Цікаві факти з фізики

Про матеріал
Матеріал для проведення тижня фізики та астрономії. Добре поданий матеріал саме про внесок україських вчених в розвиток фізики та астрономії
Перегляд файлу

Поки єдиний астронавт України, який побував у космосі – це Леонід Каденюк. У космос він полетів 20 років тому у складі американської команди на шатлі Columbia.

https://misto-tv.poltava.ua/uploads/2018/04/2018-04-12/950779-2168931.jpg

Спочатку Каденюк був пілотом. Він здійснив польоти на більш як 50 типах та моделях літаків різного призначення! Згодом він потрапив до загону радянських космонавтів-випробувачів у групу багаторазової космічної системи "Буран". У 1990–1992 роках Каденюк пройшов підготовку як командир транспортного корабля "Союз-ТМ". А у 1995 року він переміг у конкурсі на спільний українсько-американський політ. Його політ на кораблі NASA став і досі є справжнім проривом для космонавтики незалежної України.

Цього року на 67 році життя Каденюк відійшов в інші світи. Його життя обірвав серцевий напад, який стався під час щоденної пробіжки. Лікарі швидкої не встигли його врятувати.

Хоча Каденюк є єдиним космонавтом з України, який побував у космосі, український прапор там бував частіше. Так, космонавт NASA Рендольф Брезник розгорнув на орбіті український прапор. 10 років тому він всиновив хлопчика з Дніпра, і тепер його з нашою країною пов’язують родинні зв'язки. Брезник був у космосі двічі, 5 разів виходив у відкритий космос. Саме Ренді – другий після Каденюка – розгорнув на орбіті український прапор.

 

 

 

 

 

Видатна жінка з українським корінням підкорила космос! Гайдемарі Стефанишин-Пайпер є однією з найуспішніших астронавтів NASA. Інженер пройшла довгу і складну робочу кар'єру від військово-морських сил до виходу у відкритий космос.

Успішна українка була у космосі двічі, загалом 27 діб. І здійснила при цьому 5 виходів у відкритий космос. Батько майбутнього космонавта зробив усе, щоб вберегти її українську ідентичність. Вона ходила до української недільної школи, танцювала народні танці й була пластункою. Виходячи заміж, залишила своє українське прізвище: Стефанишин.

 

https://misto-tv.poltava.ua/uploads/2018/04/2018-04-12/950779-2168930.jpg

 

У 2007 вона вперше побувала в Україні.

Тут вона вразила знанням української мови.

 

Хоча українці не мають можливості самостійно відправляти космічні екіпажі, ми постійно беремо участь у створенні космічного транспорту.

Так, нещодавно європейська ракета-носій легкого класу Vega з українським двигуном успішно стартувала з космодрому Куру у Французькій Гвіані.

 

 

 

Також українське державне підприємство КБ "Південне" займається розробкою ракетних комплексів та ракетно-космічних систем. Зокрема, у світі добре відомі українські ракети-носії "Зеніт" та "Циклон". Україна справді може похвалитися своїми ракетами-носіями, які доставляють супутники на орбіту.

 

 

 

Українське підприємство "Південне" працює над проектом постійної бази на поверхні Місяця! Звучить фантастично? Тим не менше наші науковці вже приступили до роботи. Проект має п’ять етапів реалізації. Останній з них передбачає запуск постійної бази, на якій перебуватиме людина. Заплановано це на 2062 рік.

Цей проект дуже складний і дорогий. Тому втілити його можна буде лише спільними зусиллями фахівців і компаній із багатьох країн світу, а фінансування робіт за проектом також передбачає участь урядів найбільш розвинених країн, розповів начальник проектного відділу "Південного" з розробки спеціальних ракетно-космічних систем, Геннадій Осиновий.

 

docx
Пов’язані теми
Фізика, Позакласні заходи
Додано
26 жовтня 2021
Переглядів
943
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку