1) Висихання лісів. В останні роки патологічне висихання лісів охопило усю Північну півкулю. У США, приміром, територія небезпеки дорівнює площі Франції. В Україні від всихання страждають практично всі регіони. Так, висихають ліси в Українських Карпатах, але не лише там. Площі всохлих лісів по областям України виглядають наступним чином:– Львівська – 16,2 тис. га всохлих хвойних дерев;– Івано-Франківська – майже 5 тис. га;– Закарпатська – 1,5 тис. га;Чернівецька – 1,4 тис. га;– Кіровоградська область (дуб – 40,3 тис. га, сосна – 3,4 тис. га);– Волинська (сосна – 36,8 тис. га, дуб – 2,6 тис. га);– Черкаська (сосна – 10,4 тис. га, дуб – 9,4 тис. га);– Житомирська (сосна – майже 13 тис. га, дуб – майже 2 тис. га);– Чернігівська (сосна – 14,3 тис. га, дуб – 1,6 тис. га) та інші області.
Номер слайду 3
Негативно впливає на всихання лісів зміна клімату. Він, за слова експертів, в останні роки в Україні з помірно-континентального все більше стає континентальним. Через це підвищується температура повітря, спекотним і посушливим стає літо. Зменшення кількості дощів призводить до зниження рівня грунтових вод. Дерева з поверхневою кореневою системою, такі як ялина, не отримують необхідну кількість вологи, починають всихати. Високий температурний режим стає причиною різкого збільшення випаровування з листової поверхні дерев, які не готові до температур Сахари. На ослабленому дереві починає рости опеньок, коренева губка, які ще більше його ослаблюють. Згодом на хворому стовбурі поселяються шкідники, які дерево остаточно добивають.
Номер слайду 4
Учені пророкують, що зміна клімату в найблищому майбутньому може викликати масове вимирання диких тварин, впливаючи більш ніж на 1 млн. видів. Світовий перегрів викликає значні зміни в кліматичних умовах і це може порушити чутливі екосистеми, у яких мешкають види.
Номер слайду 5
2) Виверження вулкана1. Тоба (Індонезія). Одне з найбільших вивержень на Землі за останні 25 млн років, що трапилося в останній льодовиковий період і призвело до вюрмського зледеніння. Внаслідок "вулканічної зими", яка настала після викиду в атмосферу 1 тис. км. куб. порід, середня глобальна температура знизилася на 10 градусів, що, на думку багатьох учених, різко зменшило кількість людства (до критичних 10-20 тис. осіб) та фауни.2. Санторин (Греція). Вибух вулкана викликав гігантське цунамі (заввишки, згідно з різними оцінками, від 18 до 100 м) та землетрус, призвівши до раптового занепаду, а відтак загибелі мінойської цивілізації з центром на острові Крит. Хмара попелу простяглася на 200-1000 км.3. Везувій (Італія). Викинутий в атмосферу на висоту 32 км попіл, гнаний сильним вітром, накрив давньоримські міста Помпеї, Геркуланум, Оплонтис та вілли Стабія і призвів до повного затемнення неба ("вулканічної ночі") в тамтешніх околицях. Відтак шість хвиль викидів вулканічних порід, які рухалися з неймовірною швидкістю, зруйнували міста.
Номер слайду 6
Це речі, які завдають шкоди навколишньому середовищу, а отже, завдають шкоди клімату.
Номер слайду 7
Хатепе (Нова Зеландія). Під час останньої найбільшої за 20 тис. років експлозії на острові в атмосферу вилетіло 120 км.куб. вулканічних матеріалів, а висота еруптивної колони сягнула 50 км, що спровокувало локальне цунамі. Потоки вулканічних матеріалів спустошили місцевість у радіусі 80 км. Нова Зеландія була тоді незаселеною, та вибух Хатепе все одно вплинув на людство, бо різко змінив клімат. Тамбора (Індонезія). За об'ємом викинутого в атмосферу матеріалу (150-180 км.куб) вулканічний вибух став одним із найбільших в історії людства. Загинула 71 тис. осіб, було знищено культуру жителів острова Сумбава, вимерла тамборська мова. Виверження спричинило глобальні кліматичні зміни й аномалії, зокрема "вулканічну зиму", 1816-й увійшов до історії як "рік без літа" через низькі температури, що запанували в Північній півкулі. Кракатау (Індонезія). Виверження вулкана знищило більшу частину острова у Малайському архіпелазі. Зіткнення магми з водою каталізувало потужний гідромагматичний вибух, що викликав цунамі, а також пірокластичний потік заввишки 900 м, які забрали життя понад 36 тис. осіб на островах Ява та Суматра. Колона з попелу й газу здійнялась у мезосферу вище ніж на 70 км, а відтак золою було посипано площу понад 1 млн км.кв. За оцінками геологів, цей вибух за своєю силою не менш ніж у 10 тис. разів перевищував ядерну бомбу, що знищила Хіросіму (близько 200 Мт тротилу).
Номер слайду 8
До кінця наступного десятиліття ми повинні скоротити викиди СО2 майже вдвічі (45 %). Шлях до цієї мети передбачає щоденні рішення, як-от часткова відмова від поїздок автомобілем і зменшення кількості авіаперельотів, перехід на «зеленого» енергопостачальника та деякі зміни в раціоні і виборі харчових продуктів.
Номер слайду 9
3) Засмічення довкілляу Німеччині більша частина сміття відправляється на перероблювання або в компост, це дає можливість берегти природні ресурси й захистити навколишнє середовище. Крім того, для індустрії це додаткові кошти. Кожне домогосподарство має самостійно розподіляти власні відходи та викидати в різні контейнери. Жителі великих міст Німеччині звикли бачити біля будинків чотири контейнери для сортування сміття. Для більшої зручності вони мають різне забарвлення. У кожен контейнер можна викидати лише один певний тип сміття
Номер слайду 10
Для мешканців сільської місцевості держава організовує служби збору відходів, але вони функціонують не щоденно, доведеться деякий час сміття зберігати в гаражі або підваліВ Німеччині сортування сміття — це обов’язок кожного жителя. За неналежне сортування доведеться заплатити штраф, а саме повну оплату всіх додаткових витрат, які має понести сміттєпереробна фірма. Якщо винного відразу не знайдуть, то за неправильне сортування сміття понесуть відповідальність всі мешканці. Для мешканців власних будинків доведеться подвоїти витрати на вивезення відходів. Окрім цього, неправильне сортування — це адміністративне правопорушення. Кожна федеральна земля пропонує власні штрафи за неправильне сортування та поводження з відходами.
Номер слайду 11
4) Розношення вітром сміття. Містяни наразі лінуються навіть нормально заїхати до полігону і скидають сміття обабіч дороги. Це призводить до екологічної катастрофи, яка «розвивається прямо перед їхнім носом». Тож роботи по впорядкуванню сміттєзвалища розпочали саме з облаштування валу. Після проведення цих робіт вздовж нього будуть висаджені кущі глядичії. «Це дасть змогу попередити рознесення вітром побутових відходів та вирішить проблему хаотичного скидання сміття. Наступним заходом стане облаштування єдиного в’їзду на полігон. Впевнений, що депутатський корпус й надалі підтримає наші плани у вирішенні цієї багаторічної проблеми міста»