Наш урок ми присвятимо одному з відомих у всьому світі українцю
( демонструю портрети І.К.Айвазовського).
Ми вже трішки знайомі з ним з уроків мистецтва. Давайте пригадаємо, що ж ми пам’ятаємо про нього . (Відповіді учнів)
Так це дуже добре, що ви пам’ятаєте про Івана Костянтиновича Айвазовського. А сьогодні ми дізнаємося більше подробиць з його життя завдяки математиці.
Спочатку ,дивлячись на дату його життя і смерті давайте визначимо скільки років він прожив ?
1900-1817=… років
Іван Костянтинович був сином купця з містечка, що розташоване на узбережжі Чорного моря. Усі найяскравіші дитячі спогади художника були пов’язані з морем. Мабуть тому він усе своє життя присвятив зображенню моря.
Навчаючись у Петербургській художній академії, Айвазовський досягнув таких успіхів у написанні морських пейзажів, що йому навіть на 2 роки скоротили навчання і нагородили золотою медаллю.
У 25 років Айвазовський уже мав світову славу, а невдовзі став професором . Розв’язавши завдання ми і дізнаємося у скільки ж років художник став професором. Про це на зворотньому боці фото картини «Чорне море». (х-792=821)відповідь: 29 років
Але він не міг жити без моря .У ікс років незважаючи на велику кількість замовлень у Петербурзі, Айвазовський повернувся на Батьківщину, де згодом створив свої найкращі твори.
Фото картини «Шторм» н азворотньому боці завдання (2х+655=717) відповідь: 31 рік
Іван Костянтинович був дуже талановитою людиною- мав здібності архітектора, поета, музиканта, археолога. Він об’їздив усю Європу, Америку, Схід. Був нагороджений багатьма золотими медалями та орденами. Йому подарували звання дворянина, але він розбагатівши, нікому не відмовляв у допомозі.
Своє рідне містечко на власні кошти перетворив з непоказного в дивовижно квітуче місто, за що вдячні містяни обрали його мером цього міста.
Айвазовський був попичителем двох гімназій, заснував художню школу, бібліотеку. На власні кошти побудував водопровід.
За все життя Айвазовський написав дуже багато картин, головним героєм яких зазвичай було море.
А от скільки картин написав Іван Костянтинович ми дізнаємось розв’язавши завдання на фотокартці картини «Дев’ятий вал» (10*35+25000:100)*10=) відповідь: 6000 картин
ФІЗКУЛЬТХВИЛИНКА
(Діти показують і проговорюють за вчителем)
Чок-чок-чок, дуже спритний павучок,
Павутинку швидко сплів, павучиху запросив,
Ти приходь до нас до хати,
Будем разом чаювати.
Як же називається рідне місто художника ми дізнаємося погравши в математичне лото.
Кожен учень вибирає фотокартку картин Айвазовського , де на зворотньому боці написаний вираз який треба обчислити на дошці. Коли всі відповіді будуть готові ми розташуємо їх в порядку зростання і прочитаємо назву рідного міста І.К.Айвазовського. Картки лежать змішані , фото картинами догори.
Ф 500:100
Е 651-642
О 320:32
Д 600:30
О 68-29
С 8*5+8
І 40:5+54
Я (138-90)*10
Пропоную знайти це місто на карті України.
Давайте повторимо про що ми дізналися на сьогоднішньому уроцію