дівчина до хати,

Узялась хазяйнувати:

Вправно скриню відімкнула,

В жовту свитку ліс вдягнула

                       (Осінь)

      (Вправа «Асоціативний кущ»)

  • А про що ми думаємо, коли говоримо про осінь?
  • Хто з вас любить осінь?
  • А за що можна її любить?
  • Які зміни відбуваються в природі восени?
  • Як поводять себе свійські тварини?
  • А дикі? (Слайд 4)

Восени ведмідь запасає жир на зиму, готується до сплячки. Готує барліг для зимового сну, в ямі під поваленим деревом. Там тепло і затишно – під ковдрою з листя і пухнастою сніговою периною. Зайчик змінює свою стару сіру шубку на нову білу, вона менш помітна на снігу. Мишки, які живуть у полях починають переселятися в скирти, купи опалого листя, а також до людських осель.

  • А чому мишки тікають із своїх нірок?
  • Що вони полюбляють їсти?
  • Пропоную вам переглянути уривок мультфільму, де героїнею є мишка.

(Перегляд мультфільму «Рукавичка»). (Слайд 5 - 6)

ІІІ. Повідомлення теми і мети заняття

Сьогодні на занятті ми виконаємо з вами аплікацію «Мишка».

IV. Вивчення нового матеріалу

Аплікацію ми будимо виконувати з листочків різних дерев. Листочки яких дерев можна використати, ми дізнаємось, відгадавши загадки.

11.jpeg(Слайд 7)

Білокрила, наче птах,

і оспівана в піснях,

дрібне листячко на ній,

що й казати – гарна всім.

                        (Береза)

(Слайд 8)

22.jpegЖиве один батько,

Тисячі синів має,

Усім шапки справляє,

а сам не має.              (Дуб)

44.jpg(Слайд 9)

Серед літа, мов пір’їнки,

Стиха падають   сніжинки,

Під віконечком у Олі,

Цвітом вкрилися….

 

4.jpeg         (Тополі)

(Слайд 10)

Що за дерево, чий цвіт

Пахне медом на весь світ?  

                                  (Липа)

 

5.jpg(Слайд 11)

Довгі, тонкі віти має,

Золото кору вкриває,

З гілок кошики плетуть,

В церкву раз на рік несуть.

                              (Верба)

 

6.jpeg(Слайд 12)

Зелені їжачки
Почіплялись за гілки.
Хто зірветься з деревини,
Той колючу шубу скине.

                         (Каштан)

  • Діточки, ви знаєте, що дерева – це рослини?
  • З яких частин складається дерево? (Корінь, стовбур, гілки, листя).

(Слайд 13)

 

159.jpeg 

 

 

 

 

 

 

 

 

Характерною ознакою цієї групи рослин є те, що від кореня росте одне міцне стебло, яке називається стовбуром. Угорі стовбур розгалуджується, з гілок та листя утворюється крона дерева. Існують дві великі сім’ї дерев: листяні та хвойні. (Слайд 14)

  • Які дерева ми відносимо до хвойних? (Верба, груша, липа, горіх)
  • А які ми називаємо хвойними? Наведіть приклади. (Ялинка, туя, модрина, сосна).

Дерева, як і люди, можуть бути спокійними, радісними, сумними. Це залежить від пори року, погодніх умов, від ставлення до них людей.

Я пропоную створити в нас у класі гарний позитивний настрій та приступити до роботи.

 

V. Демонстрація та аналіз зразка

Сьогодні ми спробуємо з вами виконати аплікацію з листя.

  1. Розгляд зразка виробу

(Слайд 15)

 

 

 

 

DSCN1035.jpgКопия (7) c5610827ed56d3822b78e7d221822ffa.gif 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Давайте  розглянемо зразок сьогоднішнього нашого виробу .

  • З яких частин складається «Мишка»? (Тулуб, голова, лапки, носик).
  • Який необхідний матеріал?
  • Що, крім листочків, нам потрібно? (Картон, кольоровий папір, ножиці, клей, наліпки для творчості).
  1. Визначення послідовності виконання роботи:

(Слайд 16)

  • Підбираємо необхідний природній матеріал. (Найкраще підійде листя тополі, берези). (Слайд 17)
  • Обираємо фон для роботи (Цупкий картон світлих кольорів).
  •  Прикладаємо на фон листочок - тулуб, обводимо. (Слайд 18)
  • Намічаємо розташування лапок. Приклеюємо лапки.

c5610827ed56d3822b78e7d221822ffa.gif 

 

 

 

 

 

  • Наклеюємо тулуб. (Слайд 19)

 

Копия (2) c5610827ed56d3822b78e7d221822ffa.gif 

 

 

 

 

 

 

  • Обираємо листочок середнього розміру  для мордочки та два маленьких для вушок.  Наклєюмо ці частини: спочатку вушка, потім мордочка. (Слайд 20)

Копия (3) c5610827ed56d3822b78e7d221822ffa.gif 

 

 

 

 

 

 

  • Із червоного кольорового паперу чи листочка темного кольору вирізаємо маленьке коло - носик. Наклеюємо. (Слайд 21)

Копия (6) c5610827ed56d3822b78e7d221822ffa.gif 

 

 

 

 

  • Очки мишки можна вирізати з паперу чи листочка темного кольору. Також можна використати наліпки «Веселі оченята». (Слайд 22)

Копия (7) c5610827ed56d3822b78e7d221822ffa.gif 

 

 

 

 

 

 

 

  • Намалюємо фломастерами вусики та хвостик мишеняті. Все, готово! (Слайд 23)
  1. Повторення правил техніки безпеки.
  • Перед тим, як приступити до роботи,  давайте повторимо  правила техніки безпеки при роботі з ножицями.

Правила роботи ножицями(Слайд 24 - 25)

  1. Користуйся ножицями із заокругленими краями.
  2. Клади ножиці на стіл так, щоб вони не виступали за край стола.
  3. Не працюй тупими ножицями і ножицями з ослабленим шарнірним кріпленням.
  4. Під час роботи слідкуй за лінією розрізу.
  5. Під час різання притримуй матеріал лівою рукою так, щоб пальці були в стороні від леза.
  6. Не тримай ножиці кінцями вверх.
  7. Не залишай ножиці розкритими.
  8. Не ріж ножицями на ходу.
  9. Не підходь до товариша під час різання.
  10. Передавай ножиці товаришу тільки в закритому вигляді, тримаючи їх за робочу частину.

Правила роботи з клеєм (Слайд 26)

  1. При роботі не брати клей до рота.
  2. Слідкувати, щоб клей не потрапив до очей.
  3. Не наносити багато на виріб.
  4. Користуватися щіточкою для клею чи пензликом.
  5. Залишки клею промокати серветкою.

156.pngVI. Гімнастика для пальчиків

(Слайд 27)\

Мишкаишка, шкряботушка –

Хвостик дротиком, два вушка,

Чорні очка, наче цятки.

Любить мишка в нірці спатки.

Середній та безіменний пальці впираються у великий. Вказівний і мізинець зігнуті в дуги та притиснуті до середнього і безіменного пальців.

VIІ.  Практична робота

Виготовлення аплікації за власним задумом. (Слайд 28)

Учні працюють самостійно, вихователь допомагає при необхідності.

(Звучить тиха, спокійна музика)

VIІI. Фізкультхвилинка

(Слайд 29)

Уході практичної роботи вихователь проводить фізкультхвилинку, своєчасність визначає по працездатності класу.

Трава низенька-низенька,      

( роблять присідання)
Дерева високі-високі,

(піднімають руки вгору)
Вітер дерева колише - гойдає,

бертаються)
То направо, то наліво нахиляє,

 ахиляються вправо, вліво)
То вгору, то назад,

 (потягуються вгору, назад)
То вниз нагинає,     

ахиляється вперед)
Птахи летять-відлітають,

ахають руками-«крильми»)
А учні тихенько за парти сідають.  

 ідають за парти).

IX. Виставка робіт

  • Молодці, дуже гарно сьогодні попрацювали.  Я пропоную вам створити виставку .
  • Як ми можемо її назвати? (Слайд 30)

(Створюється виставка, наприклад «Мишенятка 1-В класу»).

  •    Яка робота вам сподобалась найбільше?
  •    Які  помилки своїх  товаришів  ви помітили?

X. Підсумок заняття.

  • З якими природними  матеріалами ми працювали?
  • Що ми сьогодні створювали?
  • Що вам сподобалось найбільше?
  • На якому етапі виникли труднощі?
  • Зараз давайте разом приберемо залишки паперу та листя.

 

 

 

 

 

docx
Додано
24 березня 2018
Переглядів
3061
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку