Урок 6. Правові основи забезпечення безпеки інформаційних технологій. Закони України та інші нормативно- правові акти, що регламентують відносини суб'єктів в інформаційній сфері та захист інформації. Відповідальність за порушення у сфері захисту інформації та неправомірного використання автоматизованих систем.
Цілі:
Тип уроку: Комбінований.
Обладнання та наочність: дошка, комп’ютери з підключенням до мережі Інтернет.
Програмне забезпечення: браузер, офісні програми.
Хід уроку
І. Організаційний етап
ІІ. Актуалізація опорних знань
Фронтальне опитування
ІІІ. Мотивацій навчальної діяльності
IV. Вивчення нового матеріалу
Підручник В.О. Хорошко, В.С. Чередниченко, М.Є. Шелест. Основи інформаційної безпеки http://www.dut.edu.ua/ua/lib/1/category/729/view/1365
Відповідно до законодавства України поняття "інформаційна безпека" має таке визначення:
"стан захищеності життєво важливих інтересів людини, суспільства і держави, при якому запобігається нанесення шкоди через: неповноту, невчасність та невірогідність інформації, що використовується; негативний інформаційний вплив; негативні наслідки застосування інформаційних технологій; несанкціоноване поширення, використання, порушення цілісності, конфіденційності та доступності інформації."
Закони України:
Постанови КМУ:
Нормативні документи в галузі технічного захисту інформації (НД ТЗІ)[1] та державні стандарти України (ДСТУ) стосовно створення і функціонування КСЗІ:
Галузеві стандарти:
Відповідальність за порушення у сфері захисту інформації та неправомірного використання автоматизованих систем.
Настання адміністративної відповідальності в разі:
Несвоєчасне або взагалі неповідомлення суб’єкта персональних даних по його права у зв’язку з внесенням до бази даних його персональної інформації, непороінформування про мету збору такої інформації та про осіб, яким будуть переданні дані.
За незаконне збирання, використання, зберігання, поширення, знищення конфіденційної інформації наступає кримінальна відповідальність, окрім випадків передбачених іншими статтями Кримінального кодексу.
V. Засвоєння нових знань, формування вмінь
VI. Підсумки уроку
Рефлексія
1. Під час уроку я
2. Найбільше мені сподобалося…
3. На уроках найкраще в мене виходило…
4. Я мав (-ла) труднощі з…
5. Я хотів би ще дізнатися про…
VІI. Домашнє завдання
Конспект.
VІІI. Оцінювання роботи учнів