Урок математики у 1 класі
Тема. Число і цифра 3. Попереднє і наступне числа. Поняття «третій». Написання цифри 3.
Мета: ознайомити учнів із числом та цифрою 3, учити писати цифру 3, порівнювати числа в межах трьох, ознайомити учнів із попереднім та наступним числом; розвивати логічне мислення учнів шляхом формування прийомів розумових дій: аналізу, синтезу, порівняння; формувати вміння раціонально та з користю витрачати свій час, виховувати самостійність, допитливість, культуру поведінки
Очікувані результати: учень називає попереднє та наступне число, розуміє поняття «третій»; вміє писати цифру 3; порівнює предмети за кількістю; розпізнає і описує предмети за їх формою
Освітні галузі: математична освітня галузь, природнича освітня галузь, мистецька освітня галузь, соціальна і здоров’язбережна освітня галузь.
Обладнання: набір геометричних фігур та цифр; конструктор LEGO «Шість цеглинок», інтернет-ресурси
Тип уроку: комбінований урок.
Хід уроку
І. Вступна частина.
1. Організація класу.
Добрий день, мої любі діти!
Я щаслива зустріти вас.
Хай вам радісно сонечко світить
Й будем вчитися… В добрий час!
2. Психологічне налаштування на роботу на уроці « Усмішка»
Якщо посміхнутися перехожому-він посміхнеться у відповідь.
Якщо посміхнуться небу і сонцю-розійдуться хмари.
Якщо посміхнуться Всесвіту- трапиться щось казкове.
Давайте посміхнемося губами, долонями, очима, серцем.
ІІ. Актуалізація знань.
2. 1.Усний рахунок. Лічба ланцюжком у прямому і зворотному напрямі».
( Один учень починає називати числа підряд від одного, але за командою
вчителя «Стоп!» зупиняється і продовжує інший ).
2.2. Гра «Весела лічба». Віршовані задачі з логічним навантаженням.
Сидів хлопчик біля річки,
Він спіймав аж три плотвички.
Кошенятко одну вкрало.
Скільки рибок в нього стало? (2)
На горбочку біля річки
Випурхнули із травички
Два метелики біленькі,
Потім ще один жовтенький…
Ви їх, дітки, не ловіть,
А швиденько полічіть. (3)
- Хлопчик, ти чому сердитий?
- Слив не можу полічити.
П’ять було, а дві я з’їв.
Скільки мамі залишив? (3)
2.3. Мотивація навчальної діяльності. Робота з ілюстраціями.
ІІІ. Повідомлення теми уроку та мотивація навчально-пізнавальної діяльності.
ІV. Основна частина.
1. Ознайомлення із цифрою 3. Бесіда з опорою на життєвий досвід дітей
- Назвіть, яких предметів у класі по три.
- Чого завжди три? ( кожна пора року має три місяці, три ока у світлофора)
- Назвіть казка , у яких є цифра 3 ( Три богатиря, Три ведмедя)
2. Формування поняття про число 3.
Три світла в світлофорі є,
А жовте – приготуйтесь вмить.
І кожне з них наказ дає.
Зелене світло – можна йти.
Червоне – стійте всі, не йдіть!
Накази ці виконуй ти!
Рухлива гра « Світлофор» https://www.youtube.com/watch?v=HpUd1BKdAZo
3. Робота з підручником. Число і цифра 3.
Гімнастика для очей https://www.youtube.com/watch?v=8G87kg9s1HM
4. Ознайомлення із поняттям «третій».
5. Фізкультхвилинка https://www.youtube.com/watch?v=3suQb7il4kM
V. Закріплення вивченого. Формування вмінь і навичок.
1. Письмо цифри 3.
- Давайте пригадаємо, як правильно сидіти під час роботи в зошиті, як правильно тримати ручку, зошит.
- Подивіться, як правильно писати цифру 3 https://www.youtube.com/watch?v=srWYlMlJgl4
- Цифра 3 складається з двох напівовалів. Верхній повинен бути трохи меншого розміру. Починати писати трійку потрібно трохи вище і правіше середини верхньої лінії. Перший півовал малюється так само, як і в двійці. Середина цифри повинна бути практично в самому центрі клітини знаходиться трохи правіше і вище. Робиться відразу ж з цієї точки ще один півовал, але вже більшого розміру.
2. Робота в зошиті.
Учні виконують у зошиті завдання.
3. Пальчикова гімнастика. Вправа з нейрогімнастики https://www.youtube.com/watch?v=RDCcqeyYeLo
4. Гра «Доміно»
Намалюйте крапки в нижніх частинах так само, як вони намальовані у верхніх.
5. Робота в парі. Виконання Online завдання https://learningapps.org/watch?v=p6sj1to0a22
VІ. Заключна частина. Рефлексія.
1. Робота з конструктором «LEGO».
- Викладіть з конструктору цифру 3.
2. Рефлексія. Вправа «Покажи свій колір».