А. Малишко. "Вчителька". Ліризм поезії

Про матеріал
Поглибити відомості про життя А. Малишка та про його пісні, навчати визначати й коментувати основні мотиви віршів, роль художніх засобів у них та символічність образів; розвивати вміння виразно й вдумливо читати поезії, коментувати їхній зміст, висловлюючи власну думку про порушену проблему; прищеплювати любов до поезії, розвивати естетичні смаки, виховувати повагу до українських майстрів слова.
Зміст слайдів
Номер слайду 1

А. Малишко “ Вчителька “Лебедина пісня поета…

Номер слайду 2

Сонечко встає, і в росі трава,Біля школи в нас зацвітають квіти,Вчителько моя, зоре світова,Де тебе питать,Де тебе зустріти?На столі лежать зошитки малі,І роботи час проганяє втому.І летять-летять в небі журавлі,І дзвенить дзвінок. Хлопчику малому. Скільки підросло й полетіло нас. В молодій весні, в колосистім полі,А у тебе знов та ж доріжка в клас,Той же явір наш. Під вікном у школі. Двох синів твоїх узяли фронти,Бо на рідний край впала чорна злива. В партизанську ніч посивіла ти,Як в тяжкий мороз. Непожата нива. Знов щебече юнь і цвіте трава,Пізнаю тебе в постаті несхилій,Вчителько моя, зоре світова,Раднице моя. На Вкраїні милій!https://www.youtube.com/watch?v=g. Yven1g. UDl0 Прослухайте пісню за посиланням:

Номер слайду 3

“ Вчителька ”Написано 8 лютого 1970 року. Музика П. Майбороди. Присвячено Олені Павлівні Дзіваківській. Тема: доля вчительки. Головна думка: привернути увагу до тієї ролі, яку в житті людини відіграє звичайний вчитель. Настрій: світла туга, вдячність

Номер слайду 4

Художні засоби. Епітети: В молодій весні, колосисте поле,На Вкраїні милій…

Номер слайду 5

Художні засоби. Метафори: Бо на рідний край впала чорна злива,Двох синів твоїх узяли фронти…

Номер слайду 6

Художні засоби. Порівняння: Посивіла ти, Як в тяжкий мороз. Непожата нива.

Номер слайду 7

Художні засоби. Риторичне звертання: Вчителько моя, зоре світова,Раднице моя!

Номер слайду 8

Художні засоби. Риторичне запитання: Де тебе питать, Де тебе зустріти?

Номер слайду 9

Художні засоби. Пестливі слова:зошитки, сонечко

Номер слайду 10

Художні засоби. Повтори: дзвенить дзвінок,летять-летять

Номер слайду 11

Вчитель – це…другнаставникрадникзразок для наслідування. Скориговує, вчить, підказує, допомагає, підтримує, консультує особистістьлюдиназахисник

Номер слайду 12

Творче завдання. Скласти сенкан до слова “ вчитель ”

Номер слайду 13

Домашня робота1. Виразно читати поезію “ Вчителька ”, вміти аналізувати2. Дати письмову відповідь на запитання: “Чи легко бути вчителем?“

pptx
Додано
16 серпня 2023
Переглядів
247
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку