Зимові розваги. Старша група. Розвиток мовлення.

Про матеріал
Презентація з розвитку мовлення і культури спілкування на тему "Зимові розваги".
Зміст слайдів
Номер слайду 1

Зимові розваги. Розвиток мовлення і культура спілкування. Старша група. Підготувала: вихователька ЗДО «ТОПОЛЬОК»Ольга ЛЮБАЧ

Номер слайду 2

Мета заняття: систематизувати уявлення дітей про зимові ігри та розваги; учити відповідати на запитання, підтримувати діалог; продовжувати вчити відгадувати загадки, пояснюючи відгадку, будувати відповідь згідно із запитанням причиново-наслідкового типу; збагачувати словник іменниками, прикметниками, дієсловами; учити самостійно добирати слова із заданим звуком; активізувати словниковий запас дітей складними словами (снігопад); формувати дружні стосунки між дітьми; виховувати інтерес до художнього слова, бажання інсценізувати прочитані твори.

Номер слайду 3

Психогімнастика «Снігопад»Запропонувати дітям зобразити снігопад.- Тихо падає білий сніг. Лягли на землю сніжинки, як білі, пухнасті пір'їнки. Сядьте навпочіпки, обхопивши голову руками. Усе навколо спить міцним зимовим сном. Діти складають долоні та прикладають їх до правого вуха, заплющують очі.Їхала пані у білому убранні,Як посипалося убрання –Всю землю укрило.- Що це за пані?

Номер слайду 4

- Що це за убрання посипалося та всю землю укрило?- Яка зима?

Номер слайду 5

- Як ще можна сказати про зиму? (Зимонька-зима, красуня-зима, чарівниця-зима)- Падає сніг. Яким словом можна замінити слово "падає"? (Сипле, йде)- А ще як можна сказати одним словом? (Снігопад)- Що робить сніг? (Кружляє, летить, стелиться, лягає)- Сніг який? (Білий, холодний, мокрий, блискучий, пухкий)- Узимку буває завірюха. Як сказати інакше? (Заметіль, віхола)- Лід який? (Гладенький, слизький, холодний)- Які ще ознаки зими ви знаєте?- Як ви розважаєтеся взимку?

Номер слайду 6

Номер слайду 7

Номер слайду 8

Номер слайду 9

Дидактична гра «Зимові розваги»https://learningapps.org/33144805 РУХАНКА

Номер слайду 10

Повторення скоромовок. Узимку сани й віз їдуть самі без коліс. Узимку сніжок замів і ліс, і лужок.- А тепер назвіть свою найулюбленішу зимову розвагу. - Так, діти весело вміють розважатися взимку. Але трапляються різні ситуації під час таких розваг. Дидактична гра «Правила безпечної гри в сніжки»- Що трапилося? Чому так трапилося?- Що слід робити, щоб зарадити цьому?- Під час гри в сніжки не можна цілитися в голову та обличч, адже можна травмувати свого товариша. Особливо небезпечно, якщо сніжка зліплена з вологого снігу, тоді она стає дуже твердою та гострою.- А ще дівчинка може плакати через те, що не помітила в снігу битої пляшки і порізала склянкою палець.- Чому так трапилося? Як цьому можна було зарадити? Перш ніж розпочати гру в сніжки, слід уважно обстежити територію, де ви будете гратися, та прибрати всі зайві й небезпечні предмети.

Номер слайду 11

Номер слайду 12

Дидактична гра "Плутанина"Нагадати дітям, що слова завжди вимовляються послідовно, одне за одним, скласти правильні фрази, установивши в них відповідний порядок слів.Їхати, Уляна, з, санчатах, гірка, на. (Уляна їде на санчатах з гірки.)Розваги, зимові, дітям, подобатися. (Дітям подобаються зимові розваги.)Ковзанах, на, кататися, Оля. (Оля катається на ковзанах.)Ялинку, іграшками, діти, прикрашати. (Діти прикрашали ялинку іграшками.)Горобці, взимку, Сергійко, підгодовує. (Сергійко підгодовує горобців взимку.)Санчата, Сашко, на, мчить. (Сашко мчить на санчатах.)Марічка, замок, льодовий, збудувала. (Марічка збудувала льодовий замок.)Розваги, діти, дуже, зимові, люблять. (Діти дуже люблять зимові розваги.)

Номер слайду 13

Підсумок заняття- Діти, вам подобається зима? Розкажіть, чому вам подобається зима? Які зимові розваги ви запам'ятали?

pptx
Додано
6 січня
Переглядів
60
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку