Проведення весняного місячника санітарної очистки, озеленення та благоустрою у Великоорлинській школі І-ІІ ступенів.
«Занапастити природу не можна.
Можна лише загинути разом з нею»
Ж.І.Кусто
Екологічне виховання молодого покоління сьогодні є надзвичайно актуальним. Якщо від часів епохи Відродження людину вважали підкорювачем і центром світу, то нині науковці визначають істинне призначення людини – бути органічною частиною природи, жити та діяти за її законами, а перетворення навколишнього світу має здійснюватись не стихійно, а з урахуванням об’єктивних законів природи, прогнозу побічних впливів. Це може забезпечити лише людина, яка усвідомила універсальну цінність природи, необхідність раціонального використання її ресурсів та готова брати активну участь у розв’язанні екологічних проблем. Тому завданням нашої школи є виховання в кожного учня свідомого ставлення до природи, почуття відповідальності за довкілля як загальнолюдську цінність.
З метою поліпшення благоустрою та санітарного стану навколишнього середовища в Великоорлинській ЗОШ
І-ІІ ступенів було проведено місячник озеленення та благоустрою.
Заходи проводилися згідно плану.
Були впорядковані, приведені до належного естетичного та санітарного стану навчальні території , спортивні майданчики учнями 1-9 класів та педагогічний колектив.
На протязі місячника було висаджено та посіяно дуже багато квітів учнями нашої школи. Кожен з 5-9 класи закріплені за своєю клумбою разом з класними керівниками.
Під час проведення огляду-конкурсу шкільних клумб на краще їх озеленення та упорядкування призові місця здобули наступні клумби :
1 місце – 7 клас, класний керівник Кондратюк А. М
2 місце – 5 клас, класний керівник Лобас Ю. Ю
3 місце – 6 клас, класний керівник Заводовська І. Г.
Озеленення навчальних закладів відіграє важливу роль у вихованні підростаючого покоління, розвиває в учнів почуття дбайливого господаря закладу, в якому вони навчаються, активізує пізнавальну, творчу та просвітницьку діяльність школярів.
Класними керівниками 5-9 класів було проведено виховні години на тему: «Природо, ти – наш другий дім», «Зелена планета!» у ході яких школярі обговорювали екологічні проблем нашого селища, висловлювали свої думки щодо забруднення та покращення його екологічного стану.
Найдієвішою формою у вихованні школярів є залучення їх до різноманітних масових заходів: конкурсів, змагань, операцій, акцій тощо.
Учні школи взяли участь у акції “Посади деревце!”.
Згідно з планом 12.04.2018р. вчитель основ здоров’я Кондратюк А.М організувала екологічну гру між учнями 5-6 класів брейн-ринг «Екологія і здоров‘я», у якій вихованці розкривали секрети природи,навчалися, як стати їй другом, зрозуміти її закономірності, оптимально використовувати природні ресурси й водночас берегти їх. Адже людина – частина природи. Але як же нечасто ми замислюємся над її загадками…
Було розроблено проект «Про що говорять квіти» над яким працювала вчителька біології Кондратюк А.М разом з учнями 8-9 класів . Під час якої вихованці поглибили свої знання про квіткове багатство природи, ознайомились з квітами – народними оберегами, вчились висловлювати свою почуття мовою квітів, дізнались про правильний уход за квітами, тобто вчились розуміти прекрасне через сприймання довколишньої природи, навчались гуманному ставленню до неї.
18.04.2018р. у школі було продемонстровано фільм «Локальні підходи до глобальної шкоди», в якому роздуми філософів чи простих селян, які усвідомлюючи причини глобальної екологічної кризи, що охопила світ, шукають та знаходять нові шляхи виходу з неї.
6.04.2018р. вчителями та учнями школи було проведено День довкілля . Учні школи розділилися на загони. Частина учнів залишилася на території школи, решта учнів разом з вчителями взяли участь в акції «Чистий берег».
Також учні 7-8 класів активно взяли участь в акції «До чистих джерел». Разом з вчителем біології Кондратюк А.М, вчителем фізкультури Люля О.Ю та педагог-організатором Кравчук М.Я, ми розчистили джерельце де згодом почастувалися його водою. Діти залишилися задоволені своїм маленьким вчинком.
У ході місячника був поведений конкурс на найкращу екологічну казку тема якої: «На що скаржилась природа» , перше місце здобула учениця 2 класу Галімова Каріна за що була нагороджена дипломом.
Також у складі комісії було проведено огляд-конкурс на найкращий санітарний стан навчального кабінету, в якому переміг кабінет математики учнями якого є 6 клас з класним керівником Заводовською І.Г.
На закінчення місячника 26.04 було проведено конкурс «Колосок весняний» та відкрита виховна година на честь пам’яті Чорнобильської катастрофи: «Чорнобильський дзвін» вчителем біології Кондратюк А.М та учнями 5-9 класів.
На уроках і позаурочний час вчителі приділяють особливу увагу систематичному формуванню екологічної культури учнів. Вчителі знайомлять учнів з екологічними проблемами та шляхами їх розв’язання, проводять неабияку індивідуальну та підготовчу роботу, під керівництвом учителів учні готують презентації , малюнки, плакати, оформляють приміщення. Вчителі виступають у ролі доброзичливих наставників, створюють атмосферу співпраці, стимулюють дітей до активності, самостійності, продуктивної діяльності та творчості.