Виховувати у дітей любов до книги, бажання пізнавати навколишній світ. Розвивати допитливість, уяву, фантазію. Учити інсценізувати казки, виразно декламувати віршовані твори, виховувати бережливе ставлення до книги.
Бібліотечний урок
«Подорож по казках»
Мета. Виховувати у дітей любов до книги, бажання пізнавати навколишній світ. Розвивати допитливість, уяву, фантазію. Учити інсценізувати казки, виразно декламувати віршовані твори, виховувати бережливе ставлення до книги.
Обладнання. Малюнки казкових героїв, яблуко, люстерко, борошно, шапка, рукавиця, цибулина, колос, кошик, пиріжок, колобок.
ХІД УРОКУ.
- Діти чи любите ви казки?
- За час навчання в школі ви дізнались багато нових казок, навчились розгадувати ребуси, загадки , кросворди. Ці знання допоможуть вам сьогодні на нашому уроці. Він відбудеться у формі змаганні двох команд. За правильну відповідь буде нараховуватись один бал. Наприкінці уроку ми підрахуємо бали та визначимо переможців.
Дізнаємось назви команд. Це будуть імена казкових героїв. Перша – це команда маленького дерев’яного хлопчика із довгим носом, трішки не слухняного, але сміливого і доброго. Хто це?
- Правильно - «Буратіно». Друга – це команда дівчинки з блакитним волоссям, подружки Буратіно, яка дуже любить всіх навчати. Хто це? Так друга команда – «Мальвіна».
Казок країна чарівна –
У гості нас чека вона.
Отож, часу не гаймо
У подорож рушаймо!
(по одному запитанню кожній команді)
а) молоко;
б) пепсі – колу;
в) жувальну гумку.
2. Мишенят у казці «Колосок» звали:
а) Гуп і Ляп;
б) Стриб і Скок;
в) Круть і Верть.
3. Дід загубив:
а) рукавичку;
б) шкарпетку;
в) сорочку.
4. Хатинка Баби Яги трималась на:
а) курячих ніжках;
б) слонячих вушках ;
в) їжакових колючках.
5. У казці «Ріпка» останньою на допомогу прийшла:
а) кішка;
б) жабка;
в) мишка.
а) дивився телевізор;
б) грався на комп’ютері;
в) ховався у ліжку.
а) зі скромності;
б) через вередливість;
в) тому, що дотримувалась дієти.
а) сусіди
б) мисливці
в) білки
(із літер скласти назву цієї книжки)
(Читання казки « Курочка ряба »)
( знайти і виправити помилки)
1 команда. Жили собі дід та жаба. Спекла якось жаба колосок. А він скік та й
потік.
ІІ команда. Посіяв дід річку. Виросла річка велика – велика. Почав біб річку звати.
І команда.. Йшла баба лісом та й загубила рукавичку. Коли це біжить горобець тай
питає хто – хто в коробочці живе?
ІІ команда. Жили собі дід та баба і була у них гусочка ряба. Знесла гусочка
качечку.
(з кошика по черзі не дивлячись у нього кожен представник
команд дістає річ і називає з якої вона казки.)
Шапочка червоного кольору, рукавиця, колосок, ключик, качечка.
(скласти ілюстрацію до казки)
(Журі підбиває підсумки та нагороджує переможців)
- Шановні хлопчики та дівчатка! Я вам хочу побажати книг багато прочитати і найрозумнішими стати!