Урок з мистецтва 4клас
ТЕМА: Підсумкове заняття. Робота з папером : квілінг,орігамі,мозаїка,витинання.Створення колективної роботи: «Мати- Україна» в техніці колажу.
Мета:Закріпитивміння і навички роботи з папером у техніках:аплікації,
оригамі,мозаїчного торцювання,квілінгу.Розвивати творчість,естетичний
смак.Поглибити знання про Україну,її народні символи.Виховувати гор –
дість за Батьківщину,любов до рідної землі.
Обладнання:основа для колажу у вигляді карти України, на якій
зображено мати і її дитя,інструкції, зразки,і заготовлені на попередніх
уроках ,частини аплікацій,презентація:кросворд «Мати-Україна».
Хід уроку
І. Організаційний момент.
II.Сприйманнятаусвідомленнятеми,мети і завдань уроку.
рідної землі»)
Моя Батьківщина- це вишеньки цвіт,
І верби над ставом , й калина.
Моя Батьківщина - це мрії політ,
Це рідна моя Україна !
Моя Батьківщина – ліси і поля.
Від них у нас радість і сила.
Це та найсвятіша і рідна земля,
Що кожного з нас народила!
Краса української землі часто надихала художників,і вони брали в руки
пензлі,творили свої полотна.
Сьогодні на уроці ми спробуємо відобразити красу рідної землі в техніці
колажу.Об’єднаємо техніку мозаїчного торцювання, квілінгу, оригамі,
мистецтво витинання і створимо одну колективну роботу.
- Розгадайте кросворд, і ви дізнаєтесь назву нашої роботи.
КРОСВОРД«Мати-Україна»
|
1 |
м |
а |
л |
ь |
в |
и |
|
||||||
|
2 |
б |
а |
р |
в |
і |
н |
о |
к |
|||||
|
3 |
х |
а |
т |
а |
|
|
|||||||
4 |
ч |
о |
р |
н |
о |
б |
р |
и |
в |
ц |
і |
|||
|
|
|||||||||||||
5 |
р |
У |
ш |
н |
и |
к |
|
|||||||
|
|
6 |
к |
а |
л |
и |
н |
а |
||||||
|
7 |
в |
е |
р |
б |
а |
|
|||||||
8 |
у |
к |
р |
а |
ї |
н |
ц |
і |
|
|||||
|
9 |
К |
и |
ї |
в |
|
|
|||||||
10 |
с |
о |
н |
я |
х |
|
||||||||
11 |
л |
е |
л |
е |
к |
а |
|
|||||||
Усі ці слова-символи є складовими образу нашої країни, основою
українського духу,тому назва нашої роботи « Мати-Україна».
учителя.
ТВОРЧА ГРУПА 1 працюватиме надаплікацією «Дівчинка-українка та
хлопчик-козак біля українськоїхати»,використовуючи шаблони та
інструкції.(Додаток:інструкція №1 )
ТВОРЧА ГРУПА 2створюватиме український рушник,застосовуючи
мистецтвовитинання.(Додаток:інструкція№2)
ТВОРЧА ГРУПА3створюватиме зображення лелеки за допомогою
техніки мозаїчного торцювання,використовуючи шаблон та інструкцію.(Додаток:інструкція№3)
ТВОРЧА ГРУПА 4виготовить рослини-символи України (соняшник,калину
вербу)у техніці квілінгу,використовуючи малюнки та інструкції.
(Додаток:інструкції№4,№5,№6.)
ТВОРЧА ГРУПА5 виготовить квіти –символи України (чорнобривець,
барвінок,мальву) технікою орігамі, розподіливши між собою обов’язки.
( Додаток: інструкції№7,№8,№9.)
III. Практична робота.(Лунає лірична мелодія.)
IV. Презентаціяготовихвиробів.
По закінченню роботивчитель запрошує по одному учаснику від кожної
творчої групи презентувати свої вироби,наклеїти їх на макет карти України.
(Лунає пісня «Намалюю Україну»муз.А.Олєйнікова,сл.Л. Ратич)
V.Підведення підсумків.
Всіразомми створили колаж.Кожен з вас сьогодні по-своєму показав
свою любов до рідної землі,і вклав душу уроботу.
Мати Україна! Це те, що нам таке рідне і таке близьке!Хатинка край
села,пахощі квітів, вишитий рушник,верба і калина,соняшник,який повертаєсвою голівку до сонця…Що може бути прекраснішим?!
Любіть Україну - краплиночку раю,
Любіть її мову чудову благаю!
Любіть її гори, поля та долини,
Дніпро сивочолий і гроно калини.
Не маємо права її забувати,
Для нас Україна - це рідная мати!
Додатки
Інструкція №1
Практична робота.Аплікація: «Дівчинка –українка,
хлопчик-козак біля української хати.»
Дівчинка-українка:
Хлопчик-козак:
Українська хата:
Інструкція №2
Практична робота: « Лелека»
Виконайте аплікацію технікою мозаїчного торцювання,
розподіливши між собою обов’язки.
кольорів.
паперовий квадратик .
Інструкція №3
Практична робота: «Рушник»
Виконайте витинанку і аплікацію,розподіливши міжсобою обов’язки.
Інструкція №4
Практична робота: «Соняшник»
Виконайте виріб технікою квілінгу,розподіливши міжсобою обов’язки.
обведи по контуру майбутній виріб і виріж.
Інструкція №5
Практична робота: «Верба»
Виконайте виріб технікою квілінгу,розподілившиміж собою обов’язки.
Інструкція№6
Практична робота: «Калина»
Виконай виріб технікою квілінгу,розподілившиміж собою обов’язки.
в колі на лінійці діаметром 30мм. Кінчик приклей. Надай деталямформи листочків.Наклей всі деталі на тло з цупкого паперу.
Інструкція №7
Практична робота: «Чорнобривець»
Виготуй квітку технікою оригамі,розподілившиміж собою обов’язки.
Інструкція №8
Практична робота: «Барвінок»
Виготов квітку технікою оригамі,розподілившиміж собою обов’язки.
Інструкція №9
Практична робота: «Мальва»
Виготов квітку технікою оригамі,розподілившиміж собою обов’язки.
1.Візьми готові модулі «пелюсточки».Сформуй квітку.
2.Склей пелюсточки між собою.
3. Візьми аркуш зеленого паперу.Виріж листочки
4. Наклей всі деталі на «стебло»з цупкого паперу.