Базові поняття комп’ютерної графіки. Види комп’ютерної графіки.
Номер слайду 2
Чи всі подані зображення є комп’ютерними малюнками?Якими, на вашу думку, засобами було створено ці зображення? Чому ви так вважаєте?
Номер слайду 3
Як можна створити комп’ютерний малюнок?Як змінити елементи зображення на комп’ютерному малюнку?
Номер слайду 4
Комп'ютерна графіка — розділ інформатики, який вивчає технології опрацювання графічних зображень з використанням комп'ютерної техніки.
Номер слайду 5
Індустрії розваг тощо. Використовується комп'ютерна графіка майже в усіх сферах діяльності людини: У науці й техніціУ медицині й освітіРекламному бізнесі
Номер слайду 6
Фотографією. Архітектурним ескізом. Кадром з мультфільму тощо. Основним об'єктом комп'ютерної графіки є графічне зображення. Воно може бути: Малюнком. Кресленням. Графіком. Діаграмою. Рекламним плакатом
Растрове графічне зображення складається з окремих маленьких квадратів – пікселів. Піксел – це однотонно зафарбований квадратик, який є найдрібнішою одиницею цифрового зображення.
Номер слайду 9
Растрове графічне зображення. Властивості пікселя: розташування, яке вказує на місцезнаходження пікселя в растрі,колір.
Номер слайду 10
Растрові зображення можна створювати,В графічних редакторах. Фотокамерами. Сканерами
Номер слайду 11
Це явище називають пікселізацією зображення.
Номер слайду 12
Формати файлів растрових зображень: BMP – зображення зберігається без стиснення даних (bmp)JPEG – розмір графічних файлів цього типу зменшується за рахунок стисненняданих, при цьому частково погіршується якість зображення (jpg або jpeg)GIF – призначений для зберігання зображень, а також анімованих зображень(gif)PNG – дані стискуються без втрати даних і якості зображення (png)
Номер слайду 13
Векторне зображення будується з окремих базових об’єктів – графічних примітивів: ліній, прямокутників, овалів, трикутників тощо. Таке зображення нагадує аплікацію.
Номер слайду 14
Векторне графічне зображення. Властивості графічних примітивів: колір і товщина контуру, колір і спосіб заливки внутрішньої області.
Номер слайду 15
Переваги і недоліки растрових та векторних зображеньрастровевекторне
Номер слайду 16
Людське око сприймає навколишній світ як растрове зображення. Візуальна картинка проектується на сітківку, яка складається з окремих клітинок, що реагують на світло. Далі мозок опрацьовує зображення, розпізнає в ньому окремі об’єкти, геометричні фігури і запам’ятовує його вже як векторне зображення. Цікаво знати!
Номер слайду 17
Растрове чи векторне зображення?1234
Номер слайду 18
Формати файлів векторних зображень: AI –формат файлів векторного графічного редактора Adobe Illustrator(ai)SVG– векторний формат, який має широке застосування під час створення креслень і вебсайтів (svg)WMF – універсальний формат для програм, що працюють в операційній системі Windows (wmf, emf, wmz, emz)
Номер слайду 19
Збільшення розмірів векторного зображення не погіршує його якості.
Номер слайду 20
Номер слайду 21
Ст. 92 - 102, виконати завдання 2 ст.101 (письмово)