Зимуючі птахи. Середня група. Розвиток мовлення.

Про матеріал
Презентація для середньої групи з розвитку мовлення та культури спілкування на тему "Зимуючі птахи".
Зміст слайдів
Номер слайду 1

Зимуючі птахи Розвиток мовлення і культура спілкування. Підготувала: вихователька ЗДО «ТОПОЛЬОК»Ольга ЛЮБАЧ

Номер слайду 2

Мета заняття: продовжувати ознайомлювати дітей із зимуючими птахами; учити розрізняти птахів за зовнішніми ознаками та звичками, відгадувати загадки, пояснюючи відгадки; активізувати словник узагальню вальними словами; продовжувати вчити від звуконаслідувальних слів утворювати дієслова; вправляти у вимові звуків г – ґ; учити складати описові розповіді про зимуючих птахів, утворювати іменники – назви дитинчат птахів; виховувати допитливість, дбайливе ставлення до птахів, бажання підгодовувати їх узимку,інтерес до художніх творів.

Номер слайду 3

- До нас сьогодні прилетів гість.- Хто це? - У снігура є друзі. Відгадайте їх. Маленький хлопчик. Стрибнув на стовпчик. По двору пострибав,Усі зернятка зібрав. Сама сірувата,Хода мішкувата,Горда персона – Звуть її - …

Номер слайду 4

Жовтогруді пташенята. Просять хліба в двір їм дати. На морозі мерзнуть щічки,Прилетіли вже …Стрибає між гілок. Пташина білобока,Криклива, крадькувата,А звуть її …

Номер слайду 5

- Ви відгадали друзів снігура. Як одним словом можна їх назвати? (Зимуючі птахи) Чому їх так називають? (Ці птахі залишаться зимувати у нас) Як живеться птахам узимку? (Узимку птахам голодно і холодно) Чому їм голодно? (Зима засипала все снігом та птахам важко знайти собі їжу) Вони оселяться ближче до людей. Ми можемо їм допомогти? (Так, повісити годівниці та підгодовувати птахів)

Номер слайду 6

РУХАНКА- Навіщо потрібна годівниця? Який корм кладуть туди? - Коли птах ситий – він не замерзає.- Навіщо потрібно підгодовувати птахів узимку? (Тому що птахи влітку знищують шкідливу гусінь та жучків, щоб дерева не загинули.) Існує народне прислів’я: «Де багато пташок, там немає комашок».

Номер слайду 7

Дидактина гра «Смаколики для зимуючих птахів»https://learningapps.org/29075609 Дидактична гра «Розкажи про пташку»- Хто це? Розкажіть про снігура. У снігура червона грудка, чорна спинка й голова. Він живиться ягодами горобини. Снігур, як усі пташки має пір'я. Навіщо птахам пір’я? (Воно захищає їх від холоду) Як вони гріються? Коли холодно, вони настовбурчують пір'я.

Номер слайду 8

- Хто це? Це синичка. Розкажіть про синичку. У синички чорна голівка, грудка яскраво-жовта, а спинка жовта-зелена. Синичка любить дзьобати насіння, зернятка та несолоне сало. Яку пісеньку співає синичка? (Пінь-пінь-піть!)

Номер слайду 9

- Хто це? Це горобчик. Розкажіть про горобчика. Горобчик маленький. У нього невелика голівка, гострий дзьоб, маленькі очі. У горобчика пір'я сіре та коричневе. Яку пісеньку співає горобець? (Цінь-цвірінь) Як сказати, що робить горобчик? (Він цвірінькає)Діти повторюють скоромовку: «Горобець, горобець галушок везе горнець.»

Номер слайду 10

- Хто це? Це ворона. Розкажіть про неї. Ворона велика, дзьобата, чорна. Яку пісеньку співає? (Кар-кар!) Що робить ворона? (Каркає) Як інакше назвати ворону? (Ґавою) Діти повторюють скоромовку: «Ґава до ранку сиділа на ганку»

Номер слайду 11

- А це хто? Це сорока. Розкажіть про сороку. У сороки білі крила, довгий хвіст. Вона дзьобата. Яку пісеньку співає сорока? (Тр-рр!) Що робить сорока? (Вона тріщить)

Номер слайду 12

Дидактична гра «Великі й малі»Запропонувати дітям розглянути малюнки.- Хто зображений на малюнку? Де доросла пташка? Малюки? Як називають малюків сороки? У сороки - сороченята

Номер слайду 13

У ворони – воронята. У синички - синичата

Номер слайду 14

У горобця - горобенята

Номер слайду 15

Підсумок заняття- Хто приходив до нас на гостину? Як ми допоможемо птахам узимку?

pptx
Додано
6 січня
Переглядів
24
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку