Тема уроку: На гостину до угорців, румунів і молдован. Гірський пейзаж. Створення гірського пейзажу «Краса чарівних Карпат»
Мета: познайомити учнів із мистецтвом народів, які проживають в Україні; продовжити знайомити із видами пейзажу; навчати відтворювати плановість розміщення об’єктів у просторі; розвивати вміння насолоджуватися творами образотворчого мистецтва, аналізувати їх; формувати культурну компетентність.
Хід уроку
І. Організаційна частина
- Оберіть картину, яка відповідає вашому настрою.
- Що зображено на передньому плані? На задньому?
ІІ. Актуалізація опорних знань
(пейзаж)
(Жанр мистецтва, у якому основним предметом зображення є природа)
(дитина кріпить слово морський)
РЕБУС (горіх)
(останній – гірський пейзаж Богдана Кузіва)
ІІІ. Повідомлення теми уроку
ІV. Емоційне налаштування
Зелені гори, гори сині,
Густі смерекові ліси,
Квітучі трави в полонині
Молочно-сизі від роси…
Гурти корів, овець отари
Мов атакують висоту,
І ген до сонця линуть хмари…
( На дошці: Карпати – 1500 км
Українські Карпати – 270 км)
V. Перегляд відео
- Ось так виглядають Карпати з висоти пташиного польоту.
ВІДЕО
VІ. Робота з картиною художника Богдана Кузіва
(фото на дошці Богдан Кузів)
(пейзажисти)
VІІ. Фізкультхвилинка
ВІДЕО
VІІІ. Перевірка наявності необхідних художніх матеріалів.
ІХ. Повторення техніки безпеки
Х. Інструктаж до виконання роботи
1. Розмістіть аркуш паперу горизонтально.
2. Визначте лінію горизонту.
3. Зобразіть заг. начерк композиції простим олівцем.
4. Зобразіть небо – найсвітліше місце в композиції та визнач колір гір і землі.
5. Для дальніх планів використовують холодні кольори, а для переднього – яскраві і теплі.
6. Об’єкти переднього плану прописуйте більш детально, а дального – узагальнено.
ХІ. Практична робота
ХІІ. Виставка робіт
(у всіх вони різні, кожен бачить по-різному)
ХІІІ. Підсумок
(гірський)