АНАЛІЗ УРОКУ
Вчитель: Максимюк А.К.
Дата проведенння, № уроку |
Клас |
Предмет |
Кількість учнів |
Відсоток присутніх учнів |
|
за списком |
присутніх |
||||
22.10.2018р., № 18 |
5 |
Природознавство |
5 |
5 |
100 % |
Тема уроку: |
Фізичні явища. Звукові явища. Поширення звуку. |
||||
Мета уроку: |
сформувати в учнів знання про поширення звуків у природі. |
||||
Завдання: |
Знаннєвий компонент: розширити уявлення учнів про звукові явища, їх суть; формувати знання про особливості поширення звуків, ознайомити із законом періодичності в природі та проявами повторюваності явищ; Діяльнісний компонент: Навчати працювати з коментуванням своїх дій; Ціннісний компонент: Закрюплювати прагнення досліджувати природні явища.
|
||||
Основні поняття: |
Звук, середовище поширення звуку, джерела звуку, частота коливань, швидкість звуку, інфразвук, ультразвук, ехолокація. |
||||
Обладнання: |
підручник, робочий зошит, картки, будильник, коробка. |
||||
Тип уроку: |
комбінований |
||||
Мета відвідування: |
Фронтальний контроль. Стан викладання предмета. |
Урок проводиться за календарним планом .
ХІД УРОКУ
Структура уроку |
Спостереження |
І. Організаційний момент. |
Вчитель методично вірно організовує клас до проведення уроку. |
ІІ. Перевірка Д/З. |
Ущільнене опитування за темою попередніх уроків (2 учнів працюють за індивідуальними картками, 1 – біля дошки, 2- фронтальна бесіда).
|
ІІІ. Перевірка раніше засвоєних знань. |
Підготовча бесіда. Учні відповідають на запитання .
|
ІУ. Мотивація навчання школярів. |
Повідомлення теми , мети та завдань уроку.
|
У. Сприйняття й осмислення учнями нового навчального матеріалу. |
1. Демонстрування досліду. Бесіда. 2. Розповідь з елементами бесіди. 3.Виконання завдань у робочому зошиті. 4. Розповідь з елементами бесіди. 5. Фізкультхвилинка. 6.Робота з підручником. 7. Пояснювальна бесіда. |
УІ.Узагальнення та систематизація знань. |
А. Виконання завдань у робочому зошиті. Б. Природничий диктант та обговорення написаного. |
УІІ.Підбиття підсумків уроку. |
Учитель підводить підсумок уроку , виставляє оцінки,аргументує. |
УІІІ. Повідомлення домашнього завдання. |
Опрацювати відповідний параграф у підручнику, дати відповіді на запитання у кінці тексту. Виконати завдання. |
№ |
Висновки |
1 |
Мета і завдання уроку вчителем визначені, сформовані конкретно, оцінено, цілеспрямоване продумування завдань, реалізовано їх неповністю. |
2 |
Зміст уроку відповідє вимогам навчальної програми, календарно - тематичному плану та стандарту освіти, коректується із змінами, які виникли на уроці. |
3 |
На уроці вчитель реалізовувала принципи навчання, проте, окремі з них: активність; наочність; проблемність; врахування індивідуальних особливостей; дотримання диференціації; формування стійкості знань, умінь і практичних навичок були недостатніми. |
4 |
Організоване повторення вивченого матеріалу та актуалізація опорних знань, умінь і навичок учнів. |
5 |
Вчитель здійснила перевірку домашнього завдання з теми, але було допущено надлишок другорядного матеріалу, не перевірила знання учнями, визначені в темі програми, використовувала однотипні завдання, недостатньо акцентовано увагу на головних питаннях, поняттях і закономірностях. |
6 |
Вивчення нового матеріалу викладено неповністю (85%), використовуючи монологічно-пояснювальний, демонстративний, інформативно- повідомлюючий методи навчання. Методи, які застосовувались, відповідають змісту і характеру навчального матеріалу, але не відповідають меті і завданням уроку, готовності учнів до засвоєння матеріалу. Організовано аналітичну роботу учнів. Проте, під час вивчення нового матеріалу вчитель мало здійснювала перевірку якості його засвоєння школярами. |
7 |
Методи закріплення знань учнями, отриманих на уроці: усно, письмово, фронтальною бесідою з окремими або всіма учнями , питання були сформульовані нечітко. Програмовий матеріал з теми учні засвоїли на середньому та достатньому рівні. |
8 |
Проведено коментоване оцінювання знань учнів.
|
9 |
Зміст, обсяг і роз’яснення домашнього завдання вчитель визначила диференційовано щодо змісту, обсягу і складності. Провела інструктаж щодо організаційної роботи. |
10 |
На уроці раціонально використано час. |
11 |
На уроці доцільно застосована вчителем наочність. |
12 |
Дотримання санітарно-гігієнічних вимог: стан класу, обладнання уроку, повітряно-температурний режим, робоче місце вчителя та учнів в нормі. |
13 |
Емоційно-психологічний стан учителя і учнів відповідають психолого- педагогічним вимогам. Вчитель володіє увагою класу, організовує його роботу, підвищує активність, інтерес, тримає дисципліну, враховує індивідуальні особливості кожного учня. Стиль і тон у роботі середній. |
14 |
Учні були уважні на уроці, зацікавлені й дисципліновані. |
15 |
Вчителем забезпечено виконання вимог щодо організації уроку: своєчасність початку і закінчення уроку, організованість класу до уроку, увагу і активність освітлення класу, акуратність записів учнів в зошитах і щоденниках, підтримку робочого місця в чистоті і правильності його використання.
|
16 |
Урок вчителем проведено відповідно до обдуманого і обґрунтованого поурочного плану. |
17 |
Структура уроку чітка. |
Урок проведено на високому методичному рівні.
Загальна оцінка уроку 10 балів.
Рекомендації:
Ознайомлена: _________________А.К.Максимюк
Дата: 22.10.2018 р.