Батьківські збори Як разом досягти успіху у навчанні.

Про матеріал
Матеріал допомагає класному керівникові змістовно провести зустрівч із батьками.
Зміст слайдів
Номер слайду 1

Батьківські збори «Як разом досягти успіху у навчанні» 6 клас . Підготувала класний керівник 6 класу Филюк Н.М.

Номер слайду 2

Номер слайду 3

Щоб мати доступ до дивного палацу, ім’я якому дитинство, ми повинні перевтілюватися, ставати якоюсь мірою і дитиною. Тільки за цієї умови нам буде доступна мудра влада над дитиною. Тільки за цієї умови діти не дивитимуться на нас, як на істот, що випадково потрапили в їхній палац, як на сторожів, що охороняють їх дитячий світ, — байдужих сторожів, яким усе одно, що робиться в дивному палаці — в дитинстві В. О. Сухомлинський

Номер слайду 4

Номер слайду 5

Усі ми, батьки, бажаємо виростити свою дитину щасливою, розумною, щоб вона обрала правильну дорогу в життя, зуміла самореалізуватися. Вдома дитина веде себе по-одному,  а потрапляє у школу, у колектив, тут вона повинна дотримуватися певних правил, виконувати різні вимоги. Це служить вихованню волі, умінню жити серед людей. Батьки проводять багато часу на роботі. І дуже часто через свою зайнятість, першочерговим стає – дитину нагодувати, одягнути, створити комфортні умови, а часу для того, щоб поговорити з дитиною про те, що робиться в її душі іноді не вистачає. А психологи стверджують для того щоб дитина почувала себе щасливою, потрібно сім разів протягом дня погладити її по голові, обійняти, поплескати по плечу, підбадьорити, тобто через тілесний дотик підтвердити: «Я люблю тебе!». Вчителі і батьки прагнуть зробити усе можливе, щоб навчання школярів було успішним, щоб кожна дитина досягла більш високих результатів. Адже навчання – це найважливіший обов’язок дітей. Батьки повинні проявляти інтерес до розповіді дитини про те,  що відбувалося в класі, що пояснювали вчителі на уроці, що задали додому, як оцінили роботу учня. Під час таких бесід батьки бачать, які предмети добре засвоюються,  а які – викликають труднощі у їхньої дитини, і можуть разом з вчителями знайти вихід і допомогти їй. Дитяча лінь, не ретельність, і не обов’язковість  відразу ж впадають в око і якщо вчасно не звернути увагу на систематичні недоробки при виконанні домашнього завдання це може призвести до відставання.

Номер слайду 6

Всі ми хочемо щоб дитина добре вчилася. Але чи може вона це? Чи не є наші вимоги завищеними? Від чого це залежить? Чи не забагато питань? Давайте разом поміркуємо. Адже ми передаємо дитині в генах не тільки колір волосся і форму очей але й природні задатки, на базі яких розвиваються здібності до якихось видів діяльності, виявляється, що низькі успіхи з певного предмету незавжди є провиною дитини, а її лихом, спадково переданим, тому успіхи дитини залежать і від батьків і від того, як вони організували підготовку дитини до школи, від їхньої допомоги в перші дні навчання і контролю за подальшим навчанням. Придивіться і подумайте, чи працюють наші діти в силу своїх природних задатків та можливостей.

Номер слайду 7

Деякі батьки припускаються помилки ,потураючи дітям у виборі улюблених та неулюблених предметів, мовляв, тобі синку, майбутньому лікарю чи податківцю не потрібна література чи географія. Знання потрібні і для багатого, всебічного, щасливого духовного життя, не пов’язаного з працею. Не бійтеся, того, що нашим дітям важко навчитися, слід боятися, коли їм занадто легко.

Номер слайду 8

Хто хоче працювати, шукає можливості, хто не хоче — шукає причини.    Е. Маккензі.

Номер слайду 9

Цей відомий афоризм можна перефразувати і для учнів: - Хто хоче вчитися, той шукає можливості, хто не хоче  -шукає причини. Що ж заважає сучасній дитині вчитися? Цікаво почути батьківську думку. А тепер розгляньмо думку ваших дітей.(анкети)

Номер слайду 10

Вправа "Калейдоскоп думок« Мета – активізація учасників шляхом заохочення їхніх роздумів та висловлювань .

Номер слайду 11

Із 17опитаних учнів класу 1. Лінь - 10 Цю причину вказали більшість опитаних учнів 2. Інтернет (соціальні мережі) - 16 Теж досить поширена серед учнів відповідь 3. Комп'ютер і телефон - 12 Ці технічні засоби названі більшістю опитаних учнів і займають перші 3 місця. З 4 по 7 місце вказані такі причини: 4. Певні риси характеру (неуважність, незібраність, нерішучість) 2 6. Друзі 0 7. Надмірні навчальні навантаження 2 .

Номер слайду 12

Зовнішні причини: зниження цінності освіти у суспільстві; нестабільність існуючої освітньої системи; недосконалість організації навчального процесу; негативний вплив середовища (ЗМІ, вулиця, родина). Внутрішні причини:       послаблення здоров’я школярів;       низький розвиток інтелекту;       відсутність мотивації до навчання; .

Номер слайду 13

Перш за все, є те, чого робити не потрібно: • Не потрібно залякувати і карати, цим ви прищепите дитині не любов до навчання, а страх перед вами. • Не потрібно платити за гарне навчання - цим ви розвинете у дитини споживацьке ставлення до життя взагалі, і до вас зокрема. • Не потрібно ставити умови і обмеження в категоричній формі - нічого, крім негативних емоцій у дитини це не викличе. .

Номер слайду 14

З іншого боку, потрібно і навіть необхідно: • З самого дитинства заохотити дитину до постійного здобуття нових знань. • Сприяти дитині в навчальному процесі, але не робити нічого за дитину. • У випадку якщо є проблеми з вчителями, залагоджувати їх дипломатично. • У разі проблем з однолітками в школі, намагатися вирішити їх разом з дитиною. • Пояснити дитині, наскільки важливий результат отримання знань. І, нарешті, батькам необхідно пам’ятати, що життя людини не може складатися тільки з роботи і навчання, навіть якщо цій людині всього сім, дванадцять чи п’ятнадцять років. .

Номер слайду 15

Шановні батьки! Не забувайте про те, що перш за все на Вас лежить відповідальність за виховання і навчання Ваших дітей! Конвенція про права дитини, ст.18. Батьки або у відповідних випадках законні опікуни несуть основну відповідальність за виховання і розвиток дитини .

Номер слайду 16

Заняття в школі можуть лише надати розумові правила, добуті чужим трудом. Але здатність користуватися ними розвиває виключно домашня самостійна праця І.Кант .

Номер слайду 17

Наші побажання Займайтеся зі своїми дітьми, допомагайте їм. Не залишайте в складній справі дитину на самоті. Процес навчання-найважча справа в житті людини. .

Номер слайду 18

Номер слайду 19

Хочеться подякувати  батькам за те, що дбають про навчання та виховання своїх дітей - учнів нашого ліцею і це дуже приємно для всього педагогічного колективу

Номер слайду 20

Пам'ятайте, що дитина — це дзеркало життя своїх батьків. Як у краплі води відбивається сонце, так і в дітях відображається духовне багатство мами і тата. Робіть усе, щоб дитинство і майбутнє ваших дітей було прекрасним. Любові та взаєморозуміння, успіхів і щастя вам і вашим дітям!

ppt
Додав(-ла)
Филюк Наталія
Додано
25 жовтня 2023
Переглядів
916
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку