БАТЬКІВСЬКІ ЗБОРИ «ЗДОРОВ’Я ДИТИНИ – СПІЛЬНЕ ЗАВДАННЯ ЗАКЛАДУ ОСВІТИ ТА РОДИНИ»

Про матеріал
Надати учасникам тренінгу інформацію про здоров'я та фактори, що впливають на здоров'я; сприяти формуванню відповідального ставлення до власного здоров'я та здоров'я дітей; залучати батьків до партнерства з закладом освіти,; ознайомити з методами досягнення позитивних результатів у формуванні способу життя учасників тренінгу і безпечної поведінки.
Перегляд файлу

1

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

БАТЬКІВСЬКІ ЗБОРИ
«ЗДОРОВ’Я ДИТИНИ –
СПІЛЬНЕ ЗАВДАННЯ ЗАКЛАДУ ОСВІТИ ТА РОДИНИ»

 

Слайд 2.

 Мета: надати учасникам тренінгу інформацію про здоров'я та фактори, що впливають на  здоров'я; сприяти формуванню відповідального ставлення до власного здоров'я та здоров'я дітей;  залучати батьків до партнерства з закладом освіти,; ознайомити з мето­дами досягнення позитивних результатів у формуванні спо­собу життя учасників тренінгу і безпечної поведінки.

 

 

СЛАЙД 3

Здоров'я це повнота духовного життя, радість, ясний розум.

Твоє здоров'я у твоїх руках.

В. О. Сухомлинський

 

«Здорова дитина – здорова родина, здорова родина – багата країна».

Народна мудрість

 

Хід заняття:

  • Вступне слово.

 Гарні, талановиті, впевнені у собі, щасливі люди, люди з великої літери. Так, це про вас, шановні батьки. Наполегливі, старанні, творчі, спортсмени, добрі, щирі, справедливі, так це про вас , діти!  Добрий день!

 

Тільки щаслива людина може зробити щасливими інших.

Щаслива людина – це та людина, яка здорова фізично і духовно, яка вміє любити, працювати, відпочивати, грати, не зважаючи на свій вік.

 

Людина — досконале створіння природи. Та для того, щоб вона могла насолоджуватися життям і його красою, дуже важливо мати здоров'я.

Здоров'я і фізичний розвиток дітей — одне з головних питань сім'ї та школи.

Здоров'я дітей останні роки має стійку тен­денцію до погіршення. Експерти з вивчення стану здоров'я дітей та молоді б'ють тривогу. За їхніми оцінками лише одна дитина з десяти приходить до 1-го класу здоровою. А за період навчання рівень хронічних захворювань зростає у 1,5—2 рази. Домінантними стали так звані «хвороби цивілізації», викликані емоційними факторами, техногенними проблемами.

Кожна людина прагне бути здоровою, успішною, почуватися в безпеці й досягти вершин у своєму житті. Але на шляху до цього чимало перепон: ті, які не залежать від нашої волі (спадковість, екологічні проблеми, соціальні катаклізми, епідемії), і ті, що ми створюємо собі самі.

У наш час уже починає змінюватись світогляд батьків та дітей на здоров'я. Погляд на дитину як найвищу цінність, на головний предмет педагогічної і взагалі людської турботи є основою згуртування родини та педагогів.

Народна мудрість говорить: «Здорова дитина – здорова родина, здорова родина – багата країна».

Отже, сьогодні ми з вами і поговоримо про головний скарб у житті – здоров’я та проведено заняття з елементами тренінгу «Здоров’я дитини – спільне завдання закладу освіти  і родини».

 

  • Вправа «Знайомство»

Мета: створити позитивну атмосферу у групі; актуалізувати тему «здоров’я»

  • Уявіть, що сьогодні ми з вами вирішили провести  «День здоров’я». Подумайте і скажіть, що кожен з вас міг би принести для цього дня. Предмет повинен починатися з тієї літери, на яку починається ваше ім’я. ( Я Валентина з собою взяла б воду, виноград)

 

СЛАЙД 4

  • Вправа «Правила групи».

Мета: ознайомити батьків з методами підтримання дисципліни на занятті.

Для того, щоб наша робота була приємною і ефективною давайте будемо дотримуватися деяких правил.

  •                              Поважати один одного (Взаємоповага)
  •                              Дотримуватися регламенту (Регламент)
  •                              Позитивно налаштуємося  на  роботу (Позитивно налаштовані)
  •                              Будемо активними (Активність кожного)
  •                              Толерантними (Толерантність)
  •                              Вимкнемо звук на мобільних телефонах  (Мобільна тиша)

Отож розпочинаємо працювати

 

  •     ВПРАВА “ Гора очікування”

Ми всі очікуємо чогось від сьогоднішнього заняття, я пропоную вам на чоловічках написати свої очікування від сьогодньої зустрічі. Потім проголошуючи свої очікування,  приклеїти їх на плакаті де підніжжя - це надія, а верхівка - це реалізовані сподівання.

  •     Вправа «Символ здоров’я».

Мета: визначити ставлення кожного до свого здоров’я, пригадати чинники, які впливають на здоров’я.

Поміркуйте, що таке здоров’я у вашому розумінні.

А тепер спробуйте намалювати образ здорової людини у вигляді якогось символа.

Тепер поміняйтеся аркушем із сусідом.

Висловіть своє ставлення до аркуша з малюнком (можна зім’яти, скласти, зігнути, а можна нічого не робити…т.д.)

Віддайте аркуш його власнику.

Обговорення:

  •          розкажіть, задоволені ви чи ні, як поставилися до вашого аркуша?

Зараз ми створили «Модель свого ставлення до власного здоров’я». Хтось ставиться обережно, дбає про своє здоров’я, а хтось не цінує його.

Давайте з вами спробуємо все ж таки визначити, що і як впливає на наше здоров’я.

 

  •                  Слово медичної сестри "Групи здоров'я. Аналіз захворюваності".

 

Вправа «Фактори впливу».

Шановні учасники заняття! На організм людини щомиті впливає величезна кількість найрізноманітніших факторів, кожен з яких позитивно чи негативно позначається на її здоров'ї. Давайте разом визначимо фактори, що впливають на організм людини.

(батьки відповідають, тренер записує висловлювання на дошці)

 

Усі перераховані вами фактори можна об'єднати в чотири групи: спадковість; довкілля, екологія;  медичне обслуговування;  спосіб життя.

 

Усі ці групи факторів, певна річ, впливають на наше здоров'я. Але який вплив важливіший? Які фактори впливають більш суттєво? Над цими запитаннями думали спеціалісти зі Всесвітньої Організації Охорони Здоров'я.

Будь ласка, попрацюйте зараз у групах і подумайте над таким запитанням: «На скільки відсотків здоров'я людини залежить:

  •     від батьків, що дали  відповідну спадковість;
  •     від довкілля;
  •     від медицини, котра обслуговує нас;
  •     від самої людини, від способу життя, який вона веде?»

Цікаво, чи співпадуть ваші погляди і думки експертів ВООЗ.

(Обговорення (1 хв.), тренер занотовує відповіді на дошці).

 

 СЛАЙД 5

Думка спеціалістів ВООЗ така: 

  •          спосіб життя - 50%;
  •          довкілля, екологія - 20%;
  •          спадковість - 20%;
  •          медичне обслуговування - 10%.

 

Отже, найбільший вплив на здоровя людини має спосіб  її  життя. Тому особливо важливим постає питання про правильний вибір цього способу. Тільки здорова дитина до­сягає успіхів у навчанні, добре розвивається фізично, має врівноважений психічний стан.

 

Вчитель. Прошу обрати кольорового чоловічка, який вам подобається найбільше.  Прошу об’єднатися в групи за кольорами.  Ваше завдання   Використовуючи той матеріал, який ви почули, інформацію, що є у вас на столах, спираючись на свій життєвий досвід і знання, пропоную вам дати відповіді на поставлені питання і підготувати презентацію своєї роботи на ватмані.

Завдання групам

1. Що загрожує здоров’ю дітей у сучасному світі?

2. Як зберегти здоров’я дитини?

3. Харчування і здоровя дітей.

4.Правила  здорового способу життя. 

  • На виконання цього завдання у вас 5 хвилин і до 2хв для презентації  результатів. Презентація груп.
  •  
  • Вправа «Побудуй «дерево життя». (діти працюють окремо а батьки окремо)

Мета: показати багатогранність факторів які зберігають і руйнують.

Всі об’єднуються у групи (червоні листочки) та жовті листочки) і отримують завдання: на червоних листочках написати фактори, які негативно впливають на здоров’я (повноцінне харчування, загартовування, виконання фізичних вправ, ін.); на жовтих  листочках написати фактори, які позитивно впливають на здоров’я (хвороби, спадковість, шкідливі звички ін.)

  • Презентація роботи. (дітей і батьків) підсумок

 

Гра «Мозковий штурм».

А тепер спробуйте вибрати, що зміцнює здоров’я, а що може його зруйнувати (показати «пальчик до верху» якщо позитивна відповідь  та «пальчик до низу» якщо негативна відповідь):

Терпіння

Підтримка

Заздрість

Любов

Повага

Алкоголізм

Бійки та сварки

Жорстокість

Жадібність

Взаємодопомога

Вірність

Вміння прощати

Працелюбність.

 

  •     Висновок.

Отже, У родині можуть статися різні ситуації. Але дитина для нас як сонечко. Ми повинні бути і терпимими, і люблячими, поважати особистість дитини. Але часто і самі не звертаємо уваги на те, що руйнуємо здоров’я дитини власними руками.

 

  • Психоформула.

Ми знаємо, що на здоров’я людини позитивно впливає гарний настрій. А що є ознакою гарного настрою? (Усмішка) Усміхніться мені, один одному.

Сміх – союзник відпочинку. Він знімає почуття втоми. «Вітамін сміху» дітям необхідний так само, як і вітамін росту та всі інші вітаміни.

 

  • Руханка "Щоб бути здоровим, роби так".

 

  • Слово тренера.

Здоров'я людини — одна з глобальних проблем люд­ства. У Статуті Всесвітньої організації охорони здоров'я визначено, що здоров'я — це стан повного фізичного, психічного й соціального добробуту.

Серед причин поганого здоров'я є: неувага до влас­ного здоров'я, невміння його зберегти.

Отже, що ж все-таки означає «бути здоровим?»

 

Слайд 6.

 

I. Фізичне виховання:

  •           повноцінне і правильне харчування;
  •           фізичні заняття;
  •           знання гігієнічних правил занять фізичними вправами;
  •           дозування і призначення простих загартувальних процедур;
  •           заняття в спортивних секціях.

II. Психічний аспект:

  •           алкоголю, курінню, наркотикам — ні!!!
  •           радіти життю;
  •           добре ставлення до всього живого;
  •           піклування про інших;
  •           мої захоплення;
  •           любов до рідних;
  •           спішу робити добро.

III. Соціальний аспект:

  •           чисте довкілля — основа нашого здоров'я;
  •           людина — частина природи;
  •           завтрашній характер — у сьогоденному вчинку.

 

Так як, здоров'я людини більше, ніж на 50 відсотків, залежить від способу життя. Тому особливо важливим постає питання про правильний вибір цього способу. Адже, без сумніву, тільки здорова дитина до­сягає успіхів у навчанні, добре розвивається фізично, має врівноважений психічний стан.

Звичайно, добре, коли здоровий спосіб життя виби­рають цілими родинами. Може, хтось з вас хоче поділитись традиціями здо­ров'я своєї родини?

(Розповідь батьків)

СЛАЙД 7  Перегляньмо цікаві факти

  •                     Мінімальна кількість кроків за день — 10 ти­сяч, сучасна людина робить ледь половину.
  •         60-80 % дітей мають надлишкову вагу.
  •         Для збереження балансу рухової активності дитина повинна щодня робити 25-30 тисяч кроків.

 51 % дітей не бувають на вулиці після школи.

  •         73 % дітей не роблять перерви між виконан­ням домашніх завдань.
  •         Вік від 1 до 15 років набагато важливіший для збереження здоров'я, ніж від 15 до 60.
  •         За статистикою, на 100 народжених дітей у 20-ти з часом розвивається плоскостопість, пов'язана зі слабкістю м'язів.

Усі люди розуміють, що важливо займатися фізкультурою, загартову­вати свій організм, робити зарядку, більше руха­тися. Але як важко пересилити себе, примусити встати раніше, зробити кілька вправ. Ми відкла­даємо заняття на потім, обіцяємо собі, що колись-таки почнемо, але іноді починати вже пізно...

Виховуючи дитину в родині, школі, ми часто вжива­ємо слово «звичка». До шкідливих звичок учнів ми зараховуємо безвідповідальність, відсутність умін­ня плідно трудитися й багато чого іншого. Але ми, дорослі, не замислюємося на тим, що в основі вище перелічених проблем перебуває відсутність звички в дитини до того, щоб бути здоровою духовно й фі­зично. Дуже часто батьки в родині говорять дитині: «Погано їстимеш — занедужаєш. Не будеш тепло одягатися — застудишся!» Але практично в роди­нах батьки нечасто говорять: «Не робитимеш заряд­ку — не станеш сильним! Не займатимешся спор­том — важко буде досягти успіхів у навчанні!»

Деякі батьки вважають, що руху на уроці фізкуль­тури достатньо, щоб заповнити рухове навантажен­ня. Однак це не так. Рухова активність на заняттях фіз­культури заповнює 11 % дефіциту рухової актив­ності.

За результатами досліджень, учень початкової шко­ли проводить за уроками в середньому 2-3,5 го­дини, шестикласник — 3-4 години, старшоклас­ник — 6 і більше годин. І це не беручи до уваги урочних годин.

Ми сьогодні повинні пам'ятати й про гаджети, адже наші діти проводять у них надто багато часу. Пропоную переглянути навчальне відео про те як телефон змінює нас що відбувається з організмом людини яка залежна від гаджетів.

ВІДЕО “Як телефон змінює вас”

  • Поради В.О. Сухомлинського.

    Для багатьох батьків XXI сторіччя здоров’я дитини – одне з найскладніших питань, тому рекомендації надані видатним українським педагогом В.О.Сухомлинським майже 50 років назад допоможуть загартувати дитину, виховати її здоровою. Він рекомендував звертати увагу на такі критерії здоров’я.

Загартовування

Свіже повітря

Рухова активність

Фізична праця

Спортивні ігри

Спілкування з природою

Гігієна

Дотримання режиму дня

Раціональне і збалансоване харчування, здорова їжа

 

Підведення підсумків.

Сьогодні ми ще ближче познайомилися, поспілкувалися. Тож сподіваюся, що враження від цієї зустрічі залишаться добрі. Ви багато почули про здоров’я, фактори, які на нього впливають. Дізналися про думку кожного. Але у всіх нас на жаль є як корисні так і шкідливі звички тож пропоную написати на листку свою шкідливу звичку, якої ви б хотіли позбутися.

Тепер давайте станемо у коло (посередині ставиться смітничок). Тепер зробіть з нею що хочете (помніть, порвіть) і викиньте у смітник.

Сподіваюся, що  наше заняття не пройшло даремно. Дехто можливо замислиться над тим, як він відноситься до власного здоров’я та здоров’я своєї дитини.

«Живі квіти землі» — так поетично назвав дітей видатний український педагогог В.О.Сухомлинський  . Ми з вами повинні зробити все для то­го, щоб дати можливість цим квітам повністю роз­цвісти, розпустити пелюстки.

ВПРАВА “Очікування”

Чи здійснилися ваші очікування від нашої зустрічі, підійдіть до свого чоловічка і перемістіть його вгору, якщо це здійснилося.

  • Вправа «Візьмемося за руки».

Всі стоять в колі. Кожен учасник вимовляє слова з побажанням здоров'я сусідові праворуч і бере його за руку. Дія відбувається до тих пір, поки коло не замкнеться.

СЛАЙД 8

Шановні батьки! Дякую за роботу та бажаю вам:

 З - завзятості, злагоди, звитяги

Д - добра, достатку, добробуту

О - омріяності, обнадійливості

Р - радості, розвитку, рішучості, 

О - оригінальності, оновлення

В - віри, вірності, відваги, відданості

Я - яскравості, ясності

          Бажаю вам – здоров’я.

 

Бажаю нам всім мирного неба , світлих надій, упевненості у завтрішньому дні та довгих мирних років життя у квітучій Україні.

 

 

СЛАЙД 9

Дякую за увагу! Бережіть себе і своїх дітей!

doc
Додано
3 січня
Переглядів
736
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку