Тема. 80 років трагедії Бабиного Яру
Мета: розкрити зміст і наслідки трагедії Бабиного Яру; розвивати вміння працювати з додатковою літературою та Інтернетом, виступати перед аудиторією; виховувати гордість за тих співвітчизників, які віддали своє життя заради інших, непримиренність до насильства; продовжити формування культури міжнаціональних відносин у суспільстві.
Очікувані результати. Після уроку учні/учениці зможуть:
-
називати дати трагедії Бабиного Яру;
-
пояснювати причини трагедії Бабиного Яру;
-
висловлювати власні судження щодо трагедії.
Тип уроку: виховна година
Обладнання: мультимедійна презентація, комп’ютер, візуальний ряд, Інтернет-ресурси, відеоролик, роздатковий матеріал.
Хід уроку
-
Організаційна частина.
-
Мотивація навчальної діяльності. Повідомлення теми та мети уроку.
-
Вправа «Пазли». (Робота в парах)
-
Скористайтеся QR-кодом та виконайте завдання.
|
|
|
1-ша пара
|
2-га пара
|
3-тя пара
|
-
Чи відомі вам ці пам’ятники?
-
З якою подією вони пов’язані?
-
Що вам про неї відомо?
-
Сьогодні ми з вами пригадаємо події тієї жахливої трагедії, її причини та наслідки для всього людства.
-
Вивчення нового матеріалу.
-
Вправа «Лист з минулого».
Кожна пара отримує «лист з минулого».
-
Опрацюйте та проаналізуйте отримані «листи».
-
Яку інформацію з них можна отримати?
Лист 1.
Лист 2
Лист 3
-
Де відбувалися головні події?
-
Кого розстрілювали в Бабиному Яру?
-
Коли відбувалися ці події?
-
Які почуття передають ці листи?
-
Чи можна визначити за цими спогадами причини даних подій?
-
Перегляд відеоролику.
https://www.youtube.com/watch?v=MsZgl2XUVlE
-
Скільки днів тривали масові розстріли?
-
Що, на вашу думку, означають слова «остаточне вирішення єврейського питання»?
-
Скільки людей було знищено за два дні?
-
Аналіз рядків вірша.
-
Прочитайте рядки вірша та проаналізуйте його.
В землі не скрилось, тліном не взялось
Витке і ніжне золото волось,
Блищить на мокрій твані крутоярів
Розбите скло старечих окулярів,
І дотліває, кинутий набік,
Закровлений дитячий черевик.
Микола Бажан
-
Аналіз світлин.
-
Уважно розгляньте фотографії (джерело http://memory.kby.kiev.ua/) і дайте відповіді на запитання:
-
Хто на них зображений? До яких груп вони належать?
-
Що об’єднує, а що відрізняє ці групи?
-
Чи всі ці групи є жертвами Бабиного Яру? Чому?
-
Робота в парах.
-
Скористайтеся посиланням чи відскануйте QR-код.
https://uk.wikipedia.org/wiki/%D0%9F%D1%80%D0%B0%D0%B2%D0%B5%D0%B4%D0%BD%D0%B8%D0%BA_%D0%BD%D0%B0%D1%80%D0%BE%D0%B4%D1%96%D0%B2_%D1%81%D0%B2%D1%96%D1%82%D1%83#%D0%92%D1%96%D0%B4%D0%B7%D0%BD%D0%B0%D1%87%D0%B5%D0%BD%D0%BD%D1%8F
-
З’ясуйте кого називали «Праведники народів світу».
-
Хто мав право отримати це звання?
-
Скільки людей у світі його отримали?
-
Скільки в Україні? (2659)
-
Скільки у вашому регіоні? (Харківська область, 93)
-
Узагальнення та систематизація знань.
-
Вправа «Плакат думок».
Учитель об’єднує клас у групи. Кожна група отримує ватман. Завдання: створити плакат на тему «Мої думки про трагедію».
-
Підсумки уроку.
-
Слово вчителя
Ми повинні пам’ятати, що Бабин Яр – це трагедія всього людства, але сталася вона на українській землі. І тому українець не має права забувати про неї так само, як і єврей. Бабин Яр - це наша спільна трагедія, трагедія всього єврейського і українського народу.