Чим особливі магніти та навіщо вони потрібні.

Про матеріал
Презентація "Чим особливі магніти та навіщо вони потрібні" створена за програмою Коршевнюк Т.В. Презентація містить науковий матеріал, вправи для засвоєння вивченого, домашнє завдання.
Зміст слайдів
Номер слайду 1

Чим особливі магніти та навіщо вони потрібні. Пізнаємо природу 6 клас НУШВчитель географії ЗОШ №26 Шаповалова Л. Л.

Номер слайду 2

НУМО ДОСЛІДЖУВАТИ ВЛАСТИВОСТІ МАГНІТІВТобі знадобляться: 2 магніти однакової форми і тіла для дослідження. Можеш обрати самостійно тіла, які будеш досліджувати на здатність притягуватись до магніту, або скористатись зображеними на колажі. Крок 1. Поклади на столі досліджувані вироби і вислови припущення, які з них притягуються до магніту, а які — ні. Перевір своє припущення експериментально. Поміркуй, що спільного між тілами, які притягувались до магніту. Крок 2. Піднеси магніт до купки цвяхів. До яких частин магніту притягуються гвіздки? Перевір, чи притягуються гвіздки до магніту, якщо їх помістити в поліетиленовий пакет або загорнути в аркуш паперу.

Номер слайду 3

Крок 3. Скористайся малюнком і знайди полюси магніту, який використовуєш у дослідженні. Наблизь магніти один до одного так, як показано на малюнку. Що спостерігаєш, коли магніти наблизити однойменними полюсами? Що відбувається, коли різнойменними? Запиши в зошиті.

Номер слайду 4

Однакові полюси магніта – притягуються чи відштовхуються?Різні полюси магніта – притягуються чи відштовхуються?Зроби висновок.

Номер слайду 5

Крок 4. Поклади один магніт у контейнер і спробуй дістати його з допомогою другого магніту. Як розташовувались полюси магнітів, коли тобі вдалося дістати магніт з контейнера? Намалюй в зошиті. Крок 5. Розглянь компас. Візьми магніт у руку і повільно наближай до компасу. Що спостерігаєш?1 2

Номер слайду 6

НАУКОВА ДОВІДКА. МАГНІТИ Й МАГНІТНІ ЯВИЩА. Тобі відомо, як тіло починає рухатись, якщо прикласти силу. Наприклад, вдарити ногою по м’ячу чи клюшкою по шайбі. Спричинити рух тіл, навіть не торкаючись до них, можуть магніти. Це тому що навколо магніту існує невидиме магнітне поле, сила якого зумовлює притягування деяких тіл. Притягуються до магніту тіла, які містять залізо або сталь (це сплав заліза з іншими речовинами).

Номер слайду 7

Магніти — природні або рукотворні тіла, здатні притягувати залізні предмети. Притягання тіл до магніту дістало назву магнітних явищ.

Номер слайду 8

Магніт має два полюси, південний і північний. Це частини магніту, в яких сила притягання металевих предметів найбільша. Якщо спробувати розділити полюси магніту, то з цього нічого не вийде. Навіть найменший шматочок магніту, відокремлений від будь-якої його частини, завжди матиме два полюси. https://www.youtube.com/watch?v=o. Hn. Uit5oo. JA властивості магнітів

Номер слайду 9

У дослідженні тобі вдалося переконатися, що:1) найдужче тіла притягуються до полюсів магніту,2) магніти притягуються різнойменними полюсами й відштовхуються однойменними.

Номер слайду 10

Залізо та деякі інші метали й вироби з них із наближенням до магніту теж починають виявляти магнітні властивості. Переконайтесь в цьому, виконавши дослід, зображений на малюнку. На початку дослідження проведи сталевою скріпкою по магніту 8-10 разів в одному напрямку. Так ти намагнітиш скріпку. Коли вона притягується до магніту, приєднуй до неї інші, щоб утворився ланцюжок зі скріпок. Скільки скріпок утримує твій магніт?

Номер слайду 11

Крім виготовлених людиною, існують природні магніти. Наприклад, руда магнітний залізняк відхиляє магнітну стрілку, іноді притягує залізовмісні вироби. Запаси цієї руди в Україні є в Запорізькій та Дніпропетровській областях. Наша планета Земля має властивості магніту завдяки високому вмісту заліза в ядрі. Уяви, що через центр Землі проходить гігантський магнітний стержень. Один його кінець — це північний магнітний полюс, а протилежний — південний магнітний полюс. Вони не співпадають з географічними полюсами Землі. ПРИРОДНІ МАГНІТИПриродні магніти: 1 — магнітний залізняк; 2 — планета Земля

Номер слайду 12

Вчені з’ясували, що деякі тварини мають клітини, які відіграють роль компаса. Наприклад, завдяки здатності сприймати магнітне поле Землі, бджоли орієнтуються в просторі, а перелітні птахи повертаються на свої місця гніздування, долаючи тисячі кілометрів. ПРИРОДНІ МАГНІТИ

Номер слайду 13

Властивості магнітів використано в компасі. Це простий і зручний прилад для орієнтування під час подорожей морем і суходолом. Магнітний компас працює без джерел живлення (наприклад, батарейок) і дає змогу визначати сторони горизонту за будь-якої погоди. Тому цей прилад беруть із собою мандрівники, туристи, грибники, мореплавці, геологи. Компас має магнітну стрілку і шкалу, на якій нанесено поділки та основні сторони світу. Стрілка вільно обертається під впливом магнітної дії Землі. Коли стрілка зупиняється, один її кінець вказує на північ, а інший — на південь. У багатьох смартфонах є додаток «Компас», який допоможе зорієнтуватися на місцевості. ВЛАСТИВОСТІ МАГНІТІВ.

Номер слайду 14

Застосування магнітів. Магніти використовують у виробництві іграшок, прикрас і металошукачів, для кріплення карт і таблиць. Магнітні матеріали необхідні для виготовлення різних цифрових носіїв інформації. Магніти використовують для пошуку і підйому залізних чи сталевих виробів з важкодоступних місць (печер, колодязів, водойм). Без потужних електромагнітів не обійтися, якщо потрібно підняти й перенести металобрухт та інші великі вантажі.

Номер слайду 15

Застосування магнітів. Потяг на магнітній подушціКредитна картка. Підйомний кран. Музична апаратура

Номер слайду 16

ТЕХНОТЕКАВласноруч виготовлений компас може мати різний вигляд, наприклад як на малюнку. Замість корку можна скористатись будь-яким плавучим матеріалом (пінопластом і навіть клаптиком паперу). Голку для саморобного магніту потрібно намагнітити. Для цього потерти гострий кінець голки вздовж одного полюсу магніту приблизно 30 разів. Рухи повинні бути в одному напрямку й швидкі, як під час запалювання сірника. У саморобних магнітах вістря голки завжди вказує на північ. Зроби магніт і перевір його в дії. Як виготовити компас-дороговказ, підкаже відео за посиланням: https://cutt.ly/R36 Txci

Номер слайду 17

ПАРАД ПОРАДНе залишай магніт поблизу годинників, носіїв інформації (наприклад, флешок, компакт-дисків) та інших виробів, які містять залізо. Адже магніт може пошкодити їх або повністю зіпсувати. Один із простих способів визначити, який полюс північний, а який південний, це встановити магніт біля компаса. Стрілка компаса, яка зазвичай вказує на північний полюс Землі, рухатиметься до південного полюса магніту. Це тому що стрілка в компасі насправді є магнітом! Отже, північний полюс стрілочного магніту компаса притягується до південного полюса твого магніту.

Номер слайду 18

Домашнє завдання. Опрацювати параграф 13, стор. 85-91

pptx
Додано
5 грудня
Переглядів
78
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку