Бiнарний урок "Adjective Travelling". Урок- подорож в мовознавчу країну Прикметник

Про матеріал

Бiнарний урок-подорож з англiйської

та української мови для 4 класiв на тему: "Adjective Travelling" є узагальненням та систематизацєiю знань умiнь та навичок учнiв з теми Прикметник.

Перегляд файлу

Тема:  «Урок-подорож в мовознавчу країну прикметник.Adjective Travelling.»

Мета:

  • поглиблення знань учнів про прикметник як частину мови, його граматичне значення,
  • формування загально пізнавальних вміння знаходити прикметники в реченнях, визначати їх роль,
  • порівнювати прикметники в українській та англійській мовах,
  • розвивати творчі можливості учнів,
  • навчати перекладати з англійської на українську мову,
  • розвивати пам’ять учнів.

Обладнання: проектор, ноутбук,мікрофон,квітка з прикметниками,сніжинки з антонімами, тваринки із запитаннями.

Тип уроку: бінарний урок, урок закріплення вивченого матеріалу.

                                Хід уроку

  1. Мотивація навчання
  1. Створення емоційної ситуації

 

Починаємо навчання

Із незвичного поєднання.

Будемо дві мови вивчати,

Щоб краще про все знати.

Девіз уроку:(1 слайд)
Не просто слухати, а чути.
Не просто дивитись, а бачити.
Не просто відповідати, а міркувати.
Дружно й плідно працювати.

Dear children,(2 слайд)

Smile and shine today

Don't be lazy

Everything will be O'K.

How do you feel today?

Ifeel

 

( дітям на початку уроку роздані картки на яких надрукований прикметник, що показує самопочуття людини з перекладом)

І вчитель звертається до кожного учня з запитанням «Howdoyoufeeltoday?» Вони відповідають за допомогою карток.

I feel wise.

I feel joyful.

I feel awesome.

I feel happy.

I feel sad.

I feel nice.

I feel sharp.

I feelcourage.

I feelactive.

I feel wonder.

I feel bored.

I feelenergetic.

I feeltired.

  1. Інтерактивна вправа "Мікрофон"(3 слайд)

Вчитель пропонуєучнямвідповісти на запитання: Чого Ви очікуєте

  • від уроку?
  • від вчителів?
  • від однокласників?

     ІІ.       Оголошення теми та мети уроку

  1. Актуалізація опорних знань: відгадування загадок (українською і англійською)

 

Загадки найяскравіше передають колорит мови, давайте спробуємо розгадати деякі загадки українською та англійською мовами.

 

Трійка, трійка прилетіла,

Скакуни в тій трійці білі,

А в санях сидить цариця,

Білокоса, білолиця

Як махнула рукавом –

Усе накрила сріблом. (Зима)

 

Cold wind is blowing,
Bright snow is falling.
All around is white,
Short day and long night. (Winter)

 

Ніжна зірка, сніжно-біла,

На рукав згори злетіла.

Поки ніс її сюди,

Стала краплею води. (Сніжинка)

Its blue by night, 
By day its white. 
It is cold and not dry, 
It falls from the sky.(Snow.)

 

В нас зимою білим цвітом

Сад зацвів, неначе літом. (Іній)

 

It's glittery and bright.

It covers lakes

At winter day and night. (Ice)

 

За допомого якою частини мови було гарно описано зиму та зимові явища природи?

 На які запитання відповідають прикметники?

Людина, пізнаючи світ, знайомиться з новими предметами. Але людський розум прагне якомога більше дізнатися про той чи інший предмет. Тому кожен предмет супроводжується запитанням ,який він є? А це означає, що вічним супутником нашого життя є прикметник.

      Сьогодні у нас підсумковий урок з теми “ Прикметник.Adjective Travelling. ( слайд4)

Наш урок незвичайний, бо ми проведемо його разом з учителем англійської мови –К.В. На уроці ви повинні бути уважними ,розумними,організованими , кмітливими.

Такими ви будете обов’язково , because you are the best, clever and active.

Мозковий штурм

-На що вказує прикметник?

- На які запитання відповідає прикметник?

- З якою частиною мови найчастіше пов'язаний у реченні?

-Як ви вважаєте,чи можна обійтися в мовленні без прикметників? Чому?

- А чи знаєте ви , що прикметник за кількістю слів займає третє місце після іменника та дієслова?

III. Опрацювання навчального матеріалу

  1. Категорії роду та числа.

Запис дати та класної роботи.

Вчитель іноземної мови пропонує учням письмово перекласти речення з англійської на українську мову:

- Now we are going to translate some sentences from English into Ukrainian. Write them down.

 Слайд5

It was a late autumn day.                                          Це був осінній день.

Everything around was dull and colourless.                 Все навкруги було тьмяне.

There were huge grey clouds in the sky.          На небі були величезні сірі хмари.

-Find adjectives and underline them.

- Давайте ж випишемо прикметники та визначимо їх рід і число.

-осінній ( Ч.Р.,ОДН)

-Тьмяне( С.Р.,ОДН)

- величезні ( мн)

Ці самі категорії учні визначають в англійських прикметниках.

- Let’s find out if there are any categories in English. Do the adjectives change?

What about English adjectives? Do they change? Look at the blackboard: слайд 6)

an autumn day – осінній день

autumn weather – осіння погода

autumn mood – осінній настрій

Висновок:

в англійській мові

(Учні роблять висновки про те, що категорії роду та числа прикметників в англійській мові відсутні.)

In English adjectives don’t have gender and number.

 

2. Категорія відмінку

Вчитель української мови дає учням завдання провідміняти словосполучення

осінній день

Учні працюють ланцюжком, інші-у зошитах.

Висновок: прикметник стоїть у формі того ж відмінка, що й іменник.

 

Вчитель англійської мови пропонує учням провідміняти словосполучення англійською мовою.

Lets do it in English,

- Do adjectives conjugate in English? an autumn day

 

 Фізхвилинка ( If you happy)

 

What Is an Adjective?(  пояснюю англійською мовою про прикметники)

The simplest definition of an adjective is that it is a word that describes or clarifies a noun. Adjectives describe nouns by giving some information about an object’s size, shape, age, color, origin or material.

  • It’s a big table. (size)
  • It’s a round table. (shape)
  • It’s an old table. (age)
  • It’s a brown table. (color)
  • It’s an English table. (origin)
  • It’s a wooden table. (material)
  • It’s a lovely table. (opinion)
  • It’s a broken table. (observation)
  • It’s a coffee table. (purpose)

 

LETS take a card , read the adjective  and make a flower.

  • Давайте згадаємо як називаються прикметники, близькі за значенням? (Синоніми)

А ті, що протилежні за значенням? (Антоніми)( слайд7)

 

Вірш про прикметники

Кожен знає садівник

Що велика квітка- big,

А маленькі діти

На англійські –little

Квіти склали у букет

Він зівянув і став bad

В Небі бачу я салют

Настрій в мене гарний good

В зоопарку сірий слон

Має хобот довгий long

З води вийшов бегемот

В нього хвіст короткий short

 

Робота з прислів’ями.

Маленька праця краща за велике безділля.

Ранні пташки росу пють, а пізні сльози ллють.

Руки білі, а сумління чорне.

There never was a good war or bad peace

A big  head and little wit

 

РОБОТА В ПАРАХ

  1. Гра "Снігопад"

Кожному учню на стіл падає сніжинка з парою прикметників-синонімів чи антонімів англійською і українською. Діти повинні визначити, де синоніми і де антоніми і прикріпити сніжинки відповідно або до кучугури снігу під назвою "Синоніми" (nicegood, brightglittery, littlesmall,coldfrosty, darkblack, чудовий – красивий, смачний – добрий, сумний – зажурений, веселий – радісний, сонячний - яскравий, сильний - мужній, sadbad, холодний –морозний) або до кучугури "Антоніми" (strongweak, happysad, longshort, coldwarm, whiteblack, холодний – гарячий, білий – чорний, широкий – вузький, новий – старий, товстий – тонкий,кислий –солодкий, високий – низький, goodbad)

Вчитель звертає увагу учнів на те, що в англійській мові існує присвійний відмінок іменників. У таких словосполученнях присвійні іменники відповідають на питання ЧИЙ?, є прикметниками.

- Thus, let’s revise that there is a possessive case. The word combinations answer the question WHOSE?

Учні утворюють присвійні словосполучення за малюнками.

- Let’s make possessive word combinations in English and Ukrainian. Look at the pictures.

Слайд 10

http://mriya.org.ua/wp-content/uploads/2011/08/131-300x142.jpg

Слайд 11

http://mriya.org.ua/wp-content/uploads/2011/08/141-300x208.jpg

Слайд 12

http://mriya.org.ua/wp-content/uploads/2011/08/151-300x179.jpg

Слпайд 13

http://mriya.org.ua/wp-content/uploads/2011/08/161-300x243.jpg

Слайд 14

http://mriya.org.ua/wp-content/uploads/2011/08/171-300x228.jpg

Слайд 15

http://mriya.org.ua/wp-content/uploads/2011/08/181-300x273.jpg

 

the mother’s umbrella – мамина парасоля

the father’s car – татова машина

the grandmother’s hat – бабусин капелюх

Висовок: в українській мові ви цю тему будете вивчати в середній школі.

Пiдсумок уроку

1.Дiбрати слова до кожноi лiтери слова ПРИКМЕТНИК (УКР) ТА ADJACTIVE( АНГЛ)

П-ПРИЕМНИЙ

Р-РАДIСНИЙ

И-

К-КОРИСНИЙ

М-МАЛЕНЬКИЙ

Е-ЕМОЦIЙНИЙ

Т-ТИХИЙ

Н-НОВА

И-

К-КМIТЛИВА

 

A-ACTIVE

D-DULL

J-JOYFUL

E-ENERGETIC

C-COLD

T-TALL

I-INTERESTING

V-VARIOUS

E-EMOTIONAL

S-SUNNY

 

2.Рефлексiя

З чарiвного кошика учнi Дiстають паперових лiсових тваринок з запитаннями:

- Do you like this lesson?(в iд  лисички)

-Що вам сподобалося найбiльше?( вiд зайчика)

-Чи справдилися вашi очiкування?( вiд iжачка)

-Чому навчив вас цей урок?( вiд вовчика)

-Яким був урок( опишiть його за допомогою прикметникiв) вiд бiлочки

3. Оцiнювання

4. Домашня робота

5.Прощання

1 2 3 4 5

I say ‘’Good- bye’’.

docx
Додано
1 березня 2020
Переглядів
891
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку