"Безпека спілкування в Інтернеті"

Про матеріал
Правила безпечного спілкування в Інтернеті; корисниі та шкідливий Інтернет.
Перегляд файлу

БЕЗПЕКА  СПІЛКУВАННЯ  В  ІНТЕРНЕТІ  - 6 клас

МЕТА: сприяти формуванню в учнів переконань щодо дотримання правил безпечного спілкування в соціальних мережах; розвивати навички аналізу інформаційного потоку; виховувати інформаційну культуру учнів та вміння цінувати своє здоров’я.

Тип уроку: комбінований

Обладнання:

                     Хід уроку

І. Організаційний момент

1. Привітання. Створення позитивного настрою.

2. Організація робочих місць.

ІІ. Актуалізація опорних знань.

  1. Обговорення ситуації:

Ти дав другу диск, а він його зіпсував. Твої дії. Як реагуватимеш?

- Скажеш йому про це і попросиш купити новий.

- Нікому не скажеш і купиш сам.

- Візьмеш у нього його любимий диск і теж зіпсуєш.

Яка манера поведінки описана в кожному із варіантів?

(упевнена, пасивна, агресивна).

2.Дати відповіді на питання:

  • Назвіть види стосунків між людьми.

( родинні, приятельські, товариські, дружні).

-Коли складаються родинні стосунки?

( стосунки з близькими та родичами).

  • Як пояснити приятельські стосунки?

( із незнайомими, з яким приємно спілкуватися).

-Пояснити дружні стосунки.

( між людьми, які мають однакові погляди та інтереси, довіряють один одному).

  • Які знаєте правила дружби?

ІІІ. Мотивація навчальної діяльності

  1. Ребус

 

                                                                                                                  

                                                                                                                                                                                                                                                          

                                                                                                                     И=Е

Слово вчителя:

 Досить часто собі друзів ви шукаєте у віртуальному світі, тобто в Інтернеті.

XXІ століття – століття комп’ютерних технологій та навичок. Ми не уявляємо своє життя без Інтернету.

  1. Асоціативний кущ
  • Ви користуєтесь Інтернетом?

- Для чого ви використовуєте Інтернет?

 ІНТЕРНЕТ – це:

- Знання,

- Книжки,

- Віртуальні подорожі,

- Фільми,

- Ігри,

- Мультфільми.

- Спілкування

  1. Оголошення теми та мети уроку

Тема уроку: Безпека спілкування в Інтернеті

ІV. Вивчення нового матеріалу

  1. Слово вчителя

Спілкування в житті людини відіграє важливу роль. Завдяки цьому ми розвиваємося, вчимося, розширюємо світогляд.

  • Як люди спілкувалися в різні часи?

Спілкування за допомогою слів, міміки, вияву почуттів – наживо.

Спілкування за допомогою листів, листівок.

Спілкування за допомогою Інтернет мережі.

Сучасні засоби зв’язку, всесвітня мережа Інтернет дали нам змогу швидко обмінюватися повідомленнями, спілкуватися з людьми, які мешкають далеко від нас. Для цього ми використовуємо електронне спілкування.

   Електронне спілкування – це сучасний спосіб спілкування з використанням електронних засобів зв’язку.

   При спілкуванні повинні всі дотримуватися етикету спілкування.

  Етикет – це правила чемності, ввічливості.

  В інтернеті теж існують свої правила етикету.

  1. Колективна робота – Складання пам’ятки «Правила спілкування в інтернеті»
  • Не ображати співрозмовників.
  • Не поширювати неправдиву інформацію.
  • Спілкуватися ввічливо.
  •  Зберігати спокій, особливо тоді, коли вас хтось ображає.
  • Не відповідати грубістю на невихованість.
  • Не брати участі в конфліктах, уникати їх.
  • При спілкування користуватися НІКОМ (зашифрованим ім’ям).

 

  1. Розв’язання ситуації – «Небезпека і інтернеті»

Розглянемо ситуацію в яку потрапили дві подруги:

Аня: - Олю, ти не уявляєш, як мені пощастило. Я виграла гроші!!!

Оля: - Як?

Аня: - Я щойно отримала повідомлення  на свою електронну пошту. Пересилаю тобі. Прочитай.

Оля: - (читає) «Добрий день. Вітаємо вас з виграшом! Ви виграли

1 000 євро. Для того, щоб отримати виграш, надішліть свої паспортні дані та домашню адресу. У вас є два дні на відповідь. В іншому разі ваш приз отримає інший учасник».

Аня: - Сама не розумію як це. Мабуть моя електронна адреса попала до розіграшу призів. У мене немає паспорта. Що робити?

Оля: - Давай  надішлемо паспортні дані твоєї мами.

Аня: - (радісно) Олю, ти геній!

Запитання: Як ви гадаєте, чи вірно вчинили дівчата? Чому?

 

  1. Робота в групах – Корисний і шкідливий інтернет.

Клас об’єднується у три групи:

І група – «Плюс» - вибрати приклади позитивного впливу інтернету;

ІІ група – «Мінус» - вибрати приклади негативного впливу інтернету;

ІІІ група – «Судді» - дає поради як послабити негативний вплив інтернету.

«Плюс»

      - швидкий доступ до інформації;

       -Користування електронною поштою;

  • Спілкування з друзями;
  • Нові знайомства;
  • Ігри;
  • Фільми;
  • Можливості щось купити.

 

«Мінус»

  • Інформація не завжди правдива;
  • Обман;
  • Інтернет-залежність;
  • Негативний вплив на здоров’я;
  • Віруси.

«Судді»

  • Не нехтувати своїм сном заради проведеного часу за комп’ютером;
  • Не нехтувати своїм здоров’ям;
  • Не задовільнятись випадковою їжею не відриваючись від комп’ютера;
  • Не обурюватись, коли хтось відриває від гри за комп’ютером;
  • Не впадати в істерику, коли батьки намагаються заборонити ним користуватися;
  • Проводити за комп’ютером не більше 2 години в день;
  • Контролювати самому свій час за комп’ютером; Старатися більше спілкуватися в реальному світі.
  • Не пити або їсти біля комп’ютера;
  • Не грати комп’ютерні ігри перед сном;
  • Проводити в кімнаті де комп’ютер систематично вологе прибирання.

 5.Фізкультхвилинка «Збери посмішки»

На протязі 10 сек. Привітатися за допомогою посмішки із якомога більшою кількістю учнів класу.

Обговорення:

  • Кому скільки учнів вдалося привітати?
  • У кого виник дискомфорт?
  • Чим він був викликаний?

Слово вчителя:

Спілкуючись в інтернеті, ми дуже часто додаємо незнайомих людей у свої соціальні мережі і спілкуємося з ними. Ми не знаємо про них абсолютно нічого. Тому кожному слід навчитися розрізняти корисне і шкідливе в інтернеті.

V. Підсумок вивченого

Інтернет – цікавий та корисний засіб навчання, спілкування, відпочинку. Але світова комп’ютерна мережа містить багато небезпек для здоров’я користувача.

  1. Бесіда «Булінг і кібербулінг»
  • Що таке булінг?

Булінг – тривалий процес жорстокого ставлення до іншої людини щоб викликати страх, тривогу.

  • А що ж таке кібербулінг?

Кібербулінг – це форма агресії з використанням мобільних телефонів, електронної пошти, соціальних мереж. Його використовують щоб нашкодити комусь, принизити.

  • Як можна проявити кібербулінг?
  • Образливі SMS повідомлення;
  • Негативні коментарі;
  • Поширення пліток; компроментуюче відео.

2. Перегляд відео «Корисні підказки. Увага! Інтернет! – 8 хв

VІ. Домашнє завдання – Правила спілкування в інтернеті.

 

 

 

 

 

 

  •  

 

 

 

 

Середня оцінка розробки
Структурованість
5.0
Оригінальність викладу
5.0
Відповідність темі
5.0
Загальна:
5.0
Всього відгуків: 1
Оцінки та відгуки
  1. Ковальова Оксана Олександрівна
    Загальна:
    5.0
    Структурованість
    5.0
    Оригінальність викладу
    5.0
    Відповідність темі
    5.0
docx
Додано
28 березня 2021
Переглядів
1359
Оцінка розробки
5.0 (1 відгук)
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку