Астрономічний бюлетень "Сонце" інформує про особливі характеристики Сонця. Систематичний випуск бюлетенів з астрономії зацікавлює учнів інформацією і сприяє формуванню наукового світогляду.
Перегляд файлу
C о н ц е
Чи знаєте ви, що…
Сонце є однієюз 6000 зірок, які ми можемо побачити з поверхні Землі неозброєним оком.
Наша зірка одна з 200 мільярдів зірок в галактиці Чумацький Шлях. Сонце віддалене від цента нашої галактики на 26 тис. світових років.
Сонячна система є частиною галактики Чумацький Шлях і обертається навколо її центру зі швидкістю 217 км / с, роблячи повний оборот приблизно за 240 млн. років.
Сонце, окрім світла і тепла,випускає потік електронів і протонів. Цей потік називають сонячним вітром, а швидкість його руху від Сонця дорівнює 450 км / с.
Температура на поверхні становить близько 5500 градусів Цельсія, тоді як в ядрі всі 13599726 градусів Цельсія.
Сонце прожило вже половину свого життя, його вік становить 4570000000 років.
Сонце генерує величезну кількість енергії шляхом об’єднання ядер водню в гелій. Цей процес називається ядерним синтезом.
За кожну секунду світило спалює 5 мільйонів тонн речовини.
Кожну секунду 0,7 мільярда тонн водню шляхом термоядерного синтезу трансформується в 695 млн тонн гелію вивільняючи 5 млн. тонн енергії у вигляді гамма-променів.
Кількість сонячної енергії, яка досягає поверхні атмосфери Землі, становить 1,37кВт електроенергії на квадратний метр.
При проходженні через нашу атмосферу, частина енергії втрачається.
У сонячний день, коли світило в зеніті, на 1 метр квадратний поверхні землі припадає 1 кВт енергії, яке споживається живими організмами для фотосинтезу і життя.
Кількість енергії, що досягає поверхні Землі від Сонця в 6000 разів більше енергії, використовуваної усім людством по всьому світу.
Близько 5 млрд років тому, наша сонячна система була просто величезною хмарою пилу і газу, яка залишилася після руйнування попередніх зірок.
Через 3,5 млрд. років, яскравість Сонця збільшиться на 40%. Почнуть випаровуватися океани і настане кінець усьому живому на Землі.
По закінченню 5,4 млрд. років, в ядрі зірки закінчиться паливо — водень. Сонце почне збільшуватися в розмірах, за рахунок розрідження зовнішньої оболонки і нагрівання ядра.
Через 7,7 млрд. років, наша зірка перетвориться на червоного гіганта, тому збільшитися в 200 разів через це буде поглинена планета Меркурій.
В кінці, через 7,9 млрд. років, зовнішні шари зірки настільки розрядяться, що розпадуться на туманність, а в центрі колишнього Сонця буде маленький об’єкт — білий карлик. Так закінчить існування наша Сонячна система. Всі будівельні елементи, що залишилися після розпаду, не пропадуть, вони стануть основою для зародження нових зірок і планет.