Авторська розробка на тему «Інтелект карти, фрагменти уроків навчання грамоти та досліджую світ з їх використанням»

Про матеріал
На уроці використано інтелект-карту, що дало змогу охопити все одним поглядом, так як блок-схема показує все найвагоміше в асоціативних порівняннях та зв’язках. На основі інтеграції навчальних дисциплін навчання грамоти та досліджую світ, яскраво виражено головний принцип НУШ – зв’язок з життям, що дає можливість всебічно розвивати учнів.
Перегляд файлу

1

Комунальний заклад «Запорізький обласний інститут післядипломної педагогічної освіти» Запорізької обласної ради

 

Кафедра початкової освіти

 

 

 

 

Авторська розробка

 

на тему «Інтелект карти, фрагменти уроків навчання грамоти та досліджую світ з їх використанням»

 

 

 

 

                                        Виконав:

                                                         Маслієнко Антоніна Іванівна

                                                     вчитель початкової школи

                                                                 КЗ «Гуляйпільська спеціалізована      

                                               загальноосвітня школа

                                 І-ІІІ ступенів»

                                                         Гуляйпільської міської ради

                                                                    м. Гуляйполе

                               група №  43

 

                                     Запоріжжя

                                         2018

 

 

 

Вступ.

 

        Як навчити учнів ефективно та критично мислити, знаходити правильні рішення, справлятися зі складними задачами, а також виконувати творчі завдання? За допомогою інтелект-карт, створених американським ученим і бізнесменом Тоні Бьюзеном.  Інтелект-карти – це унікальний і простий метод запам'ятовування інформації, що допомагає учням структурувати і правильно формулювати свої думки за допомогою створення «розумової карти», – свого роду плану, що складається з ключових слів, термінів і понять.  Робота з інтелект-картами схожа на інтелектуальну роботу. Організація інтелекту-карт в якомусь сенсі відображує структуру роботи мозку.

       Така система учить дітей правильно і швидко конспектувати, писати вигадування і виклади, робити доповіді і реферати, працювати  індивідуально і в групах.  Дитя завжди встигає за вчителем, а вся отримана інформація запам'ятовується в максимальному об'ємі.  Інтелект – карти можна створювати на будь-якому уроці і на будь-якому етапі уроку. Це засіб для вирішення завдань та підвищення якості навчання. 

Мета: систематизувати та узагальнити знання, здобуті в результаті навчання, показати на практиці застосування інтелект – карт.

Завдання:

ясувати, як на основі методу інтелект – карт навчити учнів критично та творчо мислити;

-оволодіти прийомами даного методу.

Основна частина

Тема дня: Пора року – осінь.

Інтегруються предмети: навчання грамоти, досліджую світ.

Мета тематичного дня:

- закріпити вивчений звук -[о];

- закріплювати вміння писати вивчені букви;

- поглибити , систематизувати і узагальнити знань учнів про  осінь;

- розвивати аудіативні вміння;

- вчити читати букварні тексти цілими словами, правильно інтонуючи речення, різні за метою висловлювання та інтонацією  з орієнтацією на відповідні розділові знаки;

- сприяти розумінню прочитаного; розвитку вміння читати діалоги;

- підвести учнів до вміння самостійно робити висновки, аналізувати, встановлювати причинно-наслідкові зв’язки між картинкою і явищем;

- сприяти розвитку цілісного сприйняття навколишнього світу;

- дотримуватись правил спілкування під час роботи в парі та групі;

- збагачувати словниковий запас учнів;

- розвивати загальнонавчальні уміння і навички: мовлення, мислення, увагу, пам’ять, інтерес до навчальних предметів;

- виховувати любов до природи; естетичні смаки,вміння насолоджуватись красою рідного краю; бережливе становлення до праці людей, до тварин та рослин.

Предметні компетентності:

  •                               складає речення за поданими ілюстраціями;
  •                               самостійно будує зв’язне висловлювання за малюнком ;
  •                               виділяє потрібний малюнок із групи запропонованих;
  •                               оцінює словесно результати своєї навчальної діяльності за орієнтирами, даними вчителем .
  •                               Очікувані результати:
  •                               учні виділяють звуки [о] в словах;
  •                               правильно будують власні висловлювання;
  •                               виконують роботу в парі, групі;
  •                               свідомо читають букварний текст;
  •                               оцінюють результати своє навчальної діяльності.
  •                               спостерігають за живою і неживою природою.

Обладнання: ноутбук, телевізор , предметні малюнки, сигнальні картки , роздатковий матеріал для роботи в парі, в групі, аудіозапис пісні.

Хід уроку

ІV. Сприймання й усвідомлення нового матеріалу

1.Робота за репродукцією картини «Осінь»

  • Яка пора року? Яку ж красу ми бачимо восени? (Осіннє синє небо, золоте листя на деревах та на землі).

2.Робота над прислівями (ст.21)

3.Слухання музичного твору про осінь(В.Костенко «Дощик»)

-Послухайте музичний твір і спробуйте визначити знайомі вам ознаки дощику.

 2.Вправа «Асоціативний кущ»

  • Які асоціації виникають у вас, коли ви чуєте слово осінь?

3.Робота за підручником.ст 54

Розгляньте малюнок

• У якій частині малюнка зображено осінь?

• Як ви про це здогадалися?

• Які кольори переважають у природі восени?

• Які звуки супроводжують осінь?

• Що ви уявляєте, коли думаєте про осінь?

• Назвіть якомога більше «осінніх» слів (бабине літо,

гриби, жоржини, айстри, дощ, парасолька...).

4.Сприймання й інтеграція художнього опису осені. Вправа «Упізнай місяць»

В школах дзвоник продзвенів,            Чарівник прийшов у ліс,
Школярів дім знань зустрів.                Фарби, пензлика приніс.
В лісі виросли грибочки,                     У діброві та садочку
У опеньках всі пеньочки…                  стали жовтими листочки.
(Вересень)                                               (Жовтень)

Каплі з неба,                       Почорнів без листя сад.              
Дахів, стріх,                        Що за місяць?                
Дощ холодний,                  (Листопад)

-Чому їх так назвали?

-Викладіть назви місяців із букв (в групах)

5.Послухайте казку «Який місяць найкращий?» і дайте відповіді на запитання.

?         Які птахи, комахи, звірі зображені на малюнку?

Які тварини на зиму впадають у сплячку? 

Які тварини роблять запаси на зиму?

               Які тварини відлітають у вирій?

               Які тварини змінюють колір чи густоту хутра?

     Які квіти зацвітають восени?

               Які плоди дозрівають у садах восени?

               Які овочі збирають на городах восени?

V. Підсумок уроку

  • Давайте зробимо осені подарунок у вигляді інтелект-карти (доповнемо інтелект – карти новими словами), дізнаємося більше про осінь за допомогою GR-коду).

VІ. Етап рефлексійно - оцінюючий.

Метод «Власна думка»

- Чи справдилися ваші очікування від уроку?

-Що найбільше сподобалося?

      -Що найкраще вийшло?

- Над чим потрібно ще попрацювати?

- Оцініть свою роботу на уроці.

           Інтегрований урок у 1 класі є потужним стимулятором розумової діяльності дитини. Учень починає аналізувати, зіставляти, порівнювати, шукати зв’язки між предметами і явищами. Це спрямовує вчителя на пошук яскравих, живих прикладів, на адаптацію до актуальним інтересам учня, на особисту значимість матеріалу для дитини. На уроці використано інтелект-карту, що дало змогу охопити все одним поглядом, так як блок-схема показує все найвагоміше в асоціативних порівняннях та зв’язках. На основі інтеграції навчальних дисциплін навчання грамоти та досліджую світ, яскраво виражено головний принцип НУШ – зв’язок з життям, що дає можливість всебічно розвивати учнів.

 

Література:

Інтернет ресурси [//ww[w.google.com.ua/search?q=малюнок+дівчини+осені&rlz=1C1CHVN_ruUA734UA734&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ved=2ahUKEwiso_bbzKTeAhXIlSwKHVaXCRQQsAR6BAgAEAE&biw=1355&bih=593]

Інтернет ресурси [https://www.google.com.ua/search?q]

Інтернет ресурси [https://ru.123rf.com/]

Інтернет ресурси [https://ru.depositphotos.com/]

Інтернет ресурси [https://naurok.com.ua/svyato---kvest-osin-osin-v-gosti-tebe-prosim-24186.htm]

Т. В. Воронцова, В. С. Пономаренко,

О. Л. Хомич, І. В. Гарбузюк, Н. В. Андрук, К. С. Василенко

Підручник інтегрованого курсу для 1 класу закладів загальної середньої освіти (у 2-х частинах) Київ Видавництво «Алатон»2018 ст.54

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

docx
Додано
23 січня 2019
Переглядів
3467
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку