Пісня на мотив «Прокидаються ведмеді»
Прокидається планета
Кожної весни
І дарує нам зелені
З квітами сади й лани.
Нам земля дарує небо
І води блакить
Берегти все це нам треба
І у злагоді всім жить.
І немає нам спокою
На землі чи під водою
Все живе жде допомоги
виправить все маєм змогу!...
-
Привіт усім!
-
Вас вітає екологічна агітбригада Сурсько-Михайлівської середньої школи
Всі разом: «Чиста краплина»
-
Девіз якої
Всі разом: разом сила, разом клас-
Чисті краплі – миз а вас!
-
Ми молоді, веселі та кмітливі, завзяті, радісні і жартівливі,
-
Ми сповнені енергії і сил, і впевнено крокуєм до мети.
-
Ми вірні України діти
Щодня ми пізнаєм життя
І розкриваєм всесвіту закони.
Ми дивимось у світле майбуття
-
Ми будь-які долаєм перепони
Щоб у житті усього досягти.
Але запам’ятайте, що майбутнє нашої планети
В своїх руках тримаєм лише я і ти!
-
Ми – сучасне молоде покоління, живемо в епоху бурхливого розвитку науки і техніки, а й негативних наслідків науково-технічної революції.
-
Дедалі більше забруднення атмосфери, гідросфери та літосфери, накопичення великих обсягів відходів людської діяльності при одночасному виснаженні майже всіх природних ресурсів призвели до розвитку глобальної екологічної кризи.
-
А в тім, у всіх людей планети одні й ті ж проблеми: люди хочуть бути здоровими, довго жити, ростити дітей. А для цього потрібно лише ясне сонце над головою, чиста вода і голубе небо.
Пісня «Краплинка»
Краплинка до краплинки –
Веселка чарівна,
Хмаринка до хмаринки –
то дощик і весна.
Є сонечко у небі
І зіронька ясна
А в мене і у тебе
Земля лише одна!
-
Найкраща наша Батьківщина,
Її річки, ліси й поля,
Немов уквітчана дівчина,
Немов вечірняя зоря.
-
Усе в ній нам серцю миле,
За все душа болить,
Коли летять птахи у вирій
Й прощальна пісня їх дзвенить.
-
Дівчата, про що це ви?
-
Та про наше рідне село, Сурсько-Михайлівку. Колись, чарівне та квітуче село, сьогодні як і вся планета, потерпає від недбалої людської діяльності.
-
Широка, повноводна Суха Сура, як розповідав мені дідусь, щовесни розливалась луками та наповнювала їх водою. А скільки риби водилось в ній тоді.
-
А сьогодні, нажаль, нашу річечку можна просто переступити, води в ній майже не залишилось, а вода в ній така забруднена, що навіть жаби не хочуть в ній жити.
-
Так, так. А серед полів? Серед полів зеленіли широкі лісосмуги, вони затримували сніги, протистояли вітрам, а скільки диких тварин мали там прихисток.
-
А сьогодні, сьогодні ми маємо одні пеньки. Люди безжально випилюють ці лісопосадки, не замислюючись, що роблячи затишок та тепло у своїй оселі, позбавляють житла та їжі сотні диких тварин, прирікаючи їх на зникнення.
-
А схили балок? Наші схили балок завжди квітли первоцвітами, крокуси весняні, шафран сітчастий, проліска звичайна та проліска сибірська, горицвіт – всі ці квіти не лише прикрашають наші схили, а й є єдиним джерелом живлення комах на весні.
-
А сьогодні, а сьогодні часто так буває, кине хтось сірник у суху траву і у цьому полумї горять не лише ці маленькі тендітні квіточки, а й комахи.
-
І скільки вражених рослинок
Хворіє чахне, помира!
Звіря шука собі будинок,
Та знаймо друзі, що дарма!
-
Людина нищить і вбиває
І для утіхи, для краси.
Закони, звичаї всі знає,
Проте брудні її шляхи.
-
Шляхи до лісу і до річки,
Де стільки мертвого добра!
Там просто нічим часто дихать,
Людина ж все перевела!
-
Добро і зло, життя і смерть –
Одвічна боротьба, одвічна круговерть.
Хто переможе в цій війні за щастя?
Від нас залежить – бути світлу чи ненастю?
Танець «Чорне і біле»
Після танцю дівчата беруть терези і стають в центр
-
В Україні високий рівень забруднення повітря. Щорічно в повітря надходить 20 мільйонів тон промислових викидів, а в річки та водойми 1 мільярд кубометрів шкідливих відходів.
-
Не обминуло екологічне лихо й гідросферу – водну оболонку. Сміттєва пляма в Тихому океані містить 87 тисяч побутових відходів. Можливо там є наша частка. Людина не замислюючись викидає відходи до річок. Так колись швидка річка Суха Сура перетворилась на брудне болото.
-
Легені нашої планети – ліси нещадно вирубуються, засмічуються та спалюються. На місцях, немов гриби після дощу виростають центри відпочинку, котеджі.
-
Щороку сторінки червоної книги поповнюються новими зникаючими видами. На сьогоднішній день аж 5 видів рослин та тварин України можуть назавжди зникнути зі сторінок цієї книги. Серед них тхір степовий, хохуля руська, їжак вухатий, норка європейська, ведмідь бурий, із рослин – модрина польська, рябчик гірський, волошка білоперлинна, під загрозою навіть будяк пагорбовий.
-
Українські степи розорюються, вони перенасичені добривами, гарбіцидами та пестицидами, що вбиває все живе, що населяє грунт. Разом з весняними талими водами ця хімія потрапляє до водойм та підземних вод. А це робить небезпечною воду для всього живого.
-
На противагу цим негативним явищам ми, учні є активними учасниками щорічних екологічних акцій. Щороку 22 квітня у всесвітній день Землі ми висаджуємо молоді дерева, кущі та квіти біля школи та своїх домівок
-
В рамках акцій «Птах року», «Годівничка» та «День зустрічі птахів» вивчаємо різних птахів, закликаємо любити та охороняти пернатих друзів, будувати штучні гнізда та годівнички.
-
В рамках конкурсу «До чистих джерел» досліджуємо чистоту місцевих водойм, розчищаємо нові джерела, адже вода – основа життя.
-
Оберігаємо первоцвіти. Ми закликаємо жителів села не копати та не зривати цих квітів, натомість даруємо всім виготовлені нами штучні квіти.
-
Організовуємо суботники та прибираємо центральні вулиці нашого села від побутового сміття.
-
І це лише маленька часточка того, що ми можемо зробити для природи. А коли кожен приєднається до нас і зробить свій внесок в справу охорони природи, то наша планета віддячить нам в сотні разів.
Пісня на мотив «Незалежний» (Антитіла)
Давай, вставай,
Живи не згасай.
Давай вставай
Не будь байдужим
Просить природа у нас допомоги
І кожен повинен памятати про це.
Збережем її вроду для нашого роду
Щоб нашії діти побачили це.
Послухай друже, не будь байдужим
Нам це урок, зроби лише крок.
Лиш єдиний крок.