Тема. Алгоритми з повторенням.
Мета: навчити розрізняти структури повторення в алгоритмах із життя та навчальної діяльності, записувати структуру повторення у вигляді блок-схеми; вчити учнів записувати алгоритм з повторенням у вигляді послідовності команд виконавця у середовищі Скретч; розвивати пізнавальний інтерес, навики роботи з середовищем виконання алгоритму; алгоритмічнемислення, пам'ять, уважність; виховувати пізнавальну зацікавленість до предмету, та привчати працювати творчо, виховувати старанність, активність при вивченні нового матеріалу;
Тип уроку: комбінований.
Програмне забезпечення: Скретч, Power Point, OC Windows
Обладнання: крейда, картки, інструкції до виконання практичної роботи.
Хід уроку
І. Організація класу.
- Доброго ранку, мене звати Марина Олегівна і сьогодні рок інформатики у вас проведу я .
Сядьте, діти, всі рівненько.
Посміхнімося гарненько,
Налаштуймось на роботу,
Щоб не було нам турботи.
ІІ. Логічна розминка
- Для того , щоб дізнатися тему нашого сьогоднішнього уроку я пропоную вам розгадати кросворд.
1.Виконавець алгоритму Скретч
2.Послідовність команд для виконавця.
3.Ті, хто розуміє та може виконати послідовність команд
4.Алгоритм створений у Скретч
5.Алгоритм створений для комп’ютера
6.Електроний пристрій для обробки інформації
7.Місце де відбуваються події у середовищі Скретч
8.Команда, коли дії виконавця можуть бути різними залежно від того , виконується умова чи ні
9.Наказ виконувати певні дії
10.Одна з команд алгоритму вже виконана виконавцем.
- Яке слово ви помітили?(повторення)
- Вірно! Сьогодні ми зясуємо , що таке повторення; дізнаємося про алгоритми з повторенням; начимось створювати й виконувати алгоритми з повторенням у середовищі Скретч.
ІІІ. Вивчення нового матеріалу.
1.Розповідь вчителя
- Напевно, ви уявляєте, що таке повторення. Наприклад, повторення можна побачити в орнаментах писанках, вишиванках, рушниках, посуді.
- А яке повторення ми спостерігаємо у природі? Наприклад: змінюється день і ніч, ( пори року, опадає і знову розпускається листя )
-А яке повторення зустрічається в буденному житті?
2.Словникова робота
Процеси , які неодноразово повторюються , називають циклічними.
3.Бесіда
- А чи можуть бути повторення в казках?
- А яких ? (ріпка)
- Давайте , складемо алгоритм з повторенням для казки «ріпки»
В квадраті записується дія, а в ромбові умова , від умови відходять стрілочки з істинним або хибним твердженням.
4.Робота з картками
- Що ви бачте на дошці?(кульки)
-Які вони?(зафарбовані і не зафарбовані)
-Розмалюйте 1 кульку
-Розмалюйте 2 кульку
-Розмалюйте 3 кульку
-Розмалюйте 4 кульку
ІV.Фізкультхвилинка
-Піднялися, виконаєм фізкультхвилинку. Я буду говорити і показувати, ви повинні робити те, що я говорю.
V.Повторення правил поводження біля комп’ютера
-Спочатку діти розповідать правила , а потім бесіда за малюнком.
VI. Практична робота
Практична робота
Тема:“Створення та виконання алгоритмів з повторенням”
Мета:навчитися створювати алгоритм з повторенням. Закріпити навички роботи в середовищs Cкретч
Вправа1:За зразком створи узори, які показані на малюнку 1(6б) та 2. (3б)
Малюнок 1. Малюнок 2.
Вправа 2 . Створення циклічного алгоритму у середовищі Scratch (3б)
Завдання. Створення узорів
VII.Релаксація(під час проведення пр.)
VIII.Підсумок
IX.Домашнє завдання
Х.Рефлексія
- У вас на парті є олівці зеленого та червоно кольору.
Підніміть олівець червоно кольору , якщо на урокі вам було нудно та не цікаво.А зелений якщо вам було цікаво, дізналися нову інформацію