презентація "Боротьба за найвище благо у жорстокому і бездушному світі бути вільним, за романом Івана Багряного “Тигролови”.

Про матеріал
Презентаційний матеріал допоможе викладу швидко підготуватись до уроку, а учням яскравіше сприйняти і засвоїти новий матеріал за творчістю Івана Багряного “Тигролови”.
Матеріали систематизовані у наступній послідавності:
Біографічні відомості про Івана Банряного.

Історія написання роману “Тигролови”.

Жанр твору.

Особливості назви роману.

Сюжетно-композиційний аналіз.

Проблематика роману.

Зміст слайдів
Номер слайду 1

ВП НУБіП України “Немішаївський агротехнічний коледж”Матеріал підготувала викладач української мови і літературиспеціаліст вищої категорії, викладач-методист. Костюк Наталія Іванівна

Номер слайду 2

ТЕМА ЗАНЯТТЯ: Боротьба за найвище благо у жорстокому і бездушному світі бути вільним,за романом Івана Багряного “Тигролови”.

Номер слайду 3

План заняття. Біографічні відомості про Івана Банряного.Історія написання роману “Тигролови”. Жанр твору. Особливості назви роману. Сюжетно-композиційний аналіз. Проблематика роману.

Номер слайду 4

Народився 19 вересня 1907 року в селі Куземині. У шестирічному віці почав навчатися в церковно -парафіяльній школі, потім закінчив в Охтирці вищу початкову школу. 1920 року вступив до технічної школи слюсарного ремесла, потім — до Краснопільської школи художньо-керамічного профілю.

Номер слайду 5

1922 року починається період трудової діяльності і активного громадсько-політичного життя.1925 року Іван під псевдонімом І. Полярний видав в Охтирці невеличку збірку «Чорні силуети: П'ять оповідань».

Номер слайду 6

1926 року Іван вступив до Київського художнього інституту (КХІ). В тому ж році виходить зі спілки «Плуг», вступає до опозиційного літературного об'єднання МАРС.1930 року побачив світ роман у віршах «Скелька». Офіційною реакцією на роман стала стаття О. Правдюка: «…Від самого початку поет став співцем куркульської ідеології і до сьогодні залишається таким…».

Номер слайду 7

16 квітня 1932 року його заарештували в Харкові й звинуватили «в проведенні контрреволюційної агітації». Багряний пробув 11 місяців у камері одиночного ув'язнення у внутрішній тюрмі ГПУ.

Номер слайду 8

16 червня 1938 року повторно арештований. Йому пред'являють нове звинувачення — участь чи навіть керівництво у націоналістичній контрреволюційній організації. Автобіографічні подробиці про ці п'ять років життя — арешт, тортури, втечу із заслання й повернення на батьківщину — письменник використав у романі «Сад Гетсиманський».

Номер слайду 9

Іван Багряний працював у референтурі пропаганди, писав пісні на патріотичні теми, статті різноманітного характеру, малював карикатури й плакати агітаційного призначення. Одночасно він брав участь у створенні Української Головної Визвольної Ради (УГВР), у розробці її програмових документів.1944 року він написав один із найталановитіших творів — роман «Звіролови» (згодом відомий як «Тигролови»).

Номер слайду 10

В еміграції Іван Багряний написав брошуру — програмний для нього памфлет «Чому я не хочу вертатись до СРСР?»1948 року Багряний заснував Українську революційно-демократичну партію (УРДП) і відтоді цілих 17 років — до самої смерті редагував газету «Українські вісті».

Номер слайду 11

Помер Іван Багряний 25 серпня 1963 року. Похований у місті Новий Ульм (Німеччина).

Номер слайду 12

Історія написання роману “Тигролови” Задум виник коли перебував у таборі БАМЛАГу, коли, втікаючи з нього блукав тайгою, переховувався у мисливців-тигроловів, нащадків вихідців з України. Рік написання- 1943(за 14 днів). Побачив світ – 1944р. під назвою “Звіролови”. Твір не є автобіографічним, але “переживання страшного державного злочинця”, пригоди в тайзі належать І. Багряному.

Номер слайду 13

Жанр твору: * авантюрно-пригодницький роман, * твір-протест проти порушення елементарних людських прав. Пригодницький роман – це роман, сюжет якого насичений незвичайними подіями й характеризується їхнім несподіваним поворотом, великою динамікою розгортання, для нього характерна атмосфера таємничості і загадковості.

Номер слайду 14

Особливості назви роману Сюжет твору вибудований на полюванні майору НКВД Медвина – новітнього тигро-лову за гордим, не прирученим тоталітарною системою, молодим “тигром” з України (Григорієм Многогрішним), який у тайзі знайшов земляків, друзів і своє щастя .

Номер слайду 15

Був людиною твердої вдачі, непоступливий і задирливий. Ставши спільником Дорошенка, вів неприязні дії проти Москви. Після довгих допитів та катувань їх з Василем (братом) заслали у Сибір, разом з родинами.(Далекий нащадок Григорія Многогрішного)

Номер слайду 16

Іван Сірко, надзвичайно талановитий воїн і видатний політичний діяч свого часу, здійснив близько 50 військових походів, і не зазнав жодної поразки. Його називали переверт-нем і характерником, а турки — Урус-Шайтаном.

Номер слайду 17

Сюжетно-композиційний аналіз: Експозиція: поїзд-дракон. Зав'язка: втеча найнебезпечнішого в'язня Григорія Многогрішного. Розвиток дій: поневіряння у Тайзі, голод, боротьба з медведицею, поїздка до Хабаровська, переслідування. Кульмінація: зустріч з Медвеним, розправа. Розв'язка: закохана пара переходить кордон.

Номер слайду 18

Номер слайду 19

Роман складається з 12 розділів і ряду підрозділів, схожих на новели. Дракон. Світ на колесах. Навзаводи із смертю. Родина тигроловів. П'ятнування. В лісах Сіхоте-Аліня. MEMENTO MORI. Осінь у тайзі. Зима. Хабаровськ. На кішку. Навзаводи з щастям.

Середня оцінка розробки
Структурованість
5.0
Оригінальність викладу
5.0
Відповідність темі
5.0
Загальна:
5.0
Всього відгуків: 2
Оцінки та відгуки
  1. Бондаренко Олена Василівна
    Дуже дякую за презентацію!
    Загальна:
    5.0
    Структурованість
    5.0
    Оригінальність викладу
    5.0
    Відповідність темі
    5.0
  2. Вишневська Галина Богданівна
    Загальна:
    5.0
    Структурованість
    5.0
    Оригінальність викладу
    5.0
    Відповідність темі
    5.0
pptx
До підручника
Українська література (рівень стандарту, академічний) 11 клас (Авраменко О.М., Пахаренко В.І., Мовчан Р.В.)
Додано
25 грудня 2017
Переглядів
4194
Оцінка розробки
5.0 (2 відгука)
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку