Choose the career! Skills you need.

Про матеріал
Розгорнутий план - конспект уроку з теми Choose the career! Skills you need, що допоможе учням старших класів краще усвідомити свої уміння та навички.
Перегляд файлу

Тема: Choose the career! Skills you need.

Цілі:

Практичні – удосконалення навичок лексичних,  аудіювання і говоріння, письма, усного мовлення, обговорення характеристик, які притаманні різним професіям.

Освітні – розширення знань учнів про світ професій та поглиблення розуміння таких понять, як рід заняття, професія, торгівля.

Виховні – виховання відповідального ставлення до вибору майбутньої професії, загальної культури учнів, виховання пізнавального інтересу та поваги одне до одного.

Розвиваючі – розвиток логічного мислення, пам’яті та уваги, мовної здогадки.

Обладнання – підручник з англійської мови О. Карп’юк 10 клас, роздатковий матеріал.

 

ХІД УРОКУ

I. Організація класу.

Мета – налаштувати учнів на спілкування англійською мовою.

Прийом – бесіда з учнями.

T: Good morning, boys and girls. How do you like today’s weather?

 P: As for me, I don’t like rainy weather, the days are very dull, I am in low spirits and I want to do nothing.

T: That’s a pity. You must be in high spirits despite the weather.

 

II. Мовленнєва зарядка.

Мета – удосконалення навичок монологічного мовлення.

Прийом – запитання – відповідь (учень – учень).

T: Pretend that you are at the job interview. Let’s divide the class into two parts Employers and Employees and ask them to answer the following questions. Be ready to present the information about your classmates. Here are the questions for both parts:

Questions for Employers:

1) What kind of experience do you have?

2) What did you study in university?

3) Do you have any special skills?

4) What are your good points and bad points?

Questions for Employees:

1) What company do you represent?

2) What kind of job do you offer?

3) How much does the job pay?

4) Where is it located?

5) Do you offer any benefits?

6) Is there any chance for a promotion or a raise?

Учні відповідають на запитання один одного. Якщо клас звик або ж існує час про запас, то можна використати такі методики як a moving line або a flower, що дасть можливість поспілкуватися з більшою кількістю однокласників.

II. Читання тексту

Мета - удосконалення навичок читання, повторення Present Perfect and Past Simple Tenses, перевірка розуміння змісту тексту.

Прийом – запитання-відповідь, заповнення пропусків, читання тексту, заповнення таблиці.

  1. Pre-reading activity

T: Would you like to be a teacher?

P: Yes/No.

T: Is this profession popular nowadays? Explain your answer.

P: Yes/No.

  1. reading activity

T: But Christopher Jones doesn’t think so. Let’s read about his attitude to this profession. Read the text and find advantages of being a teacher. And of course, use the verbs in a proper grammar form.

C:\Users\Жанна\Desktop\Снимок.JPG

Учні виконують завдання, потім у груповій формі перевіряють. При цьому повторюються правила вживання теперішнього доконаного та милого простого часів.

 c)Pots-reading activity

T: So, have you found any advantages of being a teacher?

P:

T: Can you add anything from your own experience? Listen to each other and fulfill the table.

Advantages

 

 

Disadvantages

 

 

Учні висловлюють свої думки, заповнюють таблицю, а потім один з учнів підсумовує всі ідеї.

III. Письмо

Мета – удосконалення навичок письма, повторення ЛО АЛМ, удосконалення навичок користування іншомовним словником.

Прийом – групування слів за відповідним критерієм, утворення речень.

T: What other professions do you know?

C:\Users\Жанна\Desktop\Снимок.JPG

Учнi письмово виконують вправу. Перевірку роблять всі разом. Після перевірки вправи учителю слід переконатися, що кожен з учнів усвідомлює різницю між даними поняттями, оскільки вони стали невід’ємною частиною словникового запасу кожної сучасної людини.

IV. Говоріння

Мета – удосконалення навичок говоріння - монологічного, діалогічного, непідготовленогo;  навчити учнів вільно вести розмову про різні професії та риси характеру, які їм повинні відповідати, правильно поводитися під час співбесіди.

Прийом – знаходження відповідностей, запитання-відповідь, заповнення таблиці.

T: Choose three adjectives from the box to describe the qualities most needed for any of the jobs in ex. 1, 2, p. 23. You may add some of your own adjectives.

Example: An actor has to be …C:\Users\Жанна\Desktop\Снимок.JPG

Учні по-черзі називають одну з характеристик та відповідну ій професію, обов’язково аргументувати. Важливим моментом є усвідомлення специфіки кожної з них.

V. A role-play Job Interview

Мета – максимально наблизити учнів до ситуації з реального життя, щоб показати наскільки важливим є вивчення даної теми на уроках англійської мови

Прийом – рольова гра, робота в парах.

ACTIVITY SHEETS FOR EMPLOYERS:

Questions to ask applicant:

1) Could you spell your name please?

2) What kind of experience do you have?

3) What did you study in university?

4) Do you have any special skills?

5) What are your good points and bad points?

Applicant Information

Name of Applicant

 

 

 

 

 

Experience:

 

 

 

 

 

Major:

 

 

 

 

 

Skills:

 

 

 

 

 

Good Points

 

 

 

 

 

Bad Points

 

 

 

 

 

 

COMPANY’S PROFILES AND AVAILABLE JOBS

Company Name:

Company Name:

Company Name:

High School

Labs

Restaurant

Job Description: Teacher

Job Description: Researcher

Job Description: Cook

Job Salary: $30 000/year

Job Salary: $45 000/year

Job Salary: $12.00/hour

Location: Suburbs

Location: University

Location: Downtown

 

Laboratory

Restaurant

Benefits and Incentives:

Benefits and Incentives:

Benefits and Incentives:

Medical / Dental 3 Month Vacation

Medical/Dental

Free dinners

Promotions and Raises:

Promotions and Raises:

Promotions and Raises:

3 % raise every year.

2% raise every year. Promotion to senior researcher after five years.

3 % raise per year.

Company Name:

Company Name:

Company Name:

Cafe

Department Store

Law Firm

Job Description: Waiter/

Job Description:

Job Description: Lawyer

Waitress

Salesperson

 

Job Salary: $7.00/hour.

Job Salary: $20 000

Job Salary: $65 000/year

Location: Cafe by the sea.

Location: Downtown

Location: in the suburbs

Benefits and Incentives:

Benefits and Incentives:

Benefits and Incentives:

Free Coffee and Tips

5% commissions and 10% discount on store goods.

Medical/Dental

Promotions and Raises:

Promotions and Raises:

Promotions and Raises:

5 % raise after 6 months.

Manager after 5 years

2 % raise every year. Promotion to partner after 5 years.

Учні діляться на пари, де приміряють на себе ролі роботодавців та тих, хто шукає роботу. Дана вправа не підходить для класів з низьким рівнем володіння англійською мовою, оскільки вона включає велику кількість складної лексики та вимагає велику кількість зусиль, щоб досягти бажаного кінцевого результату.  Важливим є те, що учні можуть усвідомити свої помилки та недоліки та виправити їх.

VI. Підведення підсумків уроку. Оцінки. Домашнє завдання.

T: 1) What kinds of jobs interest you most and least?

2) What is your dream job?

3) How many jobs do you think you’ll have in your life?

Thank you very much for your work. You were very active today. You learned

about different professions and what qualities you need for it. I hope you will work

hard the next time.

Your marks are …..

 

 

 

 

 

docx
Додано
16 грудня 2021
Переглядів
716
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку