Бінарний урок з української літератури й історії в 11 клас Урок Григір Тютюнник. Новела «Три зозулі з поклоном». «Вічна» тема «

Про матеріал
Бінарний урок з української літератури й історії в 11 клас Тема. Григір Тютюнник. Новела «Три зозулі з поклоном». «Вічна» тема «любовного трикутника» в новітній інтерпретації
Перегляд файлу

 

 

Бінарний урок з української  літератури й історії  в 11 клас                                                

Тема. Григір Тютюнник. Новела  «Три зозулі з поклоном». «Вічна» тема «любовного трикутника» в новітній інтерпретації          

Мета:

  • удосконалювати навички аналізу літературних  творів та історичних процесів; підготовка до  ЗНО;
  • розвивати творчу уяву, аналітичне мислення уміння висловлювати власні міркування;
  •  виховувати  прагнення до щирості, краси почуттів, гуманістичних, християнських взаємин між людьми, усвідомлення високого сенсу любові

Тип: бінарний урок

Обладнання: мультимедійне обладнання ( презентація,віртуальна карта,відео), підручники, тестові завдання

 

ХІД УРОКУ

І.Організаційна частина

ІІ. Мотивація навчальної діяльності учнів

ІІІ. Оголошення теми, мети, завдань заняття.

ІV.Опрацювання навчального матеріалу

1.Вступне слово вчителя української літератури «Історія створення новели»: В основі новели «Три зозулі з поклоном» відчутні автобіографічні моменти. Образ оповідача, хлопця-студента, нагадує самого автора. Образ Михайла асоціюється з батьком письменника, свого часу також репресованого.

  Поштовхом до написання твору послужила, здавалося б, незначна подія: у 1976 році до Ірпінського будинку творчості завітав сліпий бандурист. Серед пісень, які він виконував, була «Летіла зозуля через мою хату…», де йшлося не просто про нещасливе кохання, а про вічне, непереборне страждання людини.

Очевидці розповідають, що, почувши цю пісню, Тютюнник підхопився і побіг  до своєї кімнати. Так народилася новела «Три зозулі з поклоном» - одна з найчарівніших перлин української літератури ХХ ст..

2. Складання сюжетного ланцюга.

   Побудова сюжетного ланцюга.

  1. Заміжня Марфа Яркова кохає одруженого чоловіка Михайла, який має сина.
  2. Синові (оповідачеві новели) історію цього кохання розповідає мати Софія.
  3. Михайла заслано до Сибіру, звідки він ніколи не повернеться.
  4. Один раз на місяць від Михайла дружині надходять листи.
  5. Прихід листів інтуїтивно відчуває Марфа, якій поблажливий листоноша  дає пригорнути до грудей і «подержати».
  6. Соня, яка знає про Марфину любов до її чоловіка, не картає суперницю.

3.Слово вчителя історії. Фронтальне опитування  «Історична епоха,події, постаті…)

4.Робота в групах. Характеристика образів з використанням «Технології особистих вражень»:

1група « Історики»

Завдання: Усне повідомлення про історичну епоху зображену в творі

 

2група « Психологи»

Завдання:

  • охарактеризувати  героїв (Марфа, Михайло, Софія);
  • розкрити особливості стосунків  між персонажами: Михайло-Софія;  Михайло-Марфа; Софія-Марфа.
  •  

3група «Творчі особистості»

Завдання:

  • Що символізують три зозулі з поклоном?
  • Чому ж, на вашу думку, новела має таку незвичайну присвяту та чи виправдовує вона себе?
  • Чим вразила вас новітня інтерпретація «любовного трикутника»?

5.Крок до ЗНО. Тестування з історії та української літератури

 

V. Підсумок уроку

Аудіозапис  пісні «Летіла зозуля через мою хату…»

 

 

docx
Додано
28 листопада 2021
Переглядів
374
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку