Зміна погодних умов в природі. Явища восени.

Про матеріал
Сучасний світ висуває до школярів зовсім інші, ніж у минулому столітті, вимоги. Нині потрібні творчі особистості, здатні самостійно й відповідально приймати рішення. Усе це обумовлює перехід від теоретично-знаннєвої до компетентнісної освіти. Активізувати учнівську діяльність у навчальному процесі покликані нетрадиційні уроки.
Перегляд файлу

Тема: Зміна погодних умов в природі. Явища восени.

Мета: формування предметних компетентностей: 

ознайомити учнів з поняттями «явища природи», «сезонні явища»; учити встановлювати відповідність між фотоілюстраціями явищ природи і назвами пір року;

відтворювати природознавчі знання про явища природи в образотворчій діяльності; розвивати спостережливість, допитливість, увагу, вміння працювати в групі;

виховувати інтерес до явищ навколишнього світу;

· формування ключових компетентностей: спілкування державною (і рідною у разі відмінності) мовами; уміння навчатися впродовж життя; компетентності в природничих науках і технологіях.

Обладнання: комп'ютер, відеоролики, аудіозапис, картки, плакат.

Тип уроку: урок -телепередача

Освітні галузі: природнича, мовно-літературна.

Перебіг уроку

І. ВСТУПНА ЧАСТИНА

1. Організаційний момент

( Лунає музика : « У світі тварин»)

Доброго ранку! Доброго дня!

Доброго вчора, сьогодні й  щодня!
Хай не псується годинник на вежі,
Хай буде все на землі,як належить.
Сонце – як сонце,
Літо – як літо,
Дощик – як дощик,
Діти – як діти.
Кожному щастя бажаю:
Барвінку – цвітіння, пшениці – врожаю,
Небові – миру, голубу – неба,
Кожній дитині – всього, що треба.
Нехай усміхаються діти щодня.
Доброго ранку!
Доброго дня!

2. Повідомлення теми та мети уроку

А) Вправа: « Очікування»

(Музика до ефіру оркестр «Поля Моріа»)

- Діти, що ви очікуєте від уроку?

Б) Гра: «Мікрофон»

- Чи любите ви телепередачі?

- Чи були на телебаченні?

Сьогодні ми з вами побуваємо на ТБ канал 1+1, познайомимося з роботою різних студій.

 Відгадайте загадки:

  • Червоне коромисло

Через річку повисло. (Веселка)

  • Спершу блиск,

За блиском тріск,

За тріском плеск. (Блискавка, грім, дощ)

  • Щось на небі гуркотить,

Наче звір страшний летить.

Сильний дощ на землю ллється,

Звір у руки не дається.

Очі світяться яскраво —

Всі у дім тікайте жваво! (Грім та блискавка)

— Отже, про що ми говоритимемо на уроці? (Про веселку, блискавку, грім)

— Як назвати це загальним поняттям? (Явища природи.)

— Отже,  в ефірі телепередача: «Явища природи».

ІІ. ОСНОВНА ЧАСТИНА

1. Вивчення нового матеріалу

Студія: « Синоптик»

- Яке сьогодні число?

- Який день тижня? Який місяць? Пора року?

- Який стан неба?

Робота в календарі природи

На небесах сонечко сяє.

Тому ми часу не гаймо:

Природні явища вивчаймо.

Студія: « У світі цікавого»

1. Робота за підручником (с. 35-36)

А) Читання мовчки

— Діти, погляньте довкола. Все навруги змінюється.

 Прочитаймо про ці зміни у  підручнику.

— Що таке явища природи?

— Які явища природи ви запам'ятали?

— З чим вони пов'язані? (Із сезонними змінами.)

Студія: « Мультляндія»

https://www.youtube.com/watch?v=0fxyl8blrN0

Діти перегляньте мультфільм «Явища природи» і перелічіть явища природи.

 Студія: « Подумай»

1. Стратегія «Асоціативний кущ»

— Назвіть відомі вам явища природи. Запишіть їхні назви.

https://nuschool.com.ua/lessons/world/2klas_10/2klas_10.files/image015.jpg

Студія: « Крок до зірок»

https://www.youtube.com/watch?v=9bJUYE0NTS8

Діти виконують рухи: « Сонечко», заспівує Сомко В.

 

Студія: «Розмалюйко»

— Розгляньте малюнок (підр, с. 36) та розфарбуйте малюнки

 Поясніть, яке  явище і яка це пора року?!

Явища природи характеризують зміни у природі, які  відбуваються у певні пори року.

  Студія: « Наші таланти»

 Робота в друкованих зошитах

Визначити явище природи і з’єднати з відповідною порою року

Студія: « У світі природи» - робота в групах

А зараз прозвучить музичний твір, який містить явище природи певної пори року

1) Послухайте та відгадайте, яке природне явище відображає музичний твір.

(  Н. Май«Кап-кап», А.Олєйнікова «Диво осінь», Вівальді«Гроза».)

2) Малюнки: «Сніжок», «Хуртовина», «Ожеледиця»

3) Вправа «Кольорознавство».

— Якими кольорами ви зобразили б веселку, дощ і туман?

 Студія: «Коло думок»

- Продовжити  думку:  Якби я був вітром, я б…, якби я був сонечком я б.., якби я був дощиком я б…

« Театральна студія»

— Продемонструвати дії, змінюючи за зразком

Група «Літо». Сонечко, хмарки, дощик

Група «Весна». Повінь, цвітіння дерев, щебет пташок

Група «Зима». Сніг, хуртовина

Група «Осінь». Вітер, листопад, грім

ІІІ. ЗАКЛЮЧНА ЧАСТИНА. РЕФЛЕКСІЯ

Студія: « А ну ж, відгадай!»

- Де ховається вода?

- Хто зігнав хмаринки?

- Що котиться по небу?

- Що за білі мухи налетіли?

 Рефлексія

- Що сподобалось вам, діти?

- Що таке явища природи? (Явища природи — це зміни, що відбуваються в природі.)

- З чим пов'язані явища природи? (Із сезонними змінами.)

- Наведіть приклади зимових змін. (Сніг. Хуртовина. Ожеледиця)

-  Які явища природи бувають восени? влітку? Навесні?

Наша передача закінчилася.

- Чи сподобалося вам працювати в студіях?

- Що саме найбільше?

Я дякую всім за роботу на телебаченні. До зустрічі на каналі 1+1.

Доброго вам здоров’я, бережіть природу!

 Спостерігайте за цікавими явищами в природі!!!

( Лунає музика: « У світі тварин»)

docx
Додав(-ла)
Shilo Olga
Додано
17 жовтня 2021
Переглядів
479
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку