Тема: Чорне та Азовське моря
Мета:
-
Ознайомити учнів з Чорним та Азовським морями, їх розташуванням, особливостями природи.
-
Розвивати вміння працювати з фізичною картою України, порівнювати та аналізувати природні об'єкти.
-
Виховувати любов до природи рідного краю, бережливе ставлення до водойм.
Обладнання:
-
Фізична карта України
-
Ілюстрації Чорного та Азовського морів
-
Роздатковий матеріал (завдання, картки)
-
Відео (за бажанням)
Хід уроку:
І. Організаційний момент
-
Привітання, перевірка готовності до уроку.
ІІ. Актуалізація знань
-
Повідомлення теми та мети уроку.
-
Бесіда:
-
Які водойми ви знаєте?
-
Які моря омивають Україну?
-
Чому Чорне море називається Чорним?
-
Що ви знаєте про Азовське море?
ІІІ. Вивчення нового матеріалу
-
Розташування Чорного та Азовського морів.
-
Вчитель показує на карті України Чорне та Азовське моря.
-
Учні знаходять ці моря на своїх картах.
-
Вчитель розповідає про те, що Чорне море омиває Україну з півдня, а Азовське море - з південного сходу.
-
Чорне море сполучається з Азовським морем через Керченську протоку.
-
Особливості природи Чорного моря.
-
Вчитель демонструє ілюстрації Чорного моря.
-
Розповідь учителя про Чорне море:
-
Чорне море - одне з найглибших морів у світі (максимальна глибина - 2210 м).
-
Вода в Чорному морі солона.
-
У Чорному морі водиться багато видів риб, дельфінів, медуз.
-
На узбережжі Чорного моря розташовані багато курортів.
-
Особливості природи Азовського моря.
-
Вчитель демонструє ілюстрації Азовського моря.
-
Розповідь учителя про Азовське море:
-
Азовське море - одне з наймілкіших морів у світі (максимальна глибина - 13,5 м).
-
Вода в Азовському морі менш солона, ніж у Чорному.
-
У Азовському морі водиться багато видів риб, кабанів, медуз.
-
На узбережжі Азовського моря також розташовані курорти.
-
Порівняльна характеристика Чорного та Азовського морів.
-
Вчитель організовує роботу в парах: учні порівнюють Чорне та Азовське моря за такими показниками: глибина, солоність, тваринний світ, значення для людини.
-
Обговорення результатів роботи в парах.
Фізкультхвилинка
V. Закріплення вивченого
-
Робота з картою.
-
Учні знаходять на карті України Чорне та Азовське моря, Керченську протоку.
-
Показують на карті найбільші порти Чорного та Азовського морів.
-
Робота з роздатковим матеріалом.
-
Учні виконують завдання на картках:
-
Розташуйте моря в порядку зростання їх глибини: Азовське, Чорне, Мармурове.
-
Запишіть назви тварин, які живуть у Чорному морі.
-
Намалюйте прапор України та позначте на ньому Чорне та Азовське моря.
-
Відео (за бажанням).
-
Перегляд короткого відео про Чорне та Азовське моря.
VI. Підсумок уроку
-
Узагальнення вивченого на уроці.
-
Підведення під