Конспект бінарного уроку
Українська мова, англійська мова
3 клас
Тема: Іменник як частина мови
Мета:
Формування предметних компетентностей:
Формування ключових компетентностей:
Обладнання:підручник, відео матеріали, картки для оцінювання та самооцінювання, роздатковий матеріал.
Тип уроку: урок засвоєння нових знань.
Topic : School. Nouns.
Мета: Опрацювати введену лексику по темі «Школа» в комунікативній
компетенції.
Змістова лінія: Громадянська відповідальність: формувати в учнів готовність до співпраці, толерантність щодо різних способів діяльності і думок і вибудовувати товариські стосунки з іншими.
Тип уроку: Урок застосування знань, умінь та навичок.
Обладнання : підручник, картки, відео та аудіо матеріали.
Хід уроку
I. Створення позитивного психологічного настрою.
Привітання до дітей ( Відео додаток 1)
О.М.(Олена Миколаївна , класовод 3 класу): Good morning, dear children!
We are glad to see you!
Н.М.(Надія Миколаївна , вчитель англійської мови): Доброго ранку, діти!
Ми раді вас бачити.
О.М.
Сьогодні наш урок незвичайний. Ми об’єднали дві мови – українську і англійську.
Як ви гадаєте, чому?
Мотивація: Останнім часом люди стали подорожувати по різних країнах.
А для цього потрібно знати не лише нашу рідну мову, а також і міжнародну, тобто англійську.
Н.М. We need to speak English to communicate with people from foreign countries.
О.М. А щоб наш урок був гарним , цікавим, змістовним, щоб ви отримали міцні знання, якими ви повинні бути?
- АКТИВНИМИ , СТАРАННИМИ, УВАЖНИМИ, ВЕСЕЛИМИ.
Тож, розпочинаємо
ІІ. Повідомлення теми та мети уроку.
Увага! На дошку.
Роз’єднайте слова. І ви дізнаєтесь, яка тема нашого уроку.
Іменникякчастинамови
Очікувані результати
Пригадаємо, яку частину мови ми називаємо іменником, поглибимо свої знання про іменник, навчимося виділяти його серед інших частин мови, познайомимося з термінами назви істот і неістот. Будемо розвивати вміння ставити питання до слів. А допоможе нам тема з англійської мови.
Н.М : Look at the board: Our topic is “School and Nouns”.
ІV. Вивчення нового матеріалу.
О.М. В українській мові налічують понад 250 тис. слів. Як же серед цієї кількості розпізнати іменники.? Дуже просто. Кожен предмет має свою назву. І коли ти його називаєш, то уявляєш, малюєш подумки цей предмет. Досить згадати, що усі речі колись хтось придумав і дав їм своє імення. Ось тому і іменник. Тепер він є самостійною частиною мови. Отже, іменник – це самостійна частина мови, яка називає предмет та відповідає на питання ХТО? ЩО?
Прочитаємо правило в підручнику с. 58
Робота в зошиті
Завдання. Вибрати серед слів іменники та записати їх каліграфічно.
Зимовий, квітка, вікно, малювати, пенал, учень.
Назвати іменники які відносяться до теми «Школа»
Н.М. Групова робота.
Look at the board! You can see flashcards with different nouns Let’s revise them; What is this? This is a : pencil, ruler, book, workbook, pencil-case, rubbeч pen,bag;
English, Ukrainian, music, PE, IT.
Who is this? This is a pupil, a teacher.
And now, look on your desks, you have some cards with nouns, let’s match them and read louder ( It’s your group work, when you do it, you will estitate your work)
Оцініть роботу в групі. (У дітей картки з судженнями для оцінювання)
Н.М. : And now you are so tired. Let’s relax! Do please our musical exercises…
Фізкультхвилинка (англійська)(Відео додаток 2)
О.М.
Бесіда
- Доведіть, що слова, які ви називали - іменники.
- Чому деякі іменники відповідають на питання ХТО?, а деякі - на питання ЩО?
(Вони поділяються на назви істот і неістот)
Увага! На екран.
- Розберем приклади іменників назв неістот.(Відео додаток3)
Завдання. За допомогою Лего – цеглинок розподілимо іменники назви істот і неістот. Червона – істоти (Хто?), синя – неістоти (Що?).
Груша, лінійка, Борис, донька, диван, Мальвіна, урок. кухар.
Н.М. : And now , attention! Listen to the song and say
Who? or What? (use Multi Rom)
That’s good! You are great!(додаток 4)
О.М.
Робота в парах.
Творче завдання. На картках записані групи слів . Потрібно вибрати іменник і скласти з ним речення .
(Оцінювання в парі)
О.М.
Фізкультхвилинка. Гімнастика для очей (Відео додаток 5)
Н. М.
Сам. робота
And now, you have an individual work. Listen to the text very attentively and do the task. You have sheets of paper on your desks with this task. You will answer :
Who is Who? What is What?
Ken I like school. I always
paint pictures in the art
lesson. I play new ball
games. In the PE lesson
I watch cartoons in the
English lesson.
Helen I don’t like art and PE
I never run in the PE lesson
I like Ukrainian and English.
I always help my teacher
carry books.
Lola I like music and computers.
I seldom sing songs in the
Music lesson. I always surf
the net in the IT lesson.
Paul We always listen to
the teacher. We never
Mike talk with classmates
in the lessons. We
usually have a good
day at school.
Who… |
Ken |
Lola |
Helen |
Paul and Mike |
doesn’t like Art and PE? |
|
|
|
|
never runs in PE lessons? |
|
|
|
|
likes music and computers? |
|
|
|
|
watches cartoons in the English lesson? |
|
|
|
|
never talks with classmates? |
|
|
|
|
What does Ken like?
What doesn’t Helen like?
hat does Helen like?
What does Lola like ?
What do Paul and Mike like ?
What don’t Paul and Mike like to do
And then show me your Smiley!
(Самооцінювання) Світлофор
О.М. Відео додаток 6
VI. Підсумок уроку
Судження учнів