Число і цифра 4. Написання цифри 4.

Про матеріал
Число і цифра 4. Написання цифри 4. Порівняння чисел у межах 4 Мета: показати, як утворити число 4 шляхом додавання 1 до попереднього числа; ознайомити з цифрою 4, вчити писати цю цифру; розвивати логічне мислення, увагу.
Перегляд файлу

Тема. Число і цифра 4. Написання цифри 4. Порівняння чисел у межах 4

Мета:  показати, як утворити число 4 шляхом додавання 1 до попереднього числа; ознайомити з цифрою 4, вчити писати цю цифру; розвивати логічне мислення, увагу.

Хід уроку

I. Актуалізація знань учнів

1. Повторення вивченого

• Робота з набором цифр.

Учитель показує число, учні показують дві картки чисел, з яких складається це число.

• Індивідуальна робота з картками.

Обвести відповідну до кількості малюнків цифру.

• Лічба предметів.

2. Веселі задачі

• Три веселі киці грались на травиці.

Песик теж до них прибіг —

Скільки котиків усіх?

На травиці біля хати

Метушаться цуценята.

Двоє білих, наче сніг,

Одне чорне — скільки всіх?

II. Вивчення нового матеріалу

1. Утворення числа 4

Проводиться вивчення аналогічно вивченню числа 3, на основі роботи з геометричним матеріалом різного кольору і форми.

2. Знайомство з цифрою 4

Ось чотири жартівливо

Вигинає лікоть вліво.

Це число зустрічається часто. Наприклад, у собаки й кішки по чотири лапи. У стола й стільця чотири ніжки. На що схожа цифра 4? (На стілець)

— Цифра 4 складається з трьох елементів: короткої прямої похилої лінії, короткої горизонтальної лінії та довгої прямої похилої лінії. Починаємо писати посередині верхньої сторони клітинки на горизонтальній лінії квадрата і ведемо вниз ліворуч коротку похилу пряму лінію нижче середини клітинки. Далі, не відриваючи руки, пишемо другий елемент —

горизонтальну пряму лінію праворуч, не доводячи до правої вертикальної сторони. У верхньому правому куті квадрата ставимо крапку і ведемо вниз довгу пряму похилу лінію так, щоб вона перетнулась з другим елементом правої сторони клітинки, і ведемо вниз до середини нижньої сторони клітинки.

3. Письмо цифри 4

4. Фізкультхвилинка (за вибором учителя)

5. Робота з підручником

• Порівняння чисел (С. 16, № 2, 3).

• Завдання з логічним навантаженням.

Поставити числа у правильному порядку.

7. Гра «Збери врожай»

На картках намальовані гілки дерева. Біля гілок написана цифра. Діти

повинні на гілочках намалювати яблучка відповідно до цифри.

III. Підсумки уроку

 

 

 

doc
Додано
8 серпня 2020
Переглядів
2450
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку