Державний навчальний заклад
«Черкаське вище професійне училище»
АРТ-ТЕРАПЕВТИЧНЕ ЗАНЯТТЯ ДЛЯ ПЕДАГОГІВ
на тему: «МАЛЮВАННЯ КАВОЮ»
Підготувала:
Практичний психолог ДНЗ «ЧВПУ»
Вікторія СКЛЯРЕНКО
м. Черкаси 2026
Мета заняття:
Матеріали:
Цільова аудиторія: педагогічні працівники
Тривалість заняття: 1 год.
Хід заняття
Повідомлення теми і мети заняття, презентація на екрані, ознайомлення учасників з правилами роботи, активізація на плідну співпрацю, створення доброзичливої, довірливої атмосфери, підвищення згуртованості. Учасники зручно сідають і роблять кілька глибоких вдихів аромату свіжої кави. Це допомагає розслабитися. Біля кожного педагога є робочі матеріали.
Учасники готують «кавові фарби». Для цього каву в стаканчиках заливають окропом і розмішують пензликами, а щоб отримати різні відтінки, каву розводять водою:
Більше води – світло-коричневий відтінок.
Менше води – темно-коричневий тон.
2
Практичний психолог наголошує учасникам про те, що кожній людині для відновлення організму необхідний певний ресурс. А ресурс – це не просто сила, це спроможність відчувати себе в балансі, відновлювати енергію і знаходити опору всередині себе та у світі навколо.
Кава робить диво з організмом людини: бадьорить, дає ясність розуму, дозволяє прокинутися, освіжитися та включитися в роботу. Люди у всьому світі настільки полюбляють каву, що навіть винайшли так званий coffee-art та почали нею малювати! Від картин, намальованих кавою, ніби віє теплом.
А запах кави допомагає мозку впоратися зі стресом.
На екрані учасникам демонструється картинка про різновиди ресурсу:
Внутрішній ресурс:
Зовнішній ресурс:
Учасники долучаються до обговорення симптомів низького ресурсу:
Далі учасники виконують колективну вправу «Що поповнює чи забирає мій ресурс», видеться обговорення. Потім вмикається розслаблювальна музика і учасники починають малюнок кавою.
Малювання кавою – незвичайна техніка, де кава стає фарбою, а почуття та емоції перетворюються у мистецтво. Великою перевагою кави як матеріалу для малювання є надзвичайна пластичність, тобто при необхідності його можна досить легко вимити за допомогою води.
3
Це дозволяє коригувати малюнок і досягати найкращої передачі відтінків.
За бажанням учасники доповнюють свій малюнок, приклеюючи окремі кавові зерна та домальовуючи різними тематичними силуетами.
Педагоги діляться емоціями, малюнками, розказують, що відчували під час заняття. Практичне заняття допомогло педагогам «перезавантажитися», отримати естетичне задоволення та знайти нові інструменти для роботи з власними емоціями.
На завершення заняття учасники отримали розроблений буклет-пам’ятку.
4