Тема: «Будьте з вогнем обережні».
Мета: продовжити формувати уявлення про причини виникнення пожеж та їх наслідки;пояснити дітям, що вогонь може бути і корисним, і небезпечним; формувати в учнів відповідальне ставлення до правил протипожежної безпеки, формувати уміння швидко оцінювати небезпечні ситуації та приймати правильні рішення, формувати здоров'язбережувальну, комунікативну та соціальну компетентності, сприяти формуванню ціннісного ставлення школярів до життя і здоров’я; активізувати пізнавальну діяльність школярів, розвивати мислення, увагу, уміння висловлювати думки.
Тип заняття: виховна година.
Методи і види роботи: бесіда, відгадування загадок, гра Kahoot, розповідь вчителя.
Посилання на презентацію: https://www.canva.com/design/DAFyHEzfw80/7kEI-W2clIbz7_WpEyZc3A/edit?utm_content=DAFyHEzfw80&utm_campaign=designshare&utm_medium=link2&utm_source=sharebutton
Перебіг уроку
1.Організаційна частина.
1.1.Привітання.
-Добрий ранок діти! Як ваш настрій ? Як пройшли ваші канікули ?
2.Основна частина.
Кожні 5 секунд на планеті виникає пожежа. Кожний 5-й що загинув у пожежі – дитина. Більшість пожеж виникають через дитячі пустощі. Тож дуже гостро стає проблема знання та дотримання правил пожежної безпеки та збереження власного життя. І тема нашого заняття: Будьте з вогнем обережні.
Вогонь - друг і ворог людини. Він з найдавніших часів відігравав важливу роль в житті людства. Підтвердженням цього служить народна мудрість - прислів'я, приказки, загадки про вогонь.
2.1 Відгадування загадок.
1. Що це за машина?
Спішить, сурмить:
Дорогу дай!
Моргає синім оком.
Приїде вчасно — і біда
Людей обійде боком. (Пожежна машина)
2. Лісом він котився з ревом,
Їв кущі, траву, дерева.
А коли напивсь води
Стих і згаснув назавжди. (Вогонь)
3. Живуть у тісній темниці,
Без страху темноти,
Хлоп’ята яснолиці
Вогню малі брати.
І мають душу щедру,
Хоч дерева сини,
Згораючи до щенту,
Вогонь дають вони. (Сірники)
2.2 Вірш про пожежників
На виклик пожежна машина летить,
Сміливий пожежник в кабіні сидить.
Його телефон “101” люди знають,
І в разі пожежі завжди викликають.
2.3 Обговорення
- Сьогодні ми поговоримо,чому можуть виникати пожежі. Давайте згадаємо,від чого виникає пожежа в житловому приміщенні?( До пожежі може призвести пустощі з сірниками; якщо забути вимкнути з мережі електроприлади або сушити білизну над плитою, то це може стати причиною пожежі; якщо запалювати в будинку бенгальські вогні, феєрверки, свічки; якщо в будинку піч, не можна без дорослих підходити до грубки і відкривати пічну дверцяту: може викотитися вугілля, тоді загориться весь будинок).
- Якщо у вашій квартирі (будинку) щось загорілося, потрібно спробувати швидко загасити полум'я. Для цього найкраще накинути на вогонь ковдру. Без доступу повітря він, швидше за все, згасне. Але якщо ви бачите, що вогонь розгорається, негайно викликайте пожежних. Потім треба лягти на підлогу та повзком пересуватися до дверей, вийти з будинку та подзвонити на службу 101. Частіше люди гинуть від диму, якого надихались. Часом вистачає кількох ковтків, щоб втратити свідомість. Тому важливо захищатися від диму, змочувати рушник або іншу тканину водою та прикривати ним ніс та рот.
2.4 Перегляд мультфільму «Корисні підказки. Уперед вогнеборці».
https://youtu.be/WFPlxcF_SiI?feature=shared
Гра Kahoot.
https://create.kahoot.it/share/a95d579f-03e1-4023-84a2-136782c414c3
3. Підсумок уроку. Рефлексія.
- Що вам сподобалось на уроці?(відповідь дітей)
Я бажаю,щоб ви не забували правила пожежної безпеки і тоді вогонь вам буде помічником і другом.