Кажани і звуки
Видає ультразвуки, а потім ловить луну, відбиту від перешкод. Володіючи здатністю оцінювати надкороткі проміжки часу від посилання звукового сигналу до його повернення, він дуже точно визначає відстань до комах, за якими полює, і впевнено, не натикаючись на дерева, летить в густому лісі. Частота звуків, видаваних кажаном, досягає 50 кГц, тобто лежить далеко за межами частот, чутних людиною. Миша робить до 30 ультразвукових посиланнь за секунду, тривалістю 1 мс кожна. За 1 мс звук проходить близько 34 см, отже, кажан може знайти перешкоду на відстані від 17 см і далі.
Нещодавно було зроблене сенсаційне відкриття. Джейн Йак і Джеймс Фуллард виявили на крилах метеликів Hedyloidea вуха!
Смішно те, що з'явилися ці органи у метеликів під «взаємодією» кажанів. Багато метеликів мають органи – локатори для ультразвука, що видається кажанами, - аби не потрапити до них на обід. Але у метеликів такі вуха на передній поверхні першої пари крил виявлені вперше.
§ Зустрічна вода діє на окремих рибок так, що рух кожної з них може бути або облегшений або уповільнений, в залежності від положення по відношенню до стайки. Цей фактор і впливає на форму рухомої стайки в вигляді каплі, при якій опір води руху стайки найменший.
§ Перед дощем зменшується атмосферний тиск. Зменшення зовнішнього тиску викликає деяке розширення тканин ноги, а так як тверда тканина мозолі не може однаково розширитися з м´якими тканинами тіла, то відбувається подразнення нервів і відчувається біль.
§ Промені морських зірок пронизані симетрично розташованими
подається у ножки, які при цьому дуже сильно набухають, витягуються вперед по направленню руху і за допомогою присосок закріплюються до грунту, після чого мускулатура ножок збігається, виштовхуючи рідину з каналів, і зірка рухається вперед.
§ Око комахи має ячеїсту структуру і представляє собою щось на зразок букета тонких трубочок.
Кожна трубочка - це окреме око, яке слідкує за певною частиною простору. Велика кількість трубочок дозволяє одночасно бачити весь простір довколо. Однак в такий тоненький отвір світла попадає дуже мало, як на дно глибокого колодязя.
Тому, складне око комахи бачить з усіх боків, але ні в одному напрямі воно не бачить добре.
§ У деяких змій по обидві сторони голови, між ноздрями і очами, є два конічних заглиблення, по краям яких знаходяться
особливі клітини, які чутливі до інфрачервоного випромінювання. Температурна різниця всього на 0,0018 градусів заставляє змію реагувати на об´єкт. Використовуючи свої термолокатори, змія може визначити розмір жертви , а також відстань і позу.