Конспект заняття
для дітей старшого дошкільного віку
«Бережи своє здоров’я. Мікроби »
Мета : формувати уявлення дітей про мікроби, їх шкоду для здоров’я людини; навчати захищати себе від мікробів та піклуватися про власне здоров’я; розвивати діалогічне мовлення, уміння відповідати на запитання вихователя; розвивати культурно-гігієнічні навички.
Обладнання: відео «Мудрі казки. Мікроби», блискітки, мило, дидактична гра «Хворий чи здоровий», дидактична гра «Де живуть мікроби?»,
дидактична гра «Збережемо своє здоров’я», вірш Т. Лисенко «Мікроби».
Хід заняття:
Вихователь: Доброго дня, любі діти! Я рада вас бачити знову у такій кількості після хвороби у садочку.
Звідки взялися хвороби?
Їх створили злі мікроби.
Це маленькі злодіяки,
Хулігани, розбишаки,
Що живуть усюди,
Де є повно бруду:
У болоті і грязюці,
У смітті і у пилюці,
Під брудними нігтями,
Пазурами й кігтями.
Той хто руки не помиє,
Їх ковтне і захворіє.
І тому ,малята,
Слід вам пам’ятати:
Будете вмиватися, митися, купатися,
Повтікають злі мікроби,
Разом з ними всі хвороби
Давайте переглянемо мультик про мікроби та їх запобігання.
(мультик Мудрі казки Мікроби)
дослід 1 «Як мікроби передаються від людини до людини»
Вихователь намащує собі руку тінями з блискітками та вітається з дітьми за руку сильно стискаючи її. Потім пропонує подивитися на свої руки . Діти виявляють , що їх руки брудні.
Висновок : таким чином мікроби передаються від людини до людини.
дослід 2 «Мікроби бояться мила»
Вихователь пропонує дітям пройти до умивальників та помити руки. Після того як діти помили руки , він пропонує перевірити чи чисті руки, чи залишились блискітки «мікроби» на руках. Дітям, у яких вони залишились пропонується помити руки ще раз.
Висновок : мікроби бояться мила.
3.Дидактична гра «Де живуть мікроби?»
розгляд та визначення згідно карток.(висловлення думок)
4. Дидактична гра «Хворий чи здоровий?»
-чи знаєте ви, як можна визначити, чи людина здорова, а чи хвора?
Давайте пограємо в гру і навчимося визначати.
(Діти показують картку, та висловлюють свою думку).
5. Фізкультхвилинка «Танці – зігріванці»
6. дидактична гра «Збережемо своє здоров’я»
Картки з видами спорту, їжею корисною та шкідливою, гігієнічними навичками.
7. Підсумок заняття.
Вихователь задає питання для закріплення матеріалу. А діти відповідають:
-Чи потрібно мити руки після гри із своїм улюбленцем?
-Коли твій друг захворів - твої дії?
-Чому не можна їсти з чужого посуду?
-Навіщо потрібно зберігати свою зубну щітку в окремому футлярі?
-Для чого потрібно змінювати натільну білизну щодня?
-Найбільший ворог мікробів – це…(мило)
Діти, коли ми будемо дотримуватись цих правил та піклуватись про своє здоров’я, то ніякі мікроби нам не страшні.