3 Що таке солідарний і волонтерський туризм

Про матеріал
Матеріал до турніру юних географів може бути використаний під час проведення тижня географії. Мета турніру юних географів - залучити школярів до практичної наукової діяльності, навчити нормам та стилю роботи у творчих колективах.
Зміст слайдів
Номер слайду 1

3 А )Що таке солідарний і волонтерський туризм? Б)Як, на вашу думку, потрібно розвивати галузь туризму під час війни та в В)період поствоєнної відбудови ?

Номер слайду 2

Солідарний туризм - формат, коли в результаті поїздок відбувається підтримка місцевих громад і локальних бізнесів. Приміром, це може бути замовлення обідів у ресторані в Бучі, співробітники якого пережили окупацію, може бути оплата вхідного квитка якихось послуг, наприклад в екопарку. І ці кошти заклади використовують, щоб відновити свою територію, поповнити колекцію тварин. Солідарний туризм. Солідарність — активне співчуття яким-небудь діям, думкам; спільність поглядів, інтересів.

Номер слайду 3

Прикладом солідарного туризму може бути дегустаційний візит на грибну ферму в Яблунівці. Хоч ця територія і не була під окупацією, але ця ферма відома тим, що на початку повномасштабної війни віддала на потреби Тр. О 60 тонн печериць. Тому ці локації потребують підтримки, а туристи, які там бувають і залишають свої кошти, цю підтримку дають”, – розповідає експертка.

Номер слайду 4

«Мандрівка зі смаком: розвиток гастротуризму як інструменту просування туристичної дестинації». Учасники форуму обговорювали зростання гастрономічного туризму та його потенціал. Зокрема, активніше долучатися до приваблювання туристів у наш регіон та вносити частки гастротуризму в розклад вистав та інших заходів планують у Чернівецькому обласному театрі імені Ольги Кобилянської. Там хочуть подумати над створенням якісних вистав із демонстрацією буковинських гастрономічних особливостей.

Номер слайду 5

Французьке слово volontaire («волонтер») походить від латинського voluntarius («добровільний»). Волонтер – це людина, яка добровільно надає безоплатну допомогу людям, які потребують особливої підтримки та соціального захисту, або державі, некомерційній чи громадській організації.

Номер слайду 6

Відмінність між традиційним туристом і волонтером полягає в тому, що турист під час відпочинку є споживачем передбачених туристичним пакетом послуг, а волонтер створює соціальні послуги, надаючи свою допомогу у місці перебування.

Номер слайду 7

Спільнота туристичних операторів із в’їзного туризму вказує на необхідність на державному рівні спонукати туристів відвідати Україну саме з метою волонтерського та солідарного туризму, як тільки це буде можливо точки зору безпеки перебування в Україні. Це має бути основою нинішньої інформаційної та маркетингової стратегії в туризмі нашої держави.

Номер слайду 8

Усвідомлення важливості солідарного та волонтерського туризму з'являється тоді, коли чітко розумієш засади функціонування та цілі, які досягаються від його реалізації: ✅️ збереження культурної спадщини; ✅️ інформування світової спільноти про нещадні та руйнівні наслідки російського вторгнення; ✅️ залучення коштів до місцевих бюджетів деокупованих територій; ✅️ підтримка локального бізнесу, який опинився у складних економічних умовах; ✅️ можливість висловити солідарність та підтримку; ✅️ формування попиту на подальше відвідування України та всіх її регіонів.

Номер слайду 9

Волонтерські проекти: →культурно-історичні – археологія,→відновлення стародавніх замків та історичних пам’яток;→екологічні – відновлення навколишнього середовища і національних парків; →соціальні проекти – робота у літніх таборах з дітьми, інвалідами, соціально незахищеними людьми; →мистецькі – пов’язані з якимось видом мистецтв – музикою, театром, допомога в організації фестивалів тощо.

Номер слайду 10

В Закарпатті доброї слави та широкого резонансу серед молоді набула робота волонтерської міжнародної еколого-археологічної експедиції «Замки Закарпаття». Базовим об’єктом роботи експедиції є Невицький замок в Ужгородському районі Закарпатської області. Загальна мета реалізації довгострокового проекту «Замки Закарпаття» – реанімувати занедбані замки краю як туристсько-екскурсійні об’єкти.

Номер слайду 11

Основні завдання експедиції: очистка пам’яток від сміття, чагарників та дерев, що руйнують замкові споруди, упорядкування їх охоронних зон; досконале археологічне вивчення цих об’єктів і сприяння підготовці матеріалу для їх подальшої консервації;3) привернення уваги владних структур та міжнародних донорських фондів до аварійного стану замкових споруд Закарпаття з метою організації негайного вирішення найбільш болючих питань; 4) керуючись діючим законодавством, з допомогою небайдужої молоді захистити замки від некваліфікованих проектів пристосування під різноманітні заклади на кшталт турбаз, готелів, ресторанів і т. п., які знищать автентичність даних пам’яток

Номер слайду 12

Суть волонтерського туризму саме в цей час – персональна адресна допомога постраждалим від війни, можливість проявити емпатію. Це може бути особиста доставка та передача матеріальної допомоги, Б)Як, на вашу думку, потрібно розвивати галузь туризму під час війни та в

Номер слайду 13

Фізична допомога у відбудові зруйнованого чи пошкодженого житла цивільного населення,

Номер слайду 14

Допомога вимушено переселеним громадянам, які втратили житло та майно та переїхали в інші, більш безпечні регіони України.

Номер слайду 15

Допомога може бути різною – все залежить від нагальних потреб постраждалих, яким окрім матеріальної допомоги, також важлива психологічна моральна підтримка. 

Номер слайду 16

В)період поствоєнної відбудови ? Азовсталь, Буча, Ірпінь – Росія створила безліч страшних післявоєнних локацій. Як вони можуть допомогти відбудовувати Україну

Номер слайду 17

В Україні є гіди, які організовують супроводи для журналістів і волонтерів деокупованими селищами та містами.

Номер слайду 18

Чорнобаївка – селище, яке стало мемом і одним із символів українського спротиву країні-агресору. Це місце має бути музеєфіковано для збереження пам'яті про страшну війну.

Номер слайду 19

Після війни, український туризм відродиться, і в іноземці залишиться  інтерес до України. "Ця жахлива війна є катастрофою світового масштабу. Зараз весь світ допомагає Україні, а після нашої перемоги важливо зберегти пам'ять про цю війну. Важливо правдиво та дуже обережно розказувати й показувати, що тут відбувалося"

Номер слайду 20

Вже сьогодні в Україні є гіди, які організовують тури для іноземних журналістів деокупованими селищами та містами. Також у країні дедалі більше стає різних проєктів, що пропонують онлайн-тури до Бучі, Гостомеля та інших місць колишніх бойових дій. З’являються й більш предметні проєкти. Один із них – це солідарний туризм.  

Номер слайду 21

Головною ідеєю післявоєнних проєктів мають бути не гроші, а меседж іноземним туристам про те, яке горе принесла війна у домівки громадян України. Через це потрібно не нищити всі пошкоджені житлові будинки, а деякі з них залишити на знак пам'яті про минулі події. Як приклад, Хіросімський меморіал миру, – руїну будинку, поруч із яким США скинули атомну бомбу в серпні 1945-му. 

Номер слайду 22

Поїздки до місць перемоги. До тих місць, що демонструватимуть усьому світові, як українці не втекли, як боролися за свою землю, і як увесь світ нам у цьому допомогав".

Номер слайду 23

Солідарний і волонтерський туризм – це коли людина приїжджає в Україну не заради розваг, а щоб чимось допомогти.

pptx
Додано
17 грудня 2023
Переглядів
167
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку