Презентація до уроку національної пам"яті "80-ті роковини трагедії Бабиного Яру" (розроблено з урахування рекомендацій Інституту Національної пам"яті")
Рекомендації для вчителів: презентація доповнена відео та аудіо файлами.
1слайд: аудіо- Goran Bregovic "Le Matin"
2 слайд: ВІДЕО: "Історична довідка для Національного уроку пам"яті" Освіта — video (babynyar.org)
22 слайд: Танго (як символ Голокосту)
Роздатковий матеріал для учнів.
ГОЛОКОСТ (від англ. the Holocaust, — «всеспалення») — переслідування і масове знищення євреїв і ромів у Німеччині під час Другої світової війни; систематичне переслідування і знищення європейських євреїв і циганів нацистською Німеччиною і колабораціоністами протягом 1933 — 1945 років; геноцид єврейського народу в часи Другої світової війни, внаслідок якого загинуло до 6 мільйонів осіб. Як жертв Голокосту зазвичай сприймають також інші етнічні та соціальні спільноти, яких нацисти переслідували і знищували за приналежність до цих спільнот (роми, гомосексуали, масони, безнадійно хворі тощо). Тобто, у ширшому розумінні, голокост — систематичне гоніння і знищення людей за ознакою їхньої расової, етнічної, національної приналежності, сексуальної орієнтації або генетичного типу як неповноцінних, шкідливих.
•Антисемітизм - (від анти… і семіти – мешканці Західної Азії) – форма національної та релігійної нетерпимості у ставленні до євреїв.
•Вермахт - (нім. Wehrmacht, від Wehr – «зброя, оборона» і Macht – «сила») – назва збройних сил нацистської Німеччини з 1935 до 1945 року.
•СС - (скорочення від нім. Schutzstaffel — «Захисні загони») — військово-поліційна організація нацистської партії.
•СД - (скорочення від нім. Sicherheitsdienst) — внутрішньопартійна служба безпеки нацистської партії, пізніше — служба безпеки рейхсфюрера СС Генріха Гіммлера.
Нацизм (націонал-соціалізм) - це система поглядів, що обґрунтовують існування найвищої, генетично найчистішої нації, а всі інші існують для того, щоб їй служити і підкорятись. А деякі народи взагалі не мають права на життя.
Голокост - це систематичне знищення нацистами представників етнічних груп, але, переважно, євреїв та ромів.
Геноцид (від грец. γένος — рiд, плем'я та лат. caedo — вбиваю) — це спеціальний термін, який виник у 1944 році, що означає злочинні дії по відношенню до певної групи людей з метою їх знищення.
Приклади: голодомор, ін.
ІСТОРИЧНІ ДЖЕРЕЛА:
•Писемні джерела: літописи, щоденники, листи тощо.
•Речові джерела: предмети побуту, архітектура тощо.
•Аудіовізуальні джерела: малюнки, фото, відео, звукозаписи тощо
• Етнографічні джерела: свідчення про побут, звичаї, культуру тощо.
•Усні джерела: свідчення очевидців або переповідання свідчень очевидців.