Чому у 2006 році було введено Державну геодезичну референцну систему координат УСК

Про матеріал
Матеріал до турніру "Юних географів" під час проведення тижня географії. Мета турніру юних географів - залучити школярів до практичної наукової діяльності, навчити нормам та стилю роботи у творчих колективах.
Зміст слайдів
Номер слайду 1

1 А) Чому у 2016 році було введено Державну геодезичну референцну систему координат УСК -2000 ? Б) Які на вашу думку, переваги та недоліки даної системи координат по відношенню до її попередників ?В Україні затверджено обов’язковість застосування Державної геодезичної референцної системи координат УСК-2000 під час здійснення всіх видів робіт із землеустрою. Про це йдеться в наказі Мінагрополітики «Про затвердження Порядку використання Державної геодезичної референцної системи координат УСК-2000 при здійсненні робіт із землеустрою» №509 від 2 грудня 2016 року.

Номер слайду 2

          «Для галузі земельних відносин – це прорив, який можна порівняти з появою Інтернету або 3 G в комунікаціях», – зазначив перший заступник Міністра агропромислової політики та продовольства Максим Мартинюк.

Номер слайду 3

      Система УСК-2000 розроблена ще 2007 року та є найдосконалішою системою координат в Україні, однак землевпорядники її не застосовували. Роботи із землеустрою здійснювали в різних системах координат, переважно в СК-63 – системі координат повоєнного часу, яка в свою чергу є похідною від ще більш давньої системи СК-42. Зрозуміло, що ці системи координат застарілі й не відповідають сучасному рівню розвитку технологій, тому не можуть забезпечити адекватну точність вимірювань.

Номер слайду 4

Застосування сучасних супутникових технологій в практиці геодезичного та картографічного забезпечення доводить, що ефективне використання глобальних навігаційних супутникових систем типу GPS і ГЛОНАСС у діючій системі координат 1942 р. у багатьох випадках неможливе.

Номер слайду 5

УСК-2000 дозволяє домогтися сантиметрової точності, СК-63 в масштабах країни генерувала спотворення на декілька метрів. Частково з її застосуванням пов’язана низка помилок у Державному земельному кадастрі.переваги та недоліки даної системи координат по відношенню до її попередників ?

Номер слайду 6

Система координат СК63 є варіацією СК42, покликаною додати новий рівень секретності. Для цього територія країни (тоді ще СРСР) була розбита на райони, в межах яких застосовувалися свої секретні параметри осьового меридіана зони і такі ж секретні параметри зміщення початку відліку. Враховуючи даний факт, про системи СК42/СК63 можна говорити, як про одну і ту саму систему.

Номер слайду 7

СК42 створювалася в епоху досупутникової геодезії за допомогою існуючих на той момент методів та технологій, а саме шляхом спостереження тріангуляційної мережі, яка у свою чергу спиралася на пункти, координати яких отримані з астрономічних спостережень.

Номер слайду 8

Малюнок 9.1. Схема, що ілюструє зв'язок між різними системами координат

Номер слайду 9

З початком ери GPS стало зрозуміло, що СК42 має відхилення від систем координат, що глобально розвиваються, що ускладнює використання супутникових технологій. Більше того, система не просто повернена чи не відповідає масштабу. Насправді спостерігається деформація мережі, яка погано піддається математичному опису.

Номер слайду 10

Як наслідок, було ухвалено рішення про реалізацію нової системи координат, яка отримала назву УСК2000. Нова система спочатку проектувалася таким чином, щоб мати однозначний зв'язок із глобальними системами.

Номер слайду 11

Як відправну точку було взято систему ITRS/ITRF2000 на епоху 2005 року. Разом з тим, як референц-еліпсоїд був використаний еліпсоїд Красовського, а зсув центру еліпсоїда підібраний таким чином, щоб досягти його оптимального розташування на всій території України.

Номер слайду 12

Пункти тріангуляції 1 класу були прив'язані за допомогою супутникових технологій до глобальної мережі, а пункти нижніх класів з урахуванням виміряних координат. В результаті була отримана мережа з високим ступенем однорідності за точністю, узгоджена з глобальними системами.

Номер слайду 13

Творці системи УСК2000 мали ще одну мету, а саме збереження карт масштабного ряду 1:10000 і дрібніше. Цю мету було досягнуто. Різниця в координатах пунктів у системах СК42 та УСК2000 не перевищує 3 метри, за винятком деяких гірських районів, що цілком укладається у межі графічної точності цих карт. Фактично можна говорити, що УСК2000 є поліпшеним варіантом СК42, наведеним до вимог сучасності.

Номер слайду 14

Як можна бачити, зв'язок СК42/СК63 з WGS84 можливий з використанням наближених параметрів. Точність такого переходу буде досить низькою. Залежно від конкретних значень параметрів переходу і місця розташування точок, що перераховуються, мова може йти про кілька метрів.

Номер слайду 15

Параметри, що зв'язують УСК2000 і WGS84, можна задати з високою, на рівні сантиметрів, точністю. WGS-84 система координат – являє собою тривимірну систему координат для встановлення положення об'єктів на земній поверхні. Система, як і інтернет, спочатку створювалася для потреб армії США, але після отримала більш широке застосування. Відмінність WGS-84 від інших систем полягає в тому, що координати визначаються щодо центру мас нашої планети і за основу береться еліпсоїд

Номер слайду 16

Таким чином, на сьогоднішній день в Україні утворилося два “блоки” систем координат: застарілі СК42/СК63 і сучасна УСК2000

pptx
Додано
17 грудня 2023
Переглядів
277
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку