Мета
- навчальна: сформувати в учнів уявлення про основні групи фізичних явищ природи, сформулювати висновок про значення фізичних явищ у житті людини; ;
- розвивальна: розвивати уявлення про значення механічних, теплових, електричних, магнітних, хімічних, звукових, світлових явищ для життя на Землі; розвивати аналітичні здібності, розвивати творчі здібності учнів, вміння висловлювати свої думки, аргументувати свою точку зору.
- виховна: прививати любов до природи, самостійності, почуття відповідальності.
Тема Фізичні явища, їх різноманітність. Вплив людини на природу.
Мета
- навчальна: сформувати в учнів уявлення про основні групи фізичних явищ природи, сформулювати висновок про значення фізичних явищ у житті людини; ;
- розвивальна: розвивати уявлення про значення механічних, теплових, електричних, магнітних, хімічних, звукових, світлових явищ для життя на Землі; розвивати аналітичні здібності, розвивати творчі здібності учнів, вміння висловлювати свої думки, аргументувати свою точку зору.
- виховна: прививати любов до природи, самостійності, почуття відповідальності.
Хід уроку
I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
Вправа «Посмішка»
Пролунав уже дзвінок,
В житті зробимо ще крок.
Знайди товариша погляд очей,
Привітно скажи: «Добрий день!»
Правда, чудова ця фраза?
Вона зближує нас відразу,
А сказанна вона досить вчасно,
Сподіваюся, у всіх чудовий настрій.
Діти! Поверніться, будь ласка, один до одного і щиро посміхнутися. Впевнена, тепер у вас все буде добре! Урок пройде з користю для вас
АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ
1 відеофільм (фізичні явища) про що ми поговоримо? Тема уроку.
2 е-мейл від молодших школярів (малюнки) назви фізичне явище
II. МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ТА ПІЗНАВАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ
Капелюхи
Фізичні явища допомагають людині, чи руйнують все, що вона створила? (діляться на 2 групи за і проти) дебати
Шкода Користь
Висновок : фізичні явища приносять як шкоду так і користь людині тільки потрібно навчитись правильно їх використовувати.
Розповідь про шкоду яку завдає вітер в степовій зоні.
Експеримент з феном. Давайте проведемо невеликий експеримент і побачимо як діе вітер на поля з рослинами. Як приборкати норовливе фізичне явище таке як вітер?
Висновки: насаджувати лісосмуги.
В 40-х роках 20 століття людина дала початок життю лісосмугам. Ці рукотворні міні-лісочки змінили мікроклімат і ландшафт Херсонщини, зупинили вітри - урагани. Але пройшли роки і рука людини, але не та рука, що насаджувала, інша, безжалісно вирубує лісосмуги.
SOS!!! Планета Земля (про допомогу) екологія
Дівчинка – планета. Це було давно. Я прокидалася кожного ранку і була дуже щасливою. Невже я колись могла радіти, могла любити? Я любила створену природу, як турботлива мати, любить свою дитину.
На що перетворилася колись прекрасна Земля? Невже ж я створила власного губителя. У вас є ще небагато часу, щоб врятувати мене і самих себе. Я вірю в ваші сили, в ваш розум і добрі серця.
Люди! Зупиніться! Подумайте! Не спустошуйте Землю! Чи ж не я вас породила, чи не я вам сили даю? Викохую для вас кожен кущик, кожну квіточку. Всі свої багатства віддаю до останку. За що раните мене, чом не шануєте?
Не брудніть мене, не засмучуйте, бо я – ваша мати, і хто ви без мене?
Вчитель Перша людина з`явилася на світ. Спочатку вона почувала себе частиною природи, але розум виявився спрямований не тільки на створення, але й на руйнування. Людина почала поневолювати землю, рослини, тварин. Вона розкопує надра, наповнює прозорі водойми отрутою, перетинає річки греблями, отруює повітря шкідливими газами.
Постає проблема. Як допомогти Землі і самим собі. Адже людині, щоб жити потрібна енергія.
А що ви розумієте під словом енергія? Асоціація до слова енергія. (робота в групах)
Тоді де взяти енергію яка так потрібна людині?
Яку енергію ми можемо використати и не шкодити природі? Адже залишок природних ресурсів зменшується з кожним роком. Мозковий штурм
Яку енергію ми можемо використати в наших кліматичних умовах?
В класі є учні, які працювали над проектами вивчаючи цю проблему:
І сьогодні вони представлять нам свої проекти.
Задача
На опалення приміщення площею 3000 кв.м потрібно 450т. соломи. Скільки соломи потрібно на опалення нашої школи, площа якої 1300кв.м.? Скільки коштів ми можемо заощадити, якщо опалювати соломою, а не вугіллям (36т. 1т.- 4000грн)?
Я думаю, що серед вас, друзі, немає жодного, хто міг би сказати:" Я не люблю природу".
Метаплан
Проблема. Як не перетворити Землю на планету з якої зникне все живе?
Відео природи. Дівчинка-планета. Як знову прекрасно і чарівно я зацвіла. Дякую вам друзі за допомогу.
Дівчинка-планета пригощає всіх дарами природи.
Вчитель. Природа з дивовижною щедрістю обдаровує нас усім, що має.
Природа - матінка пригощає всіх ягодами і грибами, цілющою водою і чудодійними травами. І все це - безкоштовно.
Рефлексія капелюхи. А зараз давайте перевіримо що у вас міститься в капелюхах. Чим ви їх наповнили?
Д\з пам’ятка як зберегти планету.