Урок математики Ділення круглих чисел

Про матеріал

Урок математики за програмою "Росток" на основі діяльнісного методу.

Перегляд файлу

Урок математики за темою:

Ділення круглих чисел

 

Мета: на основі діяльнісного методу вивести правило ділення круглих 

              чисел;

              розвивати вміння аналізувати, робити висновки, узагальнювати;

              розвивати логічне мислення та обчислювальні навички;

              включити кожного учня в активну діяльність, дати кожному 

              можливість оцінити свої досягнення;

              виховувати ціле направленість,організованість, позитивне

              відношення до навчання.

 

 

Хід уроку

 

  1. Організаційний момент. Мотивація навчальної діяльності.

Всі люди люблять подорожувати. Багато мандрівників вирушають у подорожі, де на них чекає небезпека: якщо вирушають в південні країни – борються зі спекою,

якщо в гори – їм треба підкорити вершини,

якщо на північ – люті морози.

І сьогодні дізнаємось про людину, яка не побоялась лютих морозів. Ми з вами також вирушимо у подорож і на нашому шляху теж будуть перешкоди – математичні.

- Якщо перешкоди нам зустрінуться, що ми зробимо?

- Будемо їх долати.

- А яким способом?

- Постараємось зрозуміти причину утруднення і спробуємо подолати її.

- Що нам допоможе це зробити? (Знання, хороший настрій, взаємодопомога). А щоб нам в дорозі не замерзнути – нам допоможуть сонячні промінчики, які ви будете отримувати за правильні відповіді.

  1. Актуалізація знань. Повторення.
    1. Ланцюжок (Слайд 1) 72 – збільшити число у 10 разів ( каліграфічна хвилинка).
    2. Вставити пропущені числа. (Слайд 2)
  • Записати числа в порядку зростання.
  • Встановіть закономірність, і продовжіть в порядку зростання числа кратні 5.
  • Яке число ви не записали? (20)
  • Збільшіть число у 10 разів (200)
  • Дайте характеристику числу 200.
  • Які рівності можна скласти із чисел 20, 10, 200.

 

  1. Розумова розминка (записати в зошити) Слайд 3

Які числа потрібно вставити, щоб вийшли рівності?

Яка властивість множення застосовується?

  1. Постановка проблеми.
    1. Робота з картками, за якими виникає утруднення.
    2. Фіксація утруднення.
  2. Проектування і фіксація нового знання.
    • При діленні 80 на 2 ми ділимо 8 десятків на 2 рівні частини. Одержуємо 4 десятки або 40.
    • Для того щоб поділити 80 на 20, ми повинні довідатися, скільки разів по 2 десятки міститься  у 8 десятках. (4 рази)
  3. Первинне закріплення.

Фронтальна робота над прикладами з подальшим записом у зошит.

Виведення підсумка. При діленні круглих чисел треба їх виразити в десятках.

  1. Самостійна робота (на листочках)
  2. Перевірка самостійної роботи.(за еталоном)

За правильну відповідь +

За неправильну - ?

  1. Фізкультхвилинка.

 

 

Ха – ха – ха, ха – ха - ха ,

Хвиля посміхається.

Ще сильніше, іще швидше –

Хвиля хай гойдається.

  1. Включення в систему знань і повторення.
    1. Знаходження площі фігури.

Яку формулу потрібно застосувати для знаходження площі фігури?

Як першим способом можна знайти площу, як другим?

  1. Бліц – турнір. (Робота в групах)

Із собою в подорож нам потрібно взяти запаси. Тому зараз ми з вами розв»яжемо задачі про фрукти та овочі.

  1. Перевірка бліц – турніру. (капітанами)
  2. Розшифровування прізвища відомого мореплавця. (Робота у великих зошитах і на слайді)
  3. Розповідь про Берінга.
  1. Рефлексія учбової діяльності на уроці.
    1. Бесіда.
  • Над якою темою працювали?
  • Які нові знання отримали?
  • Як потрібно ділити круглі числа? (Наведіть приклади)
    1. Саморегуляція.
  • Поставте навпроти того завдання, яке вам легко вдалося зробити – стрілочку вгору, яке далося нелегко, але ви з ним справилися – стрілочку вправо, а напроти того, яке ви не зрозуміли – стрілочку вниз.
  • Аналіз саморегуляції. (Над якими завданнями треба попрацювати на наступному уроці. 

 

 

 

 

 

 

 

 

doc
Пов’язані теми
Математика, 3 клас, Розробки уроків
НУШ
Додано
29 грудня 2017
Переглядів
6228
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку