"Білий ведмідь" Загальні характеристики, ареал, тощо

Про матеріал
Білий ведмідь 1. Назва виду 2. Загальні відомості про ареал виду 3. Основні відомості про біологію виду 4. Біологічна класифікація
Зміст слайдів
Номер слайду 1

Білий ведмідь

Номер слайду 2

1. Назва виду. Ведмідь білий (Ursus maritimus) є найбільшим представником родини Ведмедевих, і одночасно найбільшим сучасним сухопутним хижаком.

Номер слайду 3

2. Загальні відомості про ареал виду. Білий ведмідь має циркумполярний ареал у Північному Льодовитому океані та на його узбережжях. Його розповсюдження на північ обмежене лінією постійної пакової криги, де майже не буває ополонок; найпівденнішим місцем, де зустрічали білого ведмедя, є затока Джеймс Бей у Канаді.  Попри те, що кількість ведмедів на північ від 88° північної широти є дуже низькою, існують дані про те, що вони трапляються в усій Арктиці. Загальна кількість білих ведмедів у природі на 2006 рік оцінювалась приблизно в 20 тисяч особин.

Номер слайду 4

Загальний ареал білого ведмедя поділяється на такі популяційні центри: Острів Врангеля та західна Аляска. Північна Аляска. Канадський Арктичний архіпелагҐренландія. Земля Франца-Йосифа — Шпіцберген. Узбережжя півострова Таймир та прилеглі території

Номер слайду 5

Основні відомості про біологію виду

Номер слайду 6

А) розмір, забарвлення…Вага більшості самців білого ведмедя коливається від 300 до 600 кг, довжина тіла — від 2,4 до 2,6 метра. Дорослі самиці білого ведмедя звичайно менші за самців і досягають ваги від 190 до 300 кг та розміру від 1,9 до 2,1 метра. Ніс та шкіра білого ведмедя чорні, а хутро — незабарвлене напівпрозоре, від чого справляє враження білого.

Номер слайду 7

пристосованість до життя в данному серидовищіТаке хутро є добрим камуфляжем, а також відмінним теплоізолятором. На підошвах лап білого ведмедя також росте жорстке хутро, яке виконує функцію теплоізоляції та запобігає ковзанню на кризі.  Тим не менше, щільне підшерстя забезпечує дуже якісну теплоізоляцію: білий ведмідь зазнає перегріву вже при +10 °C. Також завдяки високоякісній теплоізоляції хутром білий ведмідь є практично невидимим для приладів нічного бачення, побудованих на принципі уловлювання інфрачервого випромінювання; за допомогою такого приладу можна побачити тільки кінчик його морди та нагріте повітря при видиху.

Номер слайду 8

Б) живлення і спосіб добування їжіОсновним харчовим ресурсом білого ведмедя є тюлені, особливо кільчаста нерпа, що роблять ополонки для дихання в кризі. Втім, білий ведмідь вживає як їжу будь-яку тварину, яку може вбити: птахів та їхні яйця, гризунів, молюсків та крабів на морських узбережжях, моржів та викинутих на берег або мілководдя китів, зрідка північних оленів та вівцебиків, і дуже рідко вдається до канібалізму. Білий ведмідь є чудовим плавцем, і його можна зустріти у відкритому морі за десятки кілометрів від берега або постійних кригових полів. Останнім часом білі ведмеді вдаються до довших, ніж звичайно, запливів у пошуках здобичі з огляду на скорочення площі постійної криги в Арктичному басейні

Номер слайду 9

В) розмноження. Гон у білих ведмедів відбувається навесні; пари утворюються на короткий час — тільки на період гону, без будь-яких постійних відносин між самцями та самками. Вагітність триває 240 діб (8 місяців), ведмежата народжуються на початку зими у сніговому барлогу, що його викопує мати. Звичайно народжується двоє ведмежат, іноді одне або троє; відомі кілька випадків реєстрації ведмедиць із чотирма ведмежатами. Перший раз ведмедиця народжує одне ведмежа, а потім — два або три з проміжками в 3 роки.  Малюки з'являються на світ без шерсті, сліпі й глухі. Через місяць ведмежата починають бачити, а вперше виходять із барлогу у два місяці. Самки піклуються про потомство протягом двох років і в цей час не паруються.  

Номер слайду 10

Біологічна класифікація. Домен: Ядерні (Eukaryota)Царство: Тварини (Animalia)Тип: Хордові (Chordata)Клас: Ссавці (Mammalia)Ряд: Хижі (Carnivora)Родина: Ведмедеві (Ursidae)Рід: Ведмідь (Ursus)Вид: Ведмідь білий

Номер слайду 11

Охорона. Білий ведмідь занесений до Червоного Списку МСОП. У 1973 році СРСР, Канада, США, Норвегія та Данія підписали угоду з охорони білого ведмедя, якою було заборонено добування цього виду з комерційною метою. Відповідно до угоди, тільки аборигенне населення північних територій може добувати білого ведмедя без використання сучасної техніки. В СРСР (тепер — в Росії) білий ведмідь охороняється з 1957 року, при цьому спеціальну охоронну зону створено на о. Врангеля (з 1976 року — заповідник).

Номер слайду 12

Найбільшим лімітуючим фактором, що зараз обмежує розповсюдження даного виду, є наявність плавучої криги на морі, яка є базою ведмедів при полюванні на тюленів — їхню основну здобич. Деконструкція життєвого середовища білого ведмедя, що відбувається через глобальне потепління, зараз є основною загрозою для існування виду; на думку деяких дослідників, через глобальне потепління білий ведмідь може щезнути в природі навіть протягом одного століття. За оцінками Групи з вивчення білого ведмедя (Швейцарія), в найближчі 45 років популяція цих тварин зменшиться на 30 %.

Номер слайду 13

Дякую за увагу

pptx
Додано
9 лютого 2022
Переглядів
5561
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку