Батарейки власними руками
Якщо у вас є шматок фрукта, пара цвяхів і трохи дроту, то ви можете виробляти достатньо електроенергії, щоб увімкнути лампочку. Зробити акумулятор із фруктами весело, безпечно і просто.
Що тобі потрібно
Для виготовлення акумулятора вам знадобиться:
-
Цитрусові (наприклад, лимон, лайм, апельсин, грейпфрут)
-
Мідний цвях, гвинт або дріт (довжиною близько 2 дюймів або 5 см)
-
Цинковий цвях або гвинтовий або оцинкований цвях (близько 2 дюймів або 5 см завдовжки)
-
Невеликий святковий вогник з виводами на 2 дюйма або 5 см (достатньо дроту для з’єднання з цвяхами)
Зробіть фруктову батарею
Ось як зробити акумулятор:
-
Поставте фрукти на стіл і обережно розкачайте, щоб пом’якшити. Ви хочете, щоб сік стікав всередину фрукта, не порушуючи його шкірку. Як варіант, можна віджати фрукти руками.
-
Вставте цинкові та мідні цвяхи у фрукти так, щоб вони знаходилися на відстані приблизно 5 сантиметрів. Не дозволяйте їм торкатися один одного. Уникайте проколів до кінця плоду.
-
Зніміть достатню кількість ізоляції зі світловодів (близько 1 дюйма або 2,5 см), щоб ви могли обмотати один відвід навколо цинкового цвяха, а другий - навколо мідного цвяха. Для запобігання падіння дроту з цвяхів можна використовувати стрічку або скоби з алігатора.
-
Коли ви підключите другий цвях, світло включиться.
Як працює лимонна батарея
Ось наукові та хімічні реакції щодо лимонної батареї (ви можете спробувати зробити батареї з інших фруктів та овочів):
-
Мідний та цинковий метали виступають як позитивні, так і негативні клеми акумулятора (катоди та аноди).
-
Металевий цинк реагує з кислим лимонним соком (переважно з лимонної кислоти), утворюючи іони цинку (Zn 2+ ) та електрони (2 е - ). Іони цинку переходять у розчин у лимонному соку, поки електрони залишаються на металі.
-
Проводи маленької лампочки є електричними провідниками. Коли вони використовуються для з’єднання міді та цинку, електрони, що побудовані на цинку, потрапляють у дріт. Потік електронів - струм або електрика. Це те, що живить дрібну електроніку або запалює лампочку.
-
Зрештою, електрони потрапляють до міді. Якби електрони не йшли далі, вони врешті-решт накопичувались, щоб не було різниці потенціалів між цинком і міддю. Якби це сталося, потік електрики зупинився б. Однак цього не станеться, оскільки мідь контактує з лимоном.
-
Електрони, що накопичуються на мідному кінці, реагують з іонами водню (Н + ), вільно плаваючими в кислому соку, утворюючи атоми водню. Атоми водню зв’язуються між собою, утворюючи газоподібний водень.