Тема уроку. Звукові явища, проведення звуків в різних середовищах
(у воді, в металах, повітрі)
Тип уроку: урок засвоєння нових знань.
Мета уроку: сформувати поняття про звукові явища; навчити дітей розпізнавати фізичні явища (механічні, теплові, світлові, звукові); застосувати знання на практиці; розвивати у дітей логічне мислення, зацікавленість до пізнання природних явищ; виховувати у дітей любов до пізнання.
Завдання уроку: Очікувані навчальні результати:
Систематизувати знання щодо:
1. явищ природи, їх різноманітності.
2. поняття явищ (механічних, світлових, теплових), їх проявів.
3. поняття «звукові явища», ознайомитися з їх суттю і поширенням.
4. засвоєння правил безпечної поведінки;
5. етапів дослідження та роботи в групі;
⮚ Сформувати вміння (навички):
1. розпізнавати звукові явища, давати їм визначення, самостійно чи з допомогою вчителя наводити приклади;
2. пояснювати закономірності виникнення звукових явищ;
3. демонструвати звукові явища;
4. виявляти уміння і демонструвати навички здійснювати дослідження, опрацьовувати інформацію, розв’язувати проблеми (індивідуально й у співпраці) на основі природничого змісту, що підлягає вивченню.
⮚ Розвинути установки до:
саморозвитку
1. аналізу, оцінки та синтезу отриманої інформації;
2. вміння застосовувати отримані знання в повсякденному житті;
3. логічного мислення;
4. пошуку інформації та спільної співпраці.
наскрізні вміння:
- виявляє уміння і демонструвати навички здійснювати дослідження,
опрацьовувати інформацію, розв’язувати проблеми (індивідуально й у
співпраці) на основі природничого змісту, що підлягає вивченню.
- застосування набутого досвіду і знань про вивчені явища у навчальних і
життєвих ситуаціях;
Розумові операції: аналіз, порівняння, синтез, узагальнення, оцінювання.
ПЕРЕБІГ УРОКУ
|
№ п/п |
Етап уроку |
Мета етапу |
Можливі методи, прийоми/Навчальні дії |
||||
|
Орієнтовний час |
|||||||
|
1. |
Самовизначення до діяльності (мотивація). |
|
1. Інтелектуальна розминка або просте опитування. (1хв.) 2. Гра «Що я можу продемонструвати?» Яке явище уособлює певний предмет? Від-повідь обґрунтувати. (дані предмети: дитяча машинка, фонарик, гаряса вода в стаканчику, лід, дитяча гітара). Проблемне питання: - До чого тут гітара?
|
||||
|
1-2 хв |
|||||||
|
2. |
Актуалізація знань і виконання пробної навчальної дії/ |
|
1.Музичний фрагмент. (Слухаємо гру на гітарі). Обговорення: - Як ми сприймаємо це фізичне явище? Якою частиною тіла ми сприймаємо це фізичне явище? Як називаються такі явища?
|
||||
|
5-7 хв. |
|||||||
|
3. |
Локалізація (ідентифікація) утруднення (виявлення місця й причини утруднення в діяльності) |
Мета: обговорення утруднень; повідомлення мети уроку у вигляді питання, на яке необхідно дати відповідь. Результат: формулювання теми, мети та завдань
|
сенсорний аналізатор його природа? «Чому виникли труднощі?», «Чого ми ще не знаємо?» Метод: Проблемна ситуація (Як потрапляє у наше вухо звук? Як виникає звук?) Як проводять різні речовини звук? Метод: ЗВХ (знаю, вмію, хочу дізнатися) |
||||
|
3-4 хв. |
|||||||
|
4. |
Побудова проєкту виходу з утруднення («відкриття» дітьми нового знання) |
Мета: усне розв’язування проблемної ситуації та обговорення проєкту її розв’язання. |
Метод: групова робота (спонукання до висунення гіпотез, спонукання до практичної перевірки гіпотез, план перевірки гіпотези) |
||||
|
4-6 хв. |
|||||||
|
5. |
Реалізація побудованого проекту виходу з утруднення та вирішення вихідного завдання |
Мета: оволодіння практичною навичкою розрізняти звукові явища серед інших, досліджувати проходження звуків у різних речовинах. Результат: 1.вибирає доцільні способи дослідження проходження звуків у рузних середовищах. 2. дотримується правил безпечної поведінки для збереження здоров’я і довкілля; |
Метод: Ділова гра «Точка зору» - Як ми чуємо звук у різних середовищах? Метод: Доповідь.
|
||||
|
5-8 хв. |
|||||||
|
6. |
Первинне закріплення в зовнішньому мовленні |
|
Метод: Робота з підручником ст..90 Метод:Лови помилку! - Де саме я мав рацію? Метод: створення опорного конспекта; |
||||
|
4-5 хв. |
|||||||
|
7. |
Самостійна робота з самоперевіркою за зразком/еталоном |
Мета: кожен для себе повинен усвідомити, що він уже вміє. Результат: самоконтроль самооцінка власної навчальної діяльності.
|
Самостійна робота з самоперевіркою за зразком «Знайди відповідність» Метод: «Шкала самооцінювання»
|
||||
|
3-5 хв. |
|||||||
|
8. |
Включення в систему знань і повторення |
Мета: запропонувати учням застосувати отримані знання під час розв’язування завдань.
|
Метод опитування-підсумок |
||||
|
5-8 хв. |
|||||||
|
9. |
Рефлексія діяльності (підсумок уроку) |
Мета: усвідомлення учнями своєї навчальної діяльності; самооцінка результатів своєї діяльності та роботи групи. |
Метод рефлексивні картки |
||||