Дану казку я з сином написала для участі в обласному конкурсі "За єдину Україну". Ми зайняли 2 місце. Можливо комусь стане у нагоді.
Дві річечки
(казка)
На одній високій-високій горі починала свій шлях повноводна ріка Дружниця. Її води, прогріті сонячним промінням, були теплими, чистими та прозорими. А течія стрімкою та сильною. На шляху ріки траплялись різні перепони. То дерево впаде перегороджуючи шлях, то каміння скотиться з гори і прямісінько у річку. Але Дружниці все ні по чім. Вона з легкістю долала будь-які перешкоди.
Але, одного разу трапилась з річкою цікава пригода. Вперше в житті вона відчула якісь дивні коливання. Ніби все було як і раніше, але щось, все таки, було якось не так.
Зранку прокинулась ріка як і завжди. Потекла з вершини гори вниз крізь дерева та квіти. Віталась із сонцем і птахами, звірятами і комахами. Раділа новому дню.
І тут згадала річка вчорашню подію. Ті дивні коливання виявилися поштовхами землетрусу, в наслідок яких і впав на її шлях цей валун.
Але на цьому здивування річки не закінчилось. Виявилось, що цей камінь ділить її на дві невеликі річечки, які обгинають його з двох сторін розтікаючись у різні боки.
Та в її голові промайнула ще одна думка.
Так і зробила. До каменя була Дружниця, а після – Доріна та Радуна. Це дві невеличкі річечки, які розходились у різні боки.
Понесли свої води річечки новими, невідомими для них, місцями. Шлях Доріни пролягав крізь мальовниче місце. На одному її березі росли дерева та кущі, а на іншому були зелені луки. Багато запашних квітів та нових тварин зустріла Доріна на своєму шляху. Їй дуже сподобався новий напрямок. Щоранку з радістю і завзяттям розпочинала вона свій шлях від каменя і щодня вона йшла все далі й далі.
Одного дня, як завжди, Доріна несла свій потік вперед крізь вже знайомі зарослі верби, далі галявина з маками, потім березова алея...
Високі сосни були вже зовсім поруч. Лишалось минути волошкову галявину, потім кущі ліщини і за рогом вже сосновий бір.
Але за ліщинами її чекала велика прикрість. Вона, чомусь, не могла текти далі як би не намагалася.
Дуже засмутилась Доріна. Але не втрачала надії. Та як не намагалась зруйнувати дамбу бобрів ніяк їй це не вдавалось. Якби її води були б хоча б трішечки сильнішими і швидшими, то все б вийшло. Сумна Доріна повернулась назад.
Радуна починала свій ранок з посмішки. Вона посміхалась всім навкруги. Її шлях пролягав через зелені поля і сонячні галявини, а метелики над польовими квітами були схожі їй на посмішки і вона вважала що це поля посміхаються їй у відповідь.
Радуну, як і Доріну, приваблювало відкриття нових місць. Вона знала всі поля які траплялися їй на шляху. Спочатку пшеничне, потім ромашкове, за ним кукурудзяне, далі ряд високих тополь за якими, нарешті, її улюблене – з польовими квітами. У кінці цього поля був невисокий пагорб. Саме він цікавив Радуну найбільше. Точніше не він, а те, що знаходилось за ним.
Наступного дня, гарненько виспавшись та відпочивши, Радуна відправилась в путь. Вона швидко дісталась пагорба, взяла розгін, але так і не змогла його подолати. Її води виявились занадто слабкими навіть для такої невеликої перешкоди.
Після цих подій Доріна і Радуна знову об’єдналися в одну велику та могутню річку Дружницю. Вони зрозуміли, що їх сила та велич лише у їх єдності. І лише в єдності вони можуть подолати усі перешкоди на їхньому шляху.
Цією казкою я хочу показати, що лише у єдності Україна може стати сильною та могутньою державою. Я – за єдину Україну!